You are currently viewing BreadCrumb چقدر در سئو مهم است؟

BreadCrumb چقدر در سئو مهم است؟


اگر سئوکار هستید و اطلاعات لازم در مورد اهمیت BreadCrumb در سئو را ندارید، بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید. از جمله عناصر اصلی وب سایت که گوگل به آن توجه ویژه ای می کند، BreadCrumb است. در اکثر اسناد و منابع سئو، معنای این عنصر در صفحه وب آمده است.

دلیل اصلی اهمیت این عنصر این است که مسیرهای ناوبری چیزی برای ارائه به موتورهای جستجو و کاربران دارند. موتورهای جستجو عمدتاً از این عنصر برای درک بهتر وب سایت شما استفاده می کنند تا بتوانند راحت تر در آن حرکت کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد این عنصر قدرتمند وب سایت بدانید در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

BreadCrumb چیست؟

breadcrumbs یک منوی کوچک در بالای سایت است. این منوی کوچک به عنوان کمک ناوبری استفاده می شود. این منو اساساً راه بازگشت به صفحه اصلی از صفحه فعلی را نشان می دهد. پس مثلا همین امکان را در ادمین خود سایت که بالای نشریات قرار دارد می بینید.

همانطور که از مثال بالا می بینید، دنباله پودر سوخاری از صفحه اصلی شروع می شود، سپس نام دسته و سپس صفحه فعلی نمایش داده می شود. هر مرحله در طول مسیر قابل کلیک است.

پیشنهادی: ریچ اسنیپت چیست؟

انواع آرد سوخاری

آرد سوخاری می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هدف اصلی همه مسیرهای ناوبری کمک به کاربران برای درک رابطه بین صفحه فعلی و بقیه سایت است. به عنوان مثال، اگر نگاه دقیق تری به Breadcrumb این مقاله بیندازید، خواهید دید که بخشی از دسته مقالات SEO است.

پیشنهادی: چگونه BreadCrumb را فعال کنم؟

آرد سوخاری به شرح زیر دسته بندی می شود:

1. آرد سوخاری مبتنی بر سلسله مراتب

مثال بالا دقیقا همین نوع تخته چین بود. رایج ترین نوع Breadcrumb این الگو است و در اکثر وب سایت ها و وبلاگ ها یافت می شود. یک ساختار سلسله مراتبی در این شکل ایجاد شده است که می توانید به دلخواه بر روی هر کدام کلیک کرده و به نتیجه دلخواه برسید.

در تصویر بالا نمونه واضحی از این نوع را در ادمین سایت مشاهده می کنید.

2. پودر سوخاری پویا

قطعاً دیده اید که یک محصول دارای ویژگی های زیادی در یک وب سایت است. در چنین شرایطی باید از این نوع آرد سوخاری استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

در تصویر بالا همان مدل صفحه فروش قهوه را مشاهده می کنید. استفاده از این بخش به کاربران امکان می دهد تا به دسته مورد نظر خود دسترسی کامل داشته باشند و نتایج بهتری کسب کنند. هنگام استفاده از این مدل از Breadcrumbs باید در نظر داشته باشید که در چنین شرایطی کاربران نباید صفحه فعلی را ترک کنند، بلکه تنها بر اساس یک سری دسته بندی، کاربران باید بتوانند به محصولات دسترسی داشته باشند.

3. خرده های غذای مبتنی بر داستان

مسیرهای ناوبری همچنین می تواند بر اساس صفحاتی باشد که کاربران بازدید کرده اند. در همان ابتدا بهتر است به شما بگویم که این روش سئو بسیار بدی است و اصلا نباید از آن استفاده کرد. استفاده از این روش حتی می تواند رتبه وب سایت شما را در گوگل و موتورهای جستجو پایین بیاورد، پس اصلا از آن استفاده نکنید.

چرا آرد سوخاری مهم است؟

Breadcrumbs اساساً برای وب سایت هایی که توجه ویژه ای به سئوی خود دارند، جزء اصلی هستند. استفاده از چنین ناوبری برای وب سایت می تواند مزایای مختلفی داشته باشد. از جمله مهمترین این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آنها ناوبری را آسان تر می کنند: مسیرهای ناوبری نقش اصلی را در یافتن صفحات در یک وب سایت ایفا می کنند، بنابراین ناوبری سایت را بسیار ساده می کنند و به کاربران امکان دسترسی آسان به صفحات مختلف را می دهند.
  • افراد را تشویق کنید تا از صفحات مختلف بازدید کنند: این منوها در واقع کاربران را تشویق می کنند تا از صفحات بیشتری در سایت بازدید کنند. همچنین نرخ ترک تحصیل را کاهش می دهد که یک مزیت بزرگ است.
  • آنها همچنین موتورهای جستجو را راحت می کنند: Breadcrumbs باعث می شود وب سایت شما به موتورهای جستجو ساده تر ارائه شود و نتایج بهتری به دست آورید.

پیشنهادی: نرخ پرش چیست؟

البته دو دلیل اصلی وجود دارد که وب کمبرها برای بهینه سازی سایت ها مفید هستند. اول، آنها به ربات های موتور جستجو کمک می کنند تا بخزند و فهرست شوند. ربات ها می توانند مسیرهای ناوبری را شناسایی کنند و می توانند از ساختار ناوبری برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد یک صفحه وب و سایت استفاده کنند.

دوم، گوگل اطلاعات ناوبری را در SERPS نمایش می دهد، نه یک پیوند ثابت به یک صفحه. این دو دلیل در مجموع اهمیت BreadCrumb در سئو را نشان می دهد.

بهترین روش های سئوی Breadcrumbs

برای سئو Breadcrumbs کافی است قوانین زیر را رعایت کنید:

1. مطمئن شوید که Breadcrumbs سازگار با موبایل است

اگر تصمیم دارید تابلوها را در نسخه موبایل نمایش دهید، بسیار مهم است که این عنصر صفحه با اندازه های مختلف موبایل سازگار باشد. بخش بسیار زیادی از جستجوها در طول روز از طریق موبایل انجام می شود و باید بدانید که چگونه وب سایت خود را با موبایل مورد نظر تطبیق دهید.

بهتر است Breadcrumbs سایز بندی شده باشد تا بتوانید به راحتی روی قسمت های مختلف آن در صفحه موبایل کلیک کنید.

2. طرح Breadcrumb را اضافه کنید

اگر نشانه گذاری طرحواره را در وب سایت خود فعال کنید، در نتایج Breadcrumb به کاربران نمایش داده می شود.

نشانه گذاری طرحواره چیست؟ این روشی برای برجسته کردن بخش‌های خاصی از وب‌سایت شما به روبات‌های موتور جستجو است تا بتوانند ساختار صفحه را بهتر درک کنند.

با افزودن قطعه کد به HTML خود، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد صفحه و محتوای خود به موتورهای جستجو بدهید.

آخرین کلمه

در این مقاله سعی شده است به طور کلی به اهمیت BreadCrumb در سئو بپردازیم. قطعا استفاده از این عنصر در صفحات وب می تواند رتبه سئو سایت شما را افزایش دهد. حتی می تواند از داشتن نرخ پرش بالا وب سایت شما جلوگیری کند. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. شاد و موفق باشید.