You are currently viewing 15 مورد از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس

15 مورد از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس


وردپرس به شما این امکان را می دهد که نقش های کاربری متفاوتی را برای اعضای وب سایت خود در نظر بگیرید. این نقش ها شامل مدیر، نویسنده، توسعه دهنده، کاربر معمولی و… می باشد. هر نقشی قابلیت ها و محدودیت های خاص خود را دارد. وردپرس، به طور پیش فرض، شامل یک سیستم مدیریت کاربر داخلی می باشد. برای اینکه بتوانید کنترل کاملی روی دسترسی کاربران وردپرس خود داشته باشید، نیاز به افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس دارید. این افزونه ها می توانند به شما کمک کنند تا نقش ها و قابلیت های هر کاربر را در وب سایت خود به دلخواه سفارشی کنید. در این قسمت از پایگاه دانش نوین وردپرس، قصد داریم بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم تا قادر باشید برای هر کاربر یک نقش دلخواه در نظر بگیرید. با معرفی بهترین افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس همراه باشید.

چرا به افزونه سطح دسترسی کاربران در وردپرس نیاز دارید؟

افزونه های مدیریت کاربران وردپرس، مدیریت و ثبت کاربران جدید را در وب سایت وردپرسی شما بسیار ساده می کند. در وردپرس به صورت پیش فرض این قابلیت وجود دارد، اما بسیار محدود است و شما نمی توانید کنترل کاملی بر نقش های کاربران داشته باشید. بنابراین با افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران وردپرس، می توانید به راحتی کاربران خود را به صورت انبوه مدیریت نمائید، برای هر کاربر یک نقش در نظر بگیرید، فرم های ورود و ثبت نام سفارشی ایجاد کنید و بسیاری از موارد دیگر که این افزونه ها در اختیار شما قرار می دهند. اگر وب سایت شما دارای یک  وب سایت با محتوای زیاد، وبلاگ، ارائه دوره های آموزشی و… دارید، این دسته از افزونه ها به شما انعطاف پذیری و کنترل بیشتری بر روی کاربرانتان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل افزودن نقش کاربری سفارشی در وردپرس

بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس

همانطور که اشاره شد، افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران وردپرس به شما این امکان را می دهد روی تمامی کاربران وردپرس خود کنترل داشته باشید. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس آشنا کنیم.

 1. افزونه User Role Editor
 2. افزونه Adminimize
 3. افزونه Members
 4. افزونه User Switching
 5. افزونه Peter’s Login Redirect
 6. افزونه Advanced Access Manager
 7. افزونه WP Approve User
 8. افزونه Bulk Delete
 9. افزونه Meks Smart Author Widget
 10. افزونه User Meta
 11. افزونه Inactive User Deleter
 12. افزونه WP User
 13. افزونه WP-Members
 14. افزونه User Submitted Posts
 15. افزونه Capability Manager Enhanced

در ادامه توضیحاتی در خصوص هریک از بهترین افزونه های دسترسی کاربران وردپرس در اختیار شما قرار می دهیم.

1- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس User Role Editor

افزونه User Role Editor یکی از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد. به کمک این افزونه می توانید نقش های کاربری جدیدی ایجاد کنید و هر نوع دسترسی که می خواهید به آنها اختصاص دهید. همچنین شما می توانید قابلیت‌ها را برای نقش‌های خاص فعال یا غیرفعال کنید. اگر نقشی وجود دارد که هیچ کاربری از آن استفاده نمی کند را می توانید به سادگی حذف کنید. همچنین می توانید چندین نقش را به یک کاربر اختصاص دهید و نقش هایی را که به طور پیش فرض به کاربران جدید اختصاص داده شده اند را تغییر دهید.

افزونه User Role Editor دارای نسخه پرو و رایگان می باشد. در صورتی که قصد دارید از امکاناتی نظیر: مخفی کردن بخش های مختلف سایت از کاربران، نمایش یا مخفی کردن ویجت‌ها، متاباکس‌ها و دسترسی کاربر به پلاگین‌ها و…استفاده کنید، باید از نسخه پولی این افزونه را نصب کنید. همچنین شما می توانید به وسیله کدکوتاه، اجازه دسترسی به برخی از محتواها را به کاربران بدهید.

بیشتر بخوانید: بررسی و خرید افزونه User Role Editor

2- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Adminimize

افزونه Adminimize یک افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد که می توانید به کمک آن یک بخش مدیریت کاربران قدرتمندی را به سایت خود اضافه کنید. با این افزونه می توانید موارد غیرضروری که نیازی نیست به کاربران نمایش داده شود را پنهان کنید. با توجه به نقش کاربران، بهش خایی را برای آنها حذف کنید تا کاربر نتواند به آن بخش دسترسی داشته باشد. حتی می‌توانید با این افزونه نقش های مدیریتی مختلفی را برای کاربران مختلف ایجاد کنید و تقریباً تمام موارد موجود در منو را درصفحه تنظیمات افزونه به دلخواه سفارشی سازی نمائید. شما می توانید تمام بخش های هر نقش کاربری را مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس

3- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Members

با این افزونه می توانید کنترل کاملی روی تعامل کاربران مختلف در وب سایت خود داشته باشید. این پلاگین قدرتمند به شما این امکان را می دهد تا نقش و قابلیت های هرکاربر را به دلخواه ویرایش کنید تا قادر باشید مدیریت بهتری در سایت خود ایجاد نمائید. افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Members دارای یک پنل تنظیمات بسیار انعطاف پذیری می باشد که می توانید تنظیماتی را برای اعطای نقش‌های مختلف به یک کاربر سفارش کنید. همچنین شما می توانید به صورت گروهای نقش کاربران را سفارشی سازی نمائید.

علاوه بر این، بسیاری از کدهای کوتاه جهت محدودسازی کاربران به بخش های مختلف سایت استفاده کنید. شما این امکان را دارید که ابزارک فرم ورود به سیستم و ویجت کاربر را در نوار سایت به نمایش بگذارید. این افزونه به طور کامل با اکثر پلاگین های وردپرس سازگاری دارد و شما می توانید بدون نگرانی از این پلاگین قدرتمند برای بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعیین سطح دسترسی نفش های کاربری در وردپرس با افزونه Members 

4- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس User Switching

افزونه User Switching یکی از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد. شما به عنوان مدیر سایت ممکن است لازم باشد از سایر حساب ها وارد وب سایت خود شوید، یا اینکه بخواهید بین دو یا چند حساب کاربری جابجا شوید. با این افزونه می توانید تنها با یک کلیک، از حساب فعلی خود خارج و به یک حساب جدید وارد شوید.

این افزونه سطح دسترسی کاربران در وردپرس، در پنل تنظیمات خود دارای دو سوییچ، Switch to و Switch back می باشد که کاربران می توانند بین حساب ها به عقب و جلو بروند. همچنین شما قادر هستید تمامی حساب‌ها را از منوی نمایه وب سایت خود تغییر دهید. این افزونه کاملاً ایمن است و با افزونه های بادی پرس و بی بی پرس سازگار می باشد. یکی دیگر از ویژگی های ممتاز این پلاگین، جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز که حق ویرایش حساب ها را ندارند، می باشد.

بیشتر بخوانید: انواع نقش کاربری وردپرس

5- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Peter’s Login Redirect

با افزونه Peter’s Login Redirect که از بهترین افزونه های دسترسی کاربران وردپرس است، می توانید کاربران را در موقع ثبت نام در سایت به صفحه دلخواه منتقل کنید. شما  می توانید صفحاتی را که کاربران پس از ثبت نام باید از آنها بازدید کنند را تنظیم کنید و کاربران را بر اساس نام کاربری، نقش ها یا قابلیت ها به آن صفحات هدایت کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه وارد پنل مدیریت وردپرس شویم؟

6- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Advanced Access Manager

افزونه Advanced Access Manager یکی دیگر از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد که می توانید به کمک آن دسترسی به برخی از محتوای وب سایت از جمله: پست ها، صفحات یا انواع پست سفارشی را کنترل کنید. شما می توانید این کنترل را بر اساس نقش کاربری، یک کاربر خاص یا بازدیدکننده خاص اعمال کنید. علاوه بر این، با این افزونه سطح دسترسی کاربران در وردپرس می توانید هر نقش یا قابلیت کاربران را ایجاد، تغییر یا حذف کنید و کنترل آنها را به طور کامل در دست بگیرید.

این افزونه به صورت رایگان ارائه شده و دارای بیش از صد ویژگی منحصربفرد می باشد. در صورتی که این ویژگی ها برای شما کافی نبود، می توانید از نسخه حرفه ای این افزونه برای مدیریت بهتر وب سایت خود استفاده کنید. نسخه پرو این پلاگین به شما اجازه می دهد تا دسترسی کاملی روی دسته ها، ویجت ها و متاباکس ها داشته باشید و دسترسی پیش فرض را برای همه پست ها و دسته بندی ها مشخص نمائید.  سایر ویژگی‌های این افزونه عبارتند از: محافظت در برابر حملات brute force ، احراز هویت دوعاملی، مدیریت دسترسی به رسانه ها، پیگیری کاربرانی که عضو سایت شده اند، فیلتر کردن منو و محتوا و بسیاری از ویژگی های دیگر.

بیشتر بخوانید: بررسی و خرید افزونه Advanced Access Manager

7- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس WP Approve User

افزونه WP Approve User یک افزونه رایگان وردپرس است که می توانید به کمک آن ورود کاربران را تایید یا رد کنید. شما می توانید تعیین کنید که چه کاربرانی مجاز هستند به قسمت داشبورد مدیریت شما ورود پیدا کنند و چه کسانی مجاز نیستند به این قسمت دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن راه اندازی و نصب این افزونه بسیار ساده است و نیازی به تنظیمات پیچیده ندارید.

شما می توانید به صورت دستی و خودکار نسبت به تایید ورود کاربران اقدام کنید. علاوه بر آن این افزونه به صورت کامل با افزونه های ترجمه سایت پشتیبانی می کند و شما می توانید زبان مربوط به این قسمت را به چندین زبان مختلف ترجمه نمائید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل عدم نمایش تصویر شاخص وردپرس | آموزش تصویری رفع مشکل باز نشدن عکس های شاخص سایت

8- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Bulk Delete

اگر در سایت وردپرسی خود محتوای زیادی ارائه داده اید و می خواهید از شر تمام آنها خلاص شوید، قطعاً حذف انبوه بهترین گزینه برای شما می باشد. این افزونه وردپرس به شما این امکان را می دهد علاوه بر حذف انبوه پست ها و صفحات، می توانید چندین کاربر را به صورت همزمان حذف نمائید. با این رویکرد، می توانید رد زمان خود صرفه جویی کنید.

برای اینکه در حین حذف با هیچگونه مشکلات احتمالی روبه رو نشوید، می‌توانید قوانین و شرایط خاصی را جهت حذف انبوه هنگام اعمال کنید. شما می توانید پست ها را بر اساس برچسب، دسته بندی، تعداد نظرات و نوع پست حذف کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید کاربران را بر اساس نقش، فیلدهای متا و تاریخ ثبت نام حذف نمائید.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از راست کلیک در وردپرس با بهترین افزونه های قفل کلیک راست

9- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Meks Smart Author Widget

افزونه Meks Smart Author Widget یکی دیگر از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد که می توانید به کمک آن یک ابزارک هوشمند و جذاب برای نویسندگان وب سایت خود ایجاد کنید. شما می توانید اطلاعات کامل و دقیق نویسنده و کاربر را درون یک ویجت اختصاصی قرار دهید تا به بهترین شکل به سایر کاربران نمایش داده شود.

وردپرس به صورت پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی نمی کند و نمی تواند اطلاعات کاربران و نویسندگان را به شکلی جذاب در سایت نشان دهد، بنابراین شما می توانید با کمک این پلاگین، ظاهر و استایل اطلاعات را جذاب و خلاقانه تر کنید. همچنین این افزونه دارای ویژگی های مختلفی همچون: سفارشی سازی اندازه آواتار، جایگزینی عنوان ویجت با نام کاربری، تشخیص خودکار پست ها و قالب ها و… می باشد.

بیشتر بخوانید: ساخت نقشه سایت (سایت مپ) برای وردپرس + بهترین افزونه های Sitemap

10- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس User Meta

User Meta یک افزونه مدیریت نقش کاربر برای وردپرس می باشد که می توانید با ان انواع عملکردهای اضافی برای خود در نظر بگیرید. با این پلاگین کاربران قادر هستند برخی از اقدامات مختلف از جمله: به روز رسانی پروفایل ، بازیابی رمز عبور و … را انجام دهند. علاوه بر آن شما قادر هستید انواع فیلدهای سفارشی را به فرم ثبت نوب سایت خود اضافه کنید. همچنین شما می توانید به وسیله کدکوتاه، فرم های ثبت نام را در موقعیت های مختلف وب سایت خود به کاربران نمایش دهید. علاوه بر این، User Meta امکان سفارشی‌سازی فرم را برای شما فراهم می‌کند. شما قادر هستید اطلاعات پیش‌فرض ایمیل ها را تغییر دهید. همچنین می توانید از فرم های مختلف برای نقش های کاربری مختلفی استفاده کنید و منطق شرطی را فعال کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش اضافه کردن اشتراک ایمیلی در وردپرس | بهترین افزونه های افزودن اشتراک ایمیل به وردپرس

11- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Inactive User Deleter

افزونه Inactive User Deleter یکی از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس می باشد که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. اگر شما صاحب یک وب سایت بزرگ با کاربران مختلفی می باشید، این افزونه می تواند در خصوص مدیریت کامل کاربران نیاز شما را برطرف کند.

 Inactive User Deleter ابزاری است که به شما کمک می کند تا کاربران اضافی را پاک کنید و وب سایت خود را مرتب نگه دارید. پس از نصب و فعال سازی افزونه، می توانید به سادگی کاربران را فیلتر، انتخاب و حذف نمائید. در این افزونه شما با گزینه های پیکربندی مختلفی روبه رو می شوید که هر کدام از انها برای بهبود عملکرد وب سایت شما بسیار مناسب و مفید می باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های نمایش پست های محبوب در وردپرس

12- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس WP User

افزونه WP User یک افزونه سطح دسترسی کاربران در وردپرس می باشد که برای ایجاد فرم های فرانت اند، پروفایل های کاربر و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این افزونه به شما این اجازه را می دهد تا فرم های ورود و ثبت نام و همچنین فراموشی رمز عبور را در سایت خود پیاده سازی کنید.

علاوه بر آن شما قادر هستید تعداد تلاش های ورود به سیستم را محدود کنید و از گوگل ریکپچا جهت جلوگیری از ورود هرزنامه در سایت خود جلوگیری نمائید. علاوه بر این، افزونه WP User با افزونه های محبوب وردپرس از جمله: ووکامرس، میلچیمپ و… سازگار می باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه به کاربران اجازه مشترک شدن در دسته بندی های وردپرس را بدهیم؟

13- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس WP-Members

افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران WP-Members برای خبرنامه ها، باشگاه ها، انجمن ها و هر وب سایتی که به دنبال کسب درآمد از محتوا است مناسب می باشد. با این افزونه می توانید محتوای وب سایت خود را برای دسته ای از کاربران خاص محدود کنید. همچنین این پلاگین قدرتمند دارای تنظیمات پیکربندی متعددی می باشد. یکی دیگر از قابلیت های بسیار محبوب این پلاگین محدود سازی محتوا به ازای ثبت نام در سایت می باشد. در این صورت کاربران با دکمه ای به نام «بیشتر بخوانید» یا «ادامه خواندن» روبه رو می شوند که در صورت مشاهده کامل محتوا، باید در سایت شما ثبت نام کنند در غیر این صورت اجازه دسترسی به محتوا را ندارند. تنظیمات پیش فرض در وردپرس اجازه دسترسی رایگان به همه کاربران برای همه پست ها را می دهد. برعکس، این افزونه دارای تنظیمات پیش فرض محتوای محدود است.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین افزونه های ویرایش قالب وردپرس

14- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس User Submitted Posts

بازدیدکنندگان سایت شما می توانند با استفاده از افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران User Submitted Posts، در سایت شما پست ارسال کنند. از صفحه تنظیمات این افزونه می توانید هر یک از فیلدها را به دلخواه شخصی سازی نمائید. همچنین می توانید تعداد تصاویری را که کاربر می تواند ارسال کند، محدود کنید. بسته به نیاز شما، وضعیت پست را می توان روی پیش نویس یا انتشار فوری تنظیم کنید. این افزونه دارای دونسخه رایگان و پرو می باشد. نسخه پرو این افزونه امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد از جمله:  ایجاد فرم های سفارشی نامحدود، فیلدهای سفارشی بی نهایت، آپلود فایل های چند رسانه ای و …

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های فروشگاهی ووکامرس؛ 26 پلاگین ضروری وردپرس برای ووکامرس

15- افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس Capability Manager Enhanced

افزونه Capability Manager Enhanced یکی دیگر از افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس می باشد که می توانید مدیریت کاملی روی نقش های کاربران وب سایت خود داشته باشید.

به عنوان مدیر وب سایت، ممکن است به نقش های کاربری بیشتری نیاز داشته باشید و یا اینکه بخواهید قابلیت های هر نقش موجود را افزایش دهید. اینجاست که افزونه Capability Manager Enhanced می‌تواند به شما کمک کند. این پلاگین به شما کمک می کند تا قابلیت های هرنقش کاربری را به دلخواه ویرایش کنید و از نقش های سفارشی شده بیشتری برای وب سایت خود استفاده کنید. همچنین می توانید از هر نقش یا قابلیت نسخه پشتیبان تهیه کنید و در مواقع مورد نیاز آن را بازیابی و مانند اول برگردانید. 

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

جمع بندی بهترین افزونه سطح دسترسی کاربران در وردپرس

مدیریت کاربران یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که هر مدیر سایتی باید کنترل کاملی روی آنها داشته باشد. افزونه های موجود در این لیست می توانند به شما در مدیریت دسترسی کاربران وردپرس کمک کنند. شما می توانید تنها با چند کلیک، هر نقش کاربری را حذف، تغییر یا محدود کنید.

منبع: colorlib