You are currently viewing 4 تا از بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرسی

4 تا از بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرسی


بارگذاری…

یکی از مهم ترین قسمت های هر وب سایتی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید قسمت فونت یا تایپوگرافی است. فونت مناسب می تواند ساختار یک وب سایت را بهبود بخشد و تجربه ای جذاب در ذهن خوانندگان ایجاد کند. هنگام طراحی سایت، تایپوگرافی می تواند نقش مهمی در ظاهر سایت داشته باشد، بنابراین نباید به سادگی از آن چشم پوشی کرد. اگرچه تعداد فونت های فارسی در وردپرس زیاد نیست، اما هنوز بسیاری از مدیران سایت با چالش انتخاب فونت فارسی در وردپرس مواجه هستند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرس تا شما را با مطالبی که تاکنون ارائه شده است آشنا کنم. با ما بمان.

اهمیت استفاده از فونت فارسی در وردپرس؟

فونت های وردپرس فارسی شالوده یک وب سایت را تشکیل می دهند و می توانند نقش بسیار مهمی در زیبا و خواندنی شدن سایت داشته باشند. تایپوگرافی به نمایش محتوای صفحات وب سایت شما به شیوه ای خواناتر برای مخاطب کمک می کند. نه تنها فونت بلکه جنبه های مختلف دیگری مانند نوع فونت، اندازه فونت، وزن فونت و غیره را نیز در بر می گیرد. می تواند عملکرد وب سایت شما را بهبود بخشد.

اگر قصد دارید یک وب سایت طراحی کنید، باید از بهترین فونت برای وردپرس از آن در سایت خود استفاده کنید زیرا فونت مناسب می تواند تجربه بهتری را در ذهن بازدیدکنندگان سایت ایجاد کند. در حقیقت؛ پرکاربردترین عنصر در سایت متن است. بنابراین، اگر متنی که درج می کنید ظاهر جذابی نداشته باشد، نمی تواند درک بهتری در ذهن خوانندگان ایجاد کند که باعث می شود بازدیدکننده خیلی سریع وب سایت شما را ترک کند.

اگر از دوستان وب سایت های محتوا محور هستید و قصد دارید مقالات و مقالات مختلفی را در سایت خود منتشر کنید، باید فونتی را انتخاب کنید که خوانایی خوبی داشته باشد تا کاربر بتواند مطالب شما را بدون مشکل بخواند. بنابراین می توان گفت انتخاب بهترین فونت برای سایت وردپرسییکی از بخش های اصلی طراحی سایت است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های صاف، افقی و نامحدود برای وردپرس

بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرس

همانطور که انتخاب صحیح فونت فارسی برای وردپرس می تواند ظاهر و خوانایی وب سایت شما را بهبود بخشد، انتخاب اشتباه و اشتباه فونت فارسی برای وردپرس نیز می تواند ظاهر سایت شما را به هم بزند و باعث شود کاربران خیلی سریع وب سایت شما را ترک کنند. بنابراین مهم است که یک فونت مناسب به سایت خود اضافه کنید. با ما همراه باشید تا شما را تحویل بگیریم بهترین فونت های وردپرس فارسی برای ملاقات

1- بهترین فونت وردپرس ایران یکی است

پس از فونت ایران سنس، فونت ایران یکی از محبوب ترین و بهترین فونت های وردپرس است که برای هر نوع وب سایت اعم از فروشگاهی، شرکتی و غیره قابل استفاده است. در حال حاضر محبوب ترین فروشگاه های اینترنتی ایران مانند دیجی کالا، شیپور و … برای قسمت تایپوگرافی وب سایت خود از فونت ایران یکان استفاده کرده اند. فونت ایران ایکان بیش از 8 وزن دارد که می توانید به دلخواه از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه حذف فونت گوگل از سایت وردپرس

2- بهترین فونت برای وردپرس ایران سنس

بدون شک یکی از بهترین و محبوب ترین فونت های فارسی در چند دهه اخیر فونت ایران سنس است. با استفاده از این فونت می توانید ظاهر وب سایت خود را به شدت برای کاربران جذاب کنید. در حال حاضر معروف ترین وب سایت های ایران مانند دیوار، آپارات و … در سایت خود از فونت ایران سنس استفاده کرده اند. این فونت به صورت رایگان ارائه نشده است و در صورت تمایل به استفاده از آن باید نسخه قانونی آن را خریداری و سپس به سایت خود اضافه کنید. فونت ایران سنس دارای 9 وزن مختلف است که می توانید به دلخواه در قسمت های مختلف سایت از آن ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: افزونه تغییر فونت قالب های وردپرس حرفه ای + آموزش تصویری

3- فونت فارسی در وردپرس وزیر

فونت وزیر یکی از بهترین فونت های فارسی برای وردپرس است که تا به حال معرفی شده است. این فونت ظاهر بسیار جذابی دارد که می تواند خوانایی مطالب شما را بهبود بخشد. شما می توانید از این فونت برای هر نوع وب سایت و هر صفحه ای استفاده کنید. فونت وزیر کاملا رایگان است و شما می توانید پس از دانلود چندین وزن از این فونت داشته باشید.

4- بهترین فونت های فارسی در شبنم وردپرس

فونت شبنم را نیز می توان یکی از فونت های بسیار جذاب وردپرس فارسی دانست. این فونت بر اساس فونت وزیر طراحی و ساخته شده است که می توانید برای هر نوع وب سایتی از آن استفاده کنید. این فونت طراحی ساده ای دارد و در بین طرفدارانش بسیار محبوب است. یکی از مزایای این فونت رایگان بودن آن است و به راحتی می توانید آن را دانلود و برای وب سایت خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل افزودن فونت های سفارشی به المنتور

نکات مهم برای انتخاب فونت فارسی در وردپرس

  • فونت شما باید اندازه مناسب و استانداردی داشته باشد تا نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد.
  • سعی کنید از تکنیک های برجسته سازی، خط کشی و غیره استفاده کنید. در تمام مطالب و متون شما برای تاثیرگذاری بیشتر برای کاربر.
  • شما نیازی به استفاده از چندین فونت مختلف در سایت وردپرسی خود ندارید و فقط باید یک فونت جذاب در سایت خود اضافه کنید.
  • از تگ های H1 تا H6 در محتوای خود برای بهبود خوانایی و سئو استفاده کنید.
  • سعی کنید فقط یکی از این 4 فونت ذکر شده در این مقاله را برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید زیرا بدون شک جزو بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرسی هستند.

بیشتر بخوانید: 10 مورد از بهترین پلاگین های اصلی سایت وردپرس

نحوه تغییر و افزودن فونت به قالب وردپرس

می توان گفت یکی از دغدغه های اصلی مدیران سایت برای داشتن فونت مناسب، افزودن فونت به قالب وردپرس است. با افزودن فونت مناسب به قالب وردپرس خود به راحتی می توانید ظاهر سایت خود را بهبود ببخشید. بسیاری از فونت ها مانند: Iran Sense، Yakan و غیره بهترین فونت فارسی برای سایت وردپرس هستند که می توانید برای ظاهر وب سایت خود از آنها استفاده کنید. قبلا در مورد آن توضیح داده ایم و اگر با نحوه افزودن فونت فارسی به سایت آشنا نیستید می توانید همین الان این کار را انجام دهید. نحوه تغییر و افزودن فونت به قالب وردپرسنگاه کن”

بیشتر بخوانید: چگونه Font Awesome را به وردپرس اضافه کنیم چگونه از آیکون های فونت در وردپرس استفاده کنیم؟

نتیجه

متن مناسب می تواند طراحی وب سایت را جذاب کند، بنابراین بسیار مهم است که قصد دارید از چه فونتی در وب سایت خود استفاده کنید. در این مقاله ما 4 مورد از بهترین فونت های فارسی برای سایت وردپرس محبوب ترین وب سایت های ایرانی که از آنها استفاده کرده اند را به شما معرفی کرده ایم. امیدوارم از این مقاله راضی بوده باشید.