You are currently viewing چگونه از ابزار تحلیل سرفصل وردپرس برای بهبود سرفصل های سئو استفاده کنیم

چگونه از ابزار تحلیل سرفصل وردپرس برای بهبود سرفصل های سئو استفاده کنیم


آیا می دانستید که نرخ کلیک بالاتر روی سرفصل های سئو می تواند به بهبود رتبه سئو شما کمک کند؟ عنوان شما اولین چیزی است که مردم در نتایج موتورهای جستجو می بینند و تصمیم می گیرند بر اساس آن عنوان روی لینک شما کلیک کنند یا خیر. ابزار تجزیه و تحلیل سرفصل سئو وردپرس به شما کمک می کند عناوین جذابی ایجاد کنید که کلیک های بیشتری دریافت می کنند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه از SEO Title Analyzer در وردپرس برای بهبود سئوی عناوین خود استفاده کنید.

تحلیلگر عنوان سئو وردپرس چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

عنوان پست وبلاگ یا صفحه فرود شما برای سئو بسیار مهم است. یک عنوان قوی می تواند افراد را ترغیب کند تا برای بازدید از سایت وردپرس شما روی لینک کلیک کنند. البته، هر چه تعداد افراد بیشتری روی نتیجه جستجوی شما کلیک کنند، ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد. اما نرخ کلیک (CTR) بالاتر نیز می تواند رتبه بندی موتورهای جستجوی شما را بهبود بخشد و بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

با این حال، برای مبتدیان ایجاد عنوانی که توجه کاربران را به خود جلب کرده و آنها را وادار به کلیک بر روی پیوند وب سایت کند، می تواند دشوار باشد. اینجاست که می توانید از ابزار تحلیل سرفصل سئو وردپرس استفاده کنید. SEO Headline Analyzer ابزاری است که به شما کمک می کند عناوین خود را ارزیابی کرده و آنها را بهبود ببخشید تا آنها را جذاب تر و قابل کلیک تر کنید.

این ابزار بینش‌های مبتنی بر داده و توصیه‌هایی را برای ایجاد سرفصل‌های مناسب SEO ارائه می‌کند. همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می توانید از تحلیلگر سرفصل سئو وردپرس برای بهبود سرفصل های سئو خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از SEO Headline Analyzer در وردپرس

ساده ترین راه برای تجزیه و تحلیل عناوین وردپرس استفاده از افزونه All in One SEO (AIOSEO) است. این افزونه یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس در بازار است و بیش از 3 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. AIOSEO به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بدون هیچ دانش فنی یا نیاز به استخدام یک متخصص سئو برای موتورهای جستجو بهینه کنید. این افزونه ابزار تحلیل سئوی سرفصل را در ویرایشگر وردپرس شما فراهم می کند تا بتوانید سرفصل های قدرتمندی ایجاد کنید.

توجه: بهتر است از نسخه AIOSEO Lite استفاده کنید زیرا شامل ابزار SEO Title Analyzer برای WordPress است.0

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه AIOSEO را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید. پس از فعال شدن، افزونه به طور خودکار جادوگر راه اندازی خود را راه اندازی می کند. برای راه‌اندازی افزونه AIOSEO در وب‌سایت خود، می‌توانید ادامه دهید و روی دکمه «شروع کنیم» کلیک کنید.

پس از تکمیل جادوگر راه اندازی، ادامه دهید و یک پست جدید را ویرایش یا اضافه کنید. هنگامی که در ویرایشگر وردپرس هستید، می توانید عنوان پست وبلاگ خود را در بالا اضافه کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که بین عنوان پست شما و عنوان SEO شما تفاوت وجود دارد. عنوان پست به سادگی در صفحه ظاهر می شود، معمولاً در تگ عنوان، بسته به موضوع وردپرس شما. افزونه‌های سئو مانند AIOSEO به شما این امکان را می‌دهند که با استفاده از تگ‌های HTML، عنوان SEO را به مقالات خود اضافه کنید.

در برچسب

عنوان SEO در خود صفحه ظاهر نمی شود. در عوض، این پیشنهادی است به موتورهای جستجو مانند گوگل در مورد اینکه چگونه می خواهید عنوان شما در نتایج جستجو ظاهر شود. همچنین در نوار عنوان مرورگر ظاهر می شود.

به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه نمی دهد که عنوان SEO را وارد کنید. اما با AIOSEO می توانید به راحتی عنوان SEO را اضافه کنید. برای افزودن عنوان سئو، کافی است به کادر متا “تنظیمات AIOSEO” در ویرایشگر وردپرس خود بروید و سپس عنوانی را در زیر “عنوان پست” وارد کنید.

این افزونه همچنین برچسب های هوشمندی را ارائه می دهد، بنابراین می توانید به طور خودکار اطلاعاتی مانند سال جاری، نام نویسنده، دسته ها، برچسب های سایت و موارد دیگر را به عنوان خود اضافه کنید.

پس از افزودن عنوان برای مقاله خود، می توانید آن را با استفاده از ابزار تحلیل عنوان سئو وردپرس AIOSEO تجزیه و تحلیل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “SEO Headline Analyzer” در بالا سمت راست کلیک کنید.

افزونه AIOSEO امتیاز 1 تا 100 را برای عنوان شما به شما نشان می دهد. نمره 70 یا بالاتر نشان می دهد که شما یک تیتر قوی نوشته اید. اگر نمره شما زیر 70 است، نگران نباشید. تحلیلگر سرفصل سئو وردپرس به شما پیشنهاداتی را در مورد بهبود امتیاز و جذاب تر کردن تیتر خود نشان می دهد تا بتوانید کلیک ها و ترافیک بیشتری دریافت کنید.

اکنون می توانید به پایین اسکرول کنید و به تعادل کلمات کپی شده خود نگاه کنید. این افزونه کلمات رایج، کلمات غیر معمول، کلمات احساسی و کلمات قوی را جستجو می کند. اینها کلماتی هستند که به مخاطب شما کمک می کنند تا از نظر روانی یا عاطفی واکنش نشان دهند. هنگام ایجاد عنوان خود، می توانید از چنین کلماتی برای بهبود امتیاز تیتر و افزایش نرخ کلیک خود استفاده کنید.

سپس می توانید احساس عنوان خود را بررسی کنید. عناوینی که حس مثبت دارند نسبت به تیترهایی که خنثی یا منفی هستند، تعامل بهتری دارند و کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، افزونه نوع عنوان را نیز به شما نشان می دهد. برای مثال، می‌توانید ببینید که آیا نوع عنوان شما نحوه ارسال، فهرست پست، پست منبع یا چیز دیگری است.

این نوع تیترها نسبت به تیترهای عمومی کلیک بیشتری می کنند.

سپس می توانید به پایین اسکرول کنید و تعداد کاراکترها و کلمات عنوان خود را در ابزار SEO Title Analyzer بررسی کنید. توصیه می شود عناوین زیر 55 کاراکتر بنویسید تا موتورهای جستجو بتوانند متن کامل را در نتایج جستجو نمایش دهند.

اگر عنوان شما بیش از 55 کاراکتر باشد، موتورهای جستجو ممکن است متن را در پایان کوتاه کنند. اگر کلمات مهم قطع شوند و تیتر شما منطقی نباشد، می تواند نرخ کلیک شما را کاهش دهد.

سپس می توانید 3 کلمه اول و آخر تیتر خود را تجزیه و تحلیل کنید. اکثر خوانندگان معمولاً عنوان را مرور می کنند و قبل از اینکه تصمیم به کلیک کردن داشته باشند به ابتدا و انتهای 3 کلمه در عنوان نگاه می کنند.

با استفاده از این اطلاعات می توانید کلیدواژه مورد نظر و مهمترین اطلاعات خود را در ابتدا قرار دهید تا توجه خواننده را به خود جلب کنید. ابزار تجزیه و تحلیل عنوان SEO AIOSEO همچنین پیش نمایشی از نحوه نمایش عنوان شما در صفحه نتایج موتور جستجو را نشان می دهد.

اگر عنوان شما رتبه خوبی ندارد، می توانید به راحتی عناوین جدید را امتحان کنید و قبل از تغییر آنها را تجزیه و تحلیل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تب “Try a new title” در ابزار بروید، عنوان جدید خود را وارد کرده و روی دکمه “Analyze title” کلیک کنید.

افزونه AIOSEO نتیجه عنوان جدید شما را به شما نشان می دهد و آن را با عنوان سئو فعلی شما مقایسه می کند. می توانید چندین عنوان را برای پست وبلاگ وردپرس خود امتحان کنید و نتایج آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید کدام یک بهترین عملکرد را دارد. قبل از اینکه روی انتشار کلیک کنید، به چک لیست بهینه سازی پست وبلاگ ما نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که برای دریافت بیشترین ترافیک ممکن کاملاً بهینه شده است.

نکات حرفه ای: کنسول جستجو + تجزیه و تحلیل عنوان

می‌توانید مانند حرفه‌ای‌ها حتی فراتر بروید و تجزیه و تحلیل عنوان وردپرس را با بینش‌های کنسول جستجوی Google ترکیب کنید. در کنسول جستجو، بخشی برای یافتن کلمات کلیدی جزئی وجود دارد که می توانید به راحتی آنها را فیلتر کنید.

سپس می‌توانید عنوان این پست‌های وبلاگ را تغییر دهید تا با استفاده از ابزار تحلیل عنوان سئوی وردپرس، جذاب‌تر شوند. همانطور که نرخ کلیک شما افزایش می یابد، رتبه سئو شما نیز افزایش می یابد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید چگونه از تحلیلگر سرفصل سئو وردپرس برای بهبود سرفصل های سئو خود استفاده کنید. همچنین می توانید از راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهی SSL برای سایت وردپرس خود و بهترین قالب های WooCommerce برای فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.

منبع: wpbeginner