You are currently viewing 5 راه برای افزایش سرعت سایت

5 راه برای افزایش سرعت سایت


یکی از مشکلات رایج صاحبان سایت پایین بودن سرعت سایت است و این افراد همواره به دنبال راه حلی برای افزایش سرعت سایت هستند; با افزایش سرعت سایت،

عامل اصلی مقدار وارد شده توسط کاربر است. اگر سرعت یک سایت بسیار پایین باشد، کاربران بدون انتظار از سایت خارج می شوند و در نهایت نرخ کلیک سایت کاهش می یابد که می تواند منجر به ویژگی های عملکرد منفی سایت شود.

به طور کلی با افزایش سرعت سایت و همچنین سئوی سایت، نه تنها باعث قرار گرفتن سایت در نتایج جستجوی اولیه می شود، بلکه این می تواند منجر به فروش و جذب کاربران شود و در نهایت تبدیل به مشتریان مکرر شما شود.

در اولین قدم برای اینکه بدانید چگونه می توانید سرعت سایت را افزایش دهید، باید بررسی کنید که سرعت سایت شما چقدر است؟ آیا سرعت آن کند است و به نظر شما برای افزایش سرعت سایت چه مواردی باید بررسی شود؟

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که وضعیت اینترنت و مرورگری که برای دسترسی به سایت خود از آن استفاده می کنید با کاربری که با مرورگرهای مختلف به سایت شما دسترسی پیدا می کند بسیار متفاوت است، بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که سایت Speed ​​برای شما نمایش داده شود. و کاربران، سایت به سرعت نمایش داده می شود. اکنون با تیم ستاره وردپرس همراه باشید تا با راه حل های افزایش سرعت سایت آشنا شوید.

عواملی که بر کندی سایت تأثیر می گذارند عبارتند از:

مکان سرور میزبان بد است
نوع و روش برنامه نویسی سایت
بهینه سازی تصاویر و محصولات سایت انجام نشد
استفاده از افزونه های غیر ضروری در سایت
تعداد صفحات محتوا در سایت

و عواملی که در افزایش سرعت سایت نقش اساسی دارند عبارتند از:

1. انتخاب هاست مناسب برای سایت
2. کش مرورگر را فعال کنید
3. فشرده سازی و فعال سازی
4. حذف و نصب افزونه های ضروری و غیر ضروری
5. فشرده سازی فایل های CSS و جاوا اسکریپت
5. کاهش حجم عکس های وب سایت

6. استفاده از ابزارهای آپلود تصویر با سرعت بالا
7. بهینه سازی فرمت و کدگذاری وب سایت (منبع)
8. حذف قسمت های اضافی با حجم بالا از سایت
9. کاهش تغییر مسیر سایت
10. بررسی پیش نویس مطالب و انتشار آن در سایت
11. تصاویر را در یک فایل ادغام کنید
12. عکس پروفایل خود را غیرفعال کنید (Gravatar)
13. آپلود ویدئو در سایت های اشتراک گذاری ویدئو مانند آپارات و یوتیوب به جای آپلود مستقیم در هاست
14. بهینه سازی پایگاه های داده

انتخاب هاست مناسب برای سایت

یکی از عوامل مهم در افزایش سرعت سایت و سرعت بارگذاری محتوا هاست می باشد.هر سایتی بر اساس طراحی هاست متفاوتی دارد. میزان ذخیره سازی اطلاعات در هر هاست می تواند نقش عمده ای در افزایش سرعت سایت داشته باشد و بالعکس; هرچه مقدار حافظه ذخیره سازی روی هاست شما کمتر باشد، سرعت سایت می تواند کندتر باشد.

به عنوان مثال، اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید، قطعا باید محصولات زیادی را در سایت بارگذاری کنید، بنابراین باید یک هاست با حافظه داخلی بسیار بزرگ و سخت افزار بسیار قدرتمند داشته باشید. اما اگر یک سایت انتشار محتوای متنی ساده دارید نیازی به هاست با قابلیت های سخت افزاری قوی ندارد و یک هاست با حافظه داخلی متوسط ​​نیز می تواند سرعت سایت را افزایش دهد.

بهینه سازی تصاویر وب سایت

حدود 30 درصد از کندی سایت به دلیل حجم بیش از حد تصاویر در هنگام بارگذاری سایت است، تصاویر در اندازه مشخصی هستند و در صورت بهینه نبودن آنها در زمان بارگذاری تصاویر و یا تعداد زیاد بهینه نشده وجود دارد. تصاویر در هر صفحه از سایت در صورت وجود سرعت باز شدن تصویر و بارگذاری آن در سایت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت سایت، بهینه سازی تصاویر قبل از بارگذاری است.

کاهش اندازه تصاویر یکی از ضروری ترین اقدامات برای بهبود و افزایش سرعت سایت است. ابعاد تصاویری که در سایت آپلود می کنید باید اندازه مناسبی داشته باشند زیرا هر چه ابعاد تصویر بزرگتر باشد اندازه تصاویر نیز بزرگتر می شود. اگر حجم تصاویر را کاهش ندهید و در اندازه مناسب قرار دهید، نه تنها باعث افزایش سرعت سایت نمی شود، بلکه با سرعت پایین سایت و کیفیت بسیار پایین تصویر مواجه خواهید شد.

بهینه سازی قالب و کدنویسی سایت

قالب هایی که برای سایت خود استفاده می کنید باید بهینه باشند. یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت سایت های مختلف استفاده از قالب های بهینه و کدنویسی سایت است. بهینه سازی قالب در واقع مربوط به کدگذاری قالب های وب سایت به روشی دقیق اما مفید است.

اگر بهینه سازی قالب به درستی انجام نشود و یا قالب حاوی کدهای اضافی باشد باعث کاهش سرعت سایت و جلوگیری از افزایش سرعت سایت و نمایش آن به کاربران می شود.

کش مرورگر را فعال کنید

کش مرورگر می تواند اطلاعات زیادی از جمله کدها و تصاویر را ذخیره کند و زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود منتظر بارگذاری کل صفحه و سایت نخواهد ماند و این مشکل می تواند زمان بارگذاری اطلاعات را افزایش داده و سرعت را افزایش دهد. اقدام: کاری که کارشناس سایت باید انجام دهد این است که مشخص کند می خواهید اطلاعات کاربر چه مدت در کش مرورگر ذخیره شود. تعیین تاریخ انقضای نگهداری اطلاعات کاربر در کش مرورگر به سایت و سرور میزبان بستگی دارد.

اگر به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید یا از نظر فنی دوباره در حال تغییر هستید، بهتر است به فعال کردن کش مرورگر به صورت ماهانه یا هفتگی فکر کنید. از آنجایی که اطلاعات فعلی کاربران در مرورگر ذخیره می شود و تا پایان تغییرات، افزایش سرعت سایت شما باعث بازدید کاربران زیادی از آن می شود.

با فشرده سازی کدها سرعت سایت را افزایش دهید

با این قسمت از مقاله افزایش سرعت سایت، با جزئیات و راهکارهای افزایش سرعت سایت آشنا شده اید و می دانید که قسمت های مختلف سایت مانند قالب ها، سیستم مدیریت محتوا، منوی سایت و …. سایت. هر کدام از این کدها وظایف متفاوتی دارند. در بین این کدها، ممکن است کدها و کاراکترهای اضافی وجود داشته باشد که از افزایش سرعت سایت جلوگیری می کند، بنابراین لازم است در اسرع وقت حذف شوند.