You are currently viewing 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار

10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار


10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کارهایی که زمان زیادی از راه اندازی و فعالیت آن ها نگذشته است و همچنان از مزیت هایی که از طریق طراحی سایت می توانند در کسب و کارشان به دست بیاورند، اطلاعی ندارند.

مزیت هایی که شاید هرگز نمی توانید از طریق روش های سنتی به دست بیاورید یا زمان زیادی برای به دست آوردن اعتبار و مشتریان خود در سطح بازار احتیاج دارید، اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و کسب و کار خودتان را اداره می کنید، این فرصت را غنیمت بشمارید وهم اکنون به فکر طراحی سایت مناسب با نوع فعالیت خود باشید و کسب وکار جدیدی را در محیط آنلاین تجربه کنید.در ادامه با تیم حرفه ای وردپرس استار همراه باشید تا به بررسی 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کارها بپردازیم .

10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار

10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کارها تبدیل به مقرون به صرفه ترین مزیت ها به جهت مدیریت و پشتیبانی بسیار قوی برای کسب و کارها شده است. مزیت هایی شامل :

دسترسی آسان کاربران به سایت

( اولین مزیت طراحی سایت برای کسب و کار ) امروزه همه افراد در گوگل به دنبال روش هایی هستند که از طریق آن بتوانند کارهای روزانه خود را در سریع‌ترین و راحت‌ترین روش ممکن انجام دهند.هنگامی که یک سایت براساس نوع فعالیت کسب و کار طراحی می شود، به راحتی بدون داشتن محدودیت های زمانی و مکانی به صورت 24 ساعته از طریق سایت شما انجام دهند.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که ، داشتن سایت فقط به موقعیت جغرافیایی خاص محدود نمی‌شود بلکه کاربران می‌توانند درهر قسمت جهان از محصولات و یا خدمات شما بازدید کنند؛ بنابراین از 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کارها باعث افزایش فروش و بازدید کاربران از سایت خواهد شد.

توسعه و گسترش خدمات یا محصولات

( دومین مزیت طراحی سایت برای کسب و کار ) یکی از مقرون به صرفه ترین مزیت هایی که از طریق طراحی سایت برای کسب و کار می توانید به دست بیاورید، طراحی سایت با وردپرس است.

اگر هیچگونه شناختی از طراحی سایت با وردپرس ندارید باید گفت که ؛ تا به امروز در وردپرس بالغ بر بیش از یک میلیون افزونه معرفی شده است با در نظر داشتن نوع فعالیت کسب و کارتان هر کدام از افزونه ها را میتوانید استفاده کنید.

تا به این قسمت از مقاله متوجه شدید که توسعه و گسترش خدمات و محصولات در یک سایت وردپرسی کار بسیار سختی نیست و البته ناگفته نماند در طراحی سایت با وردپرس افزونه‌های رایگان و بسیار متنوعی هستند که فقط با نصب افزونه‌های آماده و رایگان، به آسانی امکانات سایت را اضافه یا ارتقا دهید.

طراحی سایت با وردپرس نیاز به هیچگونه برنامه و کد نویسی به زبان های خاص ندارد بلکه در حقیقت افزونه ها در وردپرس به صورت رایگان و غیر رایگان وجود دارند که شامل تعدادی کدهای ضروری هستند که امکانات ویژه‌ای را به سایت اضافه می‌کنند و باعث تکمیل شدن و افزایش سرعت هرچه بیشترسایت می شود.

ایجاد ارتباط موثر و قوی با مشتریان

( سومین مزیت طراحی سایت برای کسب و کار ) از مزیت طراحی سایت برای کسب و کارها به شکل گیری و ایجاد ارتباط موثر بین شما و مشتریان می تواند اشاره کرد. برای این که اعتماد سازی بین مشتریان شما شکل بگیرد، لازم است درابتدا به نیازهای مشتریان خود اهمیت بسیار زیادی دهید تا با شما ارتباط و تعامل برقرارکنند و در نهایت به یک مشتری وفادار تبدیل شوند.

برای ایجاد ارتباط موثر و قوی ؛ لازم است بررسی کنید مشتریان و مخاطبین شما به چه چیزهایی علاقه دارند ، کدام قابلیت در کسب‌ و کار شما باعث می‌شود کاربران بیشتری جذب شما شوند و در ذهن آن ها ماندگار بمانید ، چه فاکتورهایی باعث می شود شما را نسبت به سایر کسب و کارها ترجیح دهند ، به نظرشما چه خدمات و محصولاتی می تواند شما را از سایر رقبا متمایز کند؟

برای اینکه برای همیشه در ذهن کاربران ومشتریان خود ماندگار بمانید می‌توانید از طریق طراحی ‌سایت به اهداف و چشم انداز هایی که در زمینه کسب و کارتان داشته اید برسید. هنگامی که ارتباط موثر و قوی بین کاربران و مشتریان خود ایجاد کرده اید، نتیجه ‌ای که از طریق 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار بدست می آید این است کاربران یا مشتریان شما را به افراد زیادی معرفی کنند و همین باعث افزایش فروش و ورودی کاربران به سایت شما می شود.

نمایش ویترینی از محصولات یا خدمات

( چهارمین مزیت طراحی سایت برای کسب و کار ) داشتن یک سایت به‌ تنهایی نمی تواند شما را به اهدافتان برساند بلکه ؛ برای این که از مزیت های طراحی سایت برخوردار شوید لازم است به محصولات و خدماتی که به کاربران ارائه می دهید اهمیت ویژه‌ای داشته باشید و به بهترین شکل ممکن ویترینی از محصولات و خدمات را صورت تخصصی به نمایش بگذارید. 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار در این جا است که کمک شما می آید.

شما با طراحی سایت مناسب با نوع فعالیت خودتان آزادی عمل داشته باشید و همچنین می‌توانید هرگونه تغییرات و ایده‌های خلاقانه‌ای برای به نمایش گذاشتن محصولات و خدماتتان ایجاد کنید.

به عنوان مثال می‌توانید از طریق تولید محتو او تصاویر، ویدیوهای آموزشی به یک کاتالوگ آنلاین تبدیل کنید یا روش های گام به گام استفاده از محصولات و خدمات خود را به کاربران و بازدیدکنندگان ارائه دهید. هرچقدر کاربران را از انتقال اطلاعات کاربردی و مفید در زمینه محصولات و خدمات بی‌نیاز کنید، میزان جذب و وفاداری آن‌ها به کسب‌ و کار شما روزانه بیشتر خواهد شد.

کسب اعتبار

پنجمین مزیتی که از 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار در این مقاله برای شما ارائه شده است این است که شاید برای شما جالب باشد که حدود 80 درصد از مردم جامعه اعتبار یک کسب و کار را تنها با داشتن یک سایت می دانند و در دنیای پیشرفته امروز به یک توقع برای حضور کسب و کارها در محیط آنلاین تبدیل شده است.

عموما کاربران با مراجعه به سایتی که مشخصات معتبری نداشته باشد اعتماد نمی کنند و در نتیجه هیچگونه اعتباری برای آن ها نخواهد داشت. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از کسب و کارهایی که در محیط آنلاین حضور و فعالیت ندارند وارد این محیط شوند. با طراحی یک سایت و داشتن ابزارهای مفید به شما کمک خواهند کرد تا اطلاعات کاربردی و مفید را برای مشتریان و بازدیدکنندگان احتمالی خود قرار داده از طریق سایت آن ها را به یک مشتری تبدیل کنید.

قالب و شکل ظاهری سایت می تواند نقش اصلی را در اعتبار سایت شما ایجاد کند و به این معنی نیست که قالب و شکل ظاهری سایت به پر زرق ‌و برق بودن آن نیست بلکه ؛ سادگی و دسترسی آسان کاربران از دلایل مهم رضایت مشتریان هستند که تا حدودی اعتماد کاربر را جلب کرده و به اعتبارهرچه بیشتر سایت شما افزوده خواهد شد.

قرارگرفتن در مسیر رقبا

ششمین مزیتی که از 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار در این مقاله برای شما ارائه شده است این است که طراحی سایت مناسب برای انواع کسب وکارها است و هیچگونه تفاوتی دراینکه کسب و کار شما کوچک یا بزرگ باشد ندارد و اگر برخلاق رقبا در محیط آنلاین فعالیتی ندارید و بازار رقابت با رقبا جا مانده‌اید؛

در زمانی که شما به دنبال مشتریان و فروش بیشتری هستید تا محصولات و خدمات خود را ارائه دهید رقبا در محیط آنلاین با کم‌ترین هزینه و با تنوع محصولات بیشتر سایتی را برای کسب و کار خودشان را راه اندازی کرده اند و مخاطبان هدف خودشان را در سطح بازار کرده اند، همچنین شما نیز میتوانید از طریق تیم حرفه ای وردپرس استار با طراحی سایت مناسب با نوع فعالیت کسب و کارتان هم با قرار گرفتن در مسیر رقبا و هم با تنوع بسیار زیادی از محصولات مانند رقبا به طیف گسترده ای از جامعه عرضه کنید.

کاهش هزینه های متفرقه

10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار هر کسب و کاری برای شروع نیاز به هزینه ای دارد. بسیاری از افراد هستند که برای راه اندازی کسب و کار خودشان هزینه های زیادی را صرف پرداخت اجاره مغازه ، نصب تابلو و سایر تجهیزات می کنند اما دربرخی موارد بسیاری از افراد به صورت کامل راه اندازی کسب و کار به صورت سنتی و فیزیکی را کنار می گذارند و فعالیت خودشان را کاملا به صورت آنلاین انجام می دهند.

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها برای شروع فعالیت خود تصور می کنند که فعالیت به صورت سنتی پایدار است و ممکن است با قطعی اینترنت کسب وکار آن ها با شکست روبه رو شود؛

درصورتی که برخلاف تصور این افراد برای شروع یک کسب و کار نوپا و جدید بهتر از پرداخت هزینه های متفرقه صرف نظر کنید و با طراحی سایت برای کسب و کار خود مزیت هایی را ایجاد کنید که با طراحی سایت می توانید محصولات یا خدمات خودتان را حتی کمتر از قیمت موجود در بازار ارائه دهید و بازار رقابتی در بین سایر رقبا ایجاد کنید که با انجام این کار اعتبار و اعتماد بسیاری از کاربران را تنها با یک بار هزینه کردن به سوی خود جلب کنید.

بازاریابی آنلاین با گوگل

10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار در زمان گذشته اگر شخصی تمایل به همکاری با یک کسب و کار را داشت، باید تمامی سوابق کاری او را به شکل سنتی یا از طریق مشتریان قبلی اطلاعاتی بدست می آورد، اما در حال حاضرگوگل با وارد کردن نام کسب و کار موردنظر اطلاعات کاملی از آن برای شما نشان داده می شود و همچنین می توانید سایت را به شیوه جدید و در کمترین زمان به صورت ساده بررسی کنید.

زمانی که نام کسب و کار شما در لیست صفحه اول نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شود یک امتیاز مثبت برای کسب و کار شما به حساب آید زیرا اگر سئو و بهینه سازی و همچنین محصولات و خدمات خودتان را به بهترین شکل ارائه دهید ، کاربری خدمات یا محصولات موردنظر را در گوگل جستجو کند و نام کسب و کار شما در نتایج اول گوگل نمایش داده می شود، کاربران با درنظر داشتن اینکه کسب‌ و کار شما معتبر است وارد سایت شما می شوند و همچنین افراد زیادی روزانه از طریق 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار وارد سایت شما خواهند شد.

بررسی ورودی های سایت

از 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار این است که شما می‌توانید ورودی های کاربران و بازدید کننده های سایت را مورد بررسی قرار دهید به عنوان مثال می‌توانید تعداد بازدیدکنندگان از سایت ، میانگین بازه زمانی حضور کاربران در سایت ، تعداد بکاربران و بازدیدکنندگان از قسمت های محتوا و گالری سایت و … از این قبیل موارد را میتوانید در جهت بهبود هرچه بیشتر سایت مورد بررسی قرار دهید.

تبدیل کاربر به مشتری از طریق فروش ویژه

اگر صاحب یک سایت فروشگاهی هستید و می خواهید مشتریان و مخاطبان خود را از تخفیفات یا فروش ویژه کسب و کار خودتان مطلع کنید، لازم است از تبلیغات محیطی بیلبوردها ، پخش و چاپ تراکت و هرگونه تبلیغات محیطی با هزینه های بسیار بالا ستفاده کنید. اما با 10 مزیت طراحی سایت برای کسب و کار شما می توانید هر زمانی که تمایل به روزرسانی محصولات ، موجودی محصولات و آغاز فروش ویژه محصولات داشته باشید در هر زمان از شبانه روز می توانید به مشتریان خود ارائه دهید.