You are currently viewing 4 باید و نباید گوگل برای نوشتن توضیحات متا

4 باید و نباید گوگل برای نوشتن توضیحات متا


زمان مطالعه: 2 دقایق

هر از گاهی، گوگل نکات یادگیری ساده و در عین حال اساسی خود را با کاربران جهانی خود به اشتراک می گذارد. در مقاله‌ای که او اخیرا منتشر کرده است، نمونه‌هایی از توضیحات متا بد و توضیحات متا خوب وجود دارد که می‌تواند نحوه نوشتن این بخش را به خوبی آموزش دهد.

توضیحات متا “بد”.

گوگل توصیه می کند از این 4 نوع توضیحات متا “بد” اجتناب کنید:

  • آوردن لیستی از کلمات کلیدی: مثلا برای سایت لوازم خیاطی: “لوازم خیاطی، ماسوره، مداد خیاطی، چرخ خیاطی، نخ، ماسوره، سوزن”
  • استفاده از توضیحات عمومی و تکراری یا همان توضیحات برای تمامی مقالات سایتبه عنوان مثال برای خبرگزاری: «اخبار محلی تهران» یا تحویل درب منزل یا فروشگاه اینترنتی شما برای کالاهای دیجیتال
  • از توضیحاتی استفاده کنید که خلاصه صفحه را ارائه نمی کنندبه عنوان مثال، برای یک وبلاگ آشپزی: «تخم مرغ منبع شادی در زندگی همه است. وقتی کوچکتر بودم یادم می آید که تخم مرغ ها را از زیر مرغ برداشتم و به آشپزخانه بردم. خوب یادت باشه!”
  • توضیحات بسیار کوتاه: مثلا برای سایت لوازم التحریر: “مید نوکی”

اگر چنین توضیحاتی در توضیحات متا خود دارید، آنها را با توضیحات زیر جایگزین کنید.

توضیحات متا “بهتر”.

گوگل همچنان از همین مثال ها استفاده می کند و با پیروی از اصول ساده توضیحات متا بهتری ایجاد می کند.

  • توضیحات محصول و جزئیات مانند ساعات کاری فروشگاه و مکان: «هر چیزی که برای دوخت لباس بعدی تان نیاز دارید را اینجا بیاورید. از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 الی 17:00 در خدمت شما هستیم. واقع در قسمت فروش پوشاک
  • آوردن بخشی از مطلب خبری مورد نظر: «یک پیرمرد محلی با دزدیدن تمام هدایای یک مهمانی قبل از برگزاری، در شهر غوغا و هرج و مرج به پا کرد. منتظر به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ در این مورد باشید.»
  • کل مقاله را در جملات قابل فهم خلاصه کنید: «با این راهنمای کامل یاد بگیرید که چگونه تخم مرغ آب پز را در 1 ساعت یا کمتر بپزید. ما تمام روش‌های پخت را پوشش داده‌ایم، از جمله برشته کردن عسل، جوشاندن، غیرقانونی کردن و برشته کردن سخت.
  • ارائه توضیحات منحصر به فرد و دقیق: “این مداد مکانیکی خود تراش می تواند دست خط شما را بهبود بخشد. شامل گرافیت 2B و با پر کردن خودکار. موجود در رنگ صورتی وینتیج و زرد اتوبوسی. 50+ مداد سفارش دهید، ارسال رایگان دریافت کنید.

اگرچه در موارد قسمت دوم کار سختی انجام نشده است و جزء سئوی اولیه یک سایت هستند، اما توجه کنید که چگونه گوگل از توضیحات مفیدی استفاده می کند که آنها کلیک و ترافیک دریافت می کنند در توضیحات متا استفاده شده است. این نکات آسان مانند تقلب های کوچک گوگل هستند، به طوری که توضیحات متا را می توان به مؤثرترین شکل خود نوشت و بیشترین تأثیر را برای سایت – صرف نظر از نوع فعالیت و محتوای آن – داشت.