You are currently viewing Google Gemini Live به طور رسمی معرفی شد: رقیب GPT-4o برای مکالمه هوش مصنوعی

Google Gemini Live به طور رسمی معرفی شد: رقیب GPT-4o برای مکالمه هوش مصنوعی


در طول این رویداد I/O 2024 امروز گوگل Gemini Live را برای مکالمه طبیعی با Gemini در اپلیکیشن موبایل خود معرفی کرد. این ویژگی به زودی با قابلیت های ویدئویی به عنوان بخشی از پروژه آسترا ارتقاء خواهد یافت.

Google Gemini Live

با آیکون صوتی جدید در نسخه اندروید و iOS اپلیکیشن Gemini، تجربه ای تمام صفحه برای تعامل با این مدل هوش مصنوعی خواهید داشت. جمینی لایو به شما امکان می دهد مکالمه دو طرفه داشته باشید و جمینی پاسخ های کوتاهی را در اختیار شما قرار می دهد.

Google Gemini Live

شما می توانید با لحن و سرعت معمول خود صحبت کنید، و هنگامی که یک جوزا پاسخ می دهد، مکالمه را قطع کنید تا اطلاعات جدیدی اضافه کنید یا توضیح بخواهید. در حالت ایده آل، این باید بیشتر شبیه صحبت کردن با یک فرد در دنیای واقعی باشد.

برای مثال، فرض کنید برای یک مصاحبه شغلی آماده می شوید یا برای یک سخنرانی مهم تمرین می کنید. فقط به جمینی لایو بروید و از او بخواهید به شما کمک کند تا آماده شوید. جمنای مهارت‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید هنگام صحبت با کارفرمای خود یا نکات سخنرانی عمومی برای آرام کردن اعصاب خود قبل از روی صحنه بردن برجسته کنید.

Gemini Live فقط برای مشترکین Gemini Advanced در دسترس است و در ماه های آینده منتشر خواهد شد. همچنین، در اواخر سال جاری می‌توانید از دوربین گوشی هوشمند خود در حین صحبت با این ربات چت استفاده کنید و در مورد آنچه در اطراف خود می‌بینید گفتگو کنید. این حالت بخشی از قابلیت های Project Astra محسوب می شود.

نظر شما در مورد جمینی لایو چیست؟