You are currently viewing DNS چیست؟  چگونه dns یک سایت را تغییر دهیم؟

DNS چیست؟ چگونه dns یک سایت را تغییر دهیم؟


بارگذاری…

اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید، قطعاً اصطلاح DNS را شنیده اید. شاید این سوال در حال حاضر ذهن شما را درگیر کرده باشد DNS چیست و چگونه کار می کند؟ به طور کلی می توان گفت؛ DNS مخفف Domain Name System است که وظیفه اصلی آن ترجمه دامنه است. تنظیمات DNS پیوندی بین نام دامنه سفارشی و آدرس IP میزبان سایت شما ایجاد می کند. بنابراین هنگامی که یک دامنه سفارشی ایجاد می کنید یا آدرس IP خود را تغییر می دهید، باید تنظیمات DNS خود را برای اتصال به آدرس IP جدید به روز کنید. برای این منظور در این مقاله شما را با آن آشنا می کنیم dns چیست، چگونه dns را تغییر دهیم و چگونه آن را تنظیم کنیم dns بیایید با هم آشنا شویم امیدوارم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت سایت آموزشی در گوگل آنالیتیکس

DNS چیست؟

DNS یا DNS به زبان ساده چیست. DNS نوعی سرویس است که به افراد کمک می کند به جای حفظ شماره وب سایت و آدرس IP، نام دامنه وب سایت را حفظ کنند. برای اینکه راحتتر و سریعتر با تعریف dns آشنا شوید با ذکر مثالی آن را برای شما توضیح می دهیم. به عنوان مثال: هنگامی که کاربر آدرس وب سایت وردپرس (wpnovin.com) را در موتورهای جستجو جستجو می کند، مرورگر صفحه را از میزبان وب درخواست می کند و سپس آن را به کاربر نمایش می دهد.

اما این روند به اینجا ختم نمی شود و ابزار دیگری در این بین وجود دارد که به شما کمک می کند از امنیت و حریم خصوصی خود محافظت کنید. در واقع، سرورهای میزبان نام دامنه مانند wpnovin را درک نمی کنند. آنها فقط آدرس های IP عددی مانند 52.201.108.115 یا آدرس های عددی طولانی تر را می فهمند. بنابراین، وظیفه ابزاری به نام dns ترجمه نام دامنه و تبدیل آنها به آدرس های IP عددی است.

بیشتر بخوانید: خطای پیکربندی بد DNS probe چیست؟

DNS چگونه کار می کند؟

فرآیند DNS شامل ترجمه یک نام دامنه مانند: www.example.com به یک آدرس IP مناسب برای یک کامپیوتر مانند: 192.168.1.1 است. به هر دستگاهی در اینترنت یک آدرس IP اختصاص داده شده است و از این آدرس می توان برای مکان یابی دستگاه اینترنتی استفاده کرد.

نحوه تغییر dns سایت

همانطور که گفته شد، وظیفه DNS حل نام های دامنه مانند: wpnovin به یک IP خاص و همچنین برقراری ارتباط بین آدرس های IP، کاربران و وب سایت ها است. تغییر DNS یک وب سایت یکی از چالش هایی است که بسیاری از مدیران وب سایت در هنگام راه اندازی وب سایت با آن مواجه هستند. اما نگران نباشید، اگر از دامنه IR استفاده می کنید، می توانید با استفاده از سایت ایرنیک DNS دامنه خود را تعمیر کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت و طراحی وب سایت وردپرس در کمتر از ۲ ساعت بدون برنامه نویسی

آموزش راه اندازی DNS برای دامنه های ir

برای این کار ابتدا باید وارد کنترل پنل وبسایت شوید ایرنیک برای تبدیل شدن به سپس، از بالای صفحه، از بخش “دامنه ها“اختیاری”دامنه های من” کلیک.

سپس تمامی دامنه هایی که ثبت کرده اید را مشاهده خواهید کرد. اکنون دامنه ای را که می خواهید DNS آن را تنظیم کنید انتخاب کنید و سپس روی ” کلیک کنیدخطوط کارگزاری نام و میزبانی دامنه را ویرایش کنیدروی ” کلیک کنید

اکنون در بخش “نام کارگزارDNS مورد نظر را در فیلدهای 1 و 2 وارد کنید.

سپس در بخش “پاسخ مخفیانهپاسخی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید را وارد کنید. در نهایت دکمه را فشار دهیداقداماتبرای ذخیره تمام تغییرات خود کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: تغییر صفحه اول وردپرس حذف نام طراح قالب و متن حق چاپ وردپرس

نحوه تغییر DNS در دامنه های بین المللی را بیاموزید

همه چیز در مورد DNS و نحوه تنظیم آن؛ تغییر DNS در وب سایت های بین المللی برای دامنه هایی مانند: com، net، org و غیره استفاده می شود. برای این کار ابتدا وارد کنترل پنل دامنه خود در () شوید. در مرحله بعد باید اطلاعات دامنه خود را وارد کنید.

پس از ورود به صفحه مدیریت دامنه خود، باید روی ” کلیک کنیدقفل دامنه“و سپس از پایین صفحه، گزینه ” را انتخاب کنیدغیر فعال کردن“و در نهایت دکمه” را فشار دهیددر حال ارسالروی ” کلیک کنید

سپس دوباره وارد قسمت Manage Your Domains شوید و این بار روی گزینه ” کلیک کنید “سرورهای نام“کلیک کنید. سپس در فیلدها”دومین “و” اولیهمی توانید DNS مورد نظر را وارد کنید. سپس دکمه را فشار دهیدپیکربندی را ذخیره کنیدکلیک کنید تا تغییرات برای شما اعمال شود.

در نهایت “قفل دامنه“و سپس آن را فعال کنید” را انتخاب کنیدفعال کنیدانجام شد. سپس DNS شما با موفقیت ثبت شد.

بیشتر بخوانید: پلاگین وردپرس Digits – ثبت نام و ورود با شماره موبایل

سوالات متداول

تغییر DNS به چه معناست؟

منظور از تغییر DNS این است. اگر دامنه و هاست را از دو شرکت مختلف خریداری کرده اید، باید dns را مطابق با سرویس ارائه دهنده هاست تنظیم کنید.

خطای dns چیست؟

dns برای برقراری ارتباط بین آدرس های IP، کاربران و وب سایت ها استفاده می شود. اگر ارتباط بین آنها به درستی انجام نشود با خطا مواجه می شوید.

بیشتر بخوانید: بهترین DNS رایگان و پرسرعت 2022 برای ایران؛ 9 DNS سریع

به روز رسانی قالب وردپرس بدون از دست دادن تغییرات چگونه قالب وردپرس را بدون تغییر تنظیمات به روز کنیم؟

نحوه رفع خطای WordPress DNS PROBE FINISHED NXDOMAIN و دلیل ظاهر شدن آن

خلاصه: DNS چیست و چگونه آن را تغییر دهیم

وظیفه اصلی DNS ترجمه دامنه است. تنظیمات DNS پیوندی بین نام دامنه سفارشی و آدرس IP میزبان سایت شما ایجاد می کند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که DNS چیست، چگونه DNS را تغییر دهید و نحوه تنظیم DNS ما ملاقات کردیم امیدوارم این آموزش شما را راضی کند.