You are currently viewing چگونه آمار سایت وردپرس خود را مشاهده کنیم

چگونه آمار سایت وردپرس خود را مشاهده کنیم


بارگذاری…

آیا قصد دارید آمار سایت وردپرس خود را مشاهده کنید؟ نمایش آمار سایت وردپرس به شما کمک می کند تا بینش دقیقی در خصوص نحوه فعالیت کاربران در سایت خود مشاهده کنید که می توانید از آنها در جهت بهبود سایت خود استفاده نمائید. گوگل آنالیتیکس یک ابزار قدرتمندی است که می توانید از آن برای ردیابی عملکرد تمام پست ها و صفحات خود استفاده کنید. با ما همراه باشید تا آموزش آمار سایت وردپرس را در اختیار شما قرار دهیم.

مشاهده آمار سایت در وردپرس چه اهمیتی برای ما دارد؟

تجزیه و تحلیل وب به شما کمک می کند تا متوجه شوید که کاربران چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند و در سایت شما چه اقداماتی انجام می دهند. با به دست آوردن این اطلاعات می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید. ابزار های مختلفی برای مشاهده آمار بازدید از سایت وردپرس وجود دارد که بی تردید گوگل آنالیتیکس می تواند یکی از بهترین ابزارها باشد. از طرفی؛ برای استفاده از گوگل آنالیتیکس نیازی نیست از یک سایت جداگانه استفاده کنید، بلکه شما می توانید تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس را از طریق پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید که در ادامه نحوه کار را به شما توضیح می دهیم.

بیشتر بخوانید: ابزارهای تست ریسپانسیو سایت وردپرس؛ 8 ابزار تست Responsive وبسایت

نحوه نمایش آمار سایت در وردپرس

برای مشاهده آمار بازدید سایت در وردپرس شما کار سختی در پیش ندارید و می توانید خیلی ساده و با استفاده از آموزش زیر آمار سایت در وردپرس خود را مشاهده کنید. فقط فراموش نکنید که مراحل را به ترتیب دنبال کنید:

مرحله 1: افزونه وردپرس MonsterInsights را نصب کنید

افزونه MonsterInsights  یکی از بهترین افزونه های وردپرس گوگل آنالیتیکس می باشد که به شما کمک می کند تا خیلی ساده یک داشبورد آمار را بدون کدنویسی در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. بنابراین در اولین قدم شما باید افزونه MonsterInsights را روی وردپرس خود نصب و فعال کنید. اگر با نحوه نصب افزونه آشنایی ندارید می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

افزونه MonsterInsights  به شما کمک می کند تا گزارشات کاملی را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید. همچنین این پلاگین معیارهای ردیابی مختلفی را مانند: ردیابی فروشگاه، تبدیل فرم ها، ردیابی تبلیغات گوگل، دانلود فایل و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. پس از فعال سازی افزونه روی وردپرس، شما باید حساب گوگل آنالیتیکس خود را به سایت وردپرس خود متصل کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش راه انداری و ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس در 7 مرحله

مرحله 2. افزودنی Page Insights را نصب و فعال کنید

برای اینکه بتوانید پست ها و صفحات وردپرس خود را پیگیری کنید، شما نیاز به افزونه Page Insights دارید. در واقع این افزونه یکی از افزودنی های MonsterInsights  می باشد که به شما کمک می کند آمار هر یک از پست ها و صفحات وبلاگ وردپرس خود را مستقیماً در داشبورد خود مشاهده کنید. برای نصب این افزودنی، کافیست وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از بخش Insights روی گزینه Addons کلیک کنید. سپس به صفحه Insights بروید و روی Install کلیک کنید.

بعد از فعال سازی این افزودنی شما قادر هستید آمار بازدید سایت در وردپرس و همچنین آمار صفحات و پت های خود را مشاهده نمائید.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه ایجاد یک لینک کوتاه در وردپرس؛ 2 افزونه کوتاه کننده لینک وردپرس

مرحله 3. نحوه مشاهده آمار صفحات و پست ها در وردپرس

زمانی که افزونه MonsterInsights Page Insights را به درستی در وردپرس خود نصب و فعال کردید، می ‌توانید بازدیدها را برای هر پست وبلاگ و صفحه در وردپرس به راحتی بررسی کنید. برای مشاهده آمار ها، کافیست وارد صفحه پست های خود شوید. سپس در این صفحه به سادگی می توانید آمار مربوط به هر نوشته خود را به صورت جداگانه مشاهده نمائید. برای مشاهده آمار، می توانید از ستون Insights اقدام کنید.

سپس باید روی آیکون Insights که در کنار هر عنوان قرار دارد، کلیک کنید تا بتوانید آمار مربوط به آن صفحه را به صورت جداگانه مشاهده نمائید. بعد از کلیک یک پنجره پاپ آپ برای شما نمایان می شود که آمار مربوط به پست یا صفحه را می توانید مشاهده کنید.

در پنجره پاپ آپ Page Insights شما می توانید گزارشات مختلفی را در خصوص آمار بازدید از سایت وردپرس مشاهده کنید. برخی از این گزارش ها عبارت اند از:

  • – Bounce Rate: نرخ میزان ماندگاری کاربر در سایت شما را نشان می دهد.
  • – Entrances: تعداد دفعاتی که کاربران از طریق پست یا صفحه وبلاگ خاص وارد وب سایت شما می شوند.
  • – Page Views: تعداد کل بازدیدها برای پست یا صفحات وبلاگ را نشان می دهد.
  • – Time on Page: میانگین زمانی که کاربران در پست یا صفحات شما صرف می کنند.
  • – Page Load Time: میانگین زمانی که طول می کشد تا پست یا صفحه سایت شما برای کاربران بارگذاری شود.
  • – Exits: تعداد دفعاتی که کاربران از طریق پست یا صفحه خاصی از وب سایت شما خارج می شوند.

با استفاده از این آمارها، شما می توانید متوجه شوید که کدام پست ها یا صفحات شما مناسب هستند و کدام صفحات به خوبی سئو نشده اند. سپس، می‌ توانید صفحات یا پست‌ها یک که کارایی پایینی دارند را برای افزایش تعامل و تبدیل کاربر، بهینه کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های آمارگیر وردپرس | 11 افزونه برتر آمار بازدید و آنالیز ترافیک سایت

مرحله 4. اطلاعات و آمار صفحات را در بخش نوار مدیریت مشاهده کنید

با افزونه آمار بازدید سایت برای وردپرس MonsterInsights Page Insights، همچنین می توانید آمار پست ها و صفحات خود را در بخش نوار مدیریت وردپرس خود بررسی کنید. برای انجام اینکار کافیست از بخش بالای صفحه روی گزینه Insights کلیک کنید.

پس از آن یک صفحه برای شما نمایان می شود که می توانید آمار مربوط به یک پست یا صفحه را مشاهده کنید. در واقع شما می توانید تعداد صفحات بازدید، زمان صرف شده در صفحه، نرخ پرش، ورودی ‌ها و خروجی ‌ها را در این صفحه مشاهده نمائید.

بیشتر بخوانید: افزونه آمار وردپرس | افزونه Visitor Traffic Real Time Statistics pro

جمع بندی: آموزش آمار سایت وردپرس

برای مشاهده آمار سایت در وردپرس افزونه های مختلفی وجود دارد که بی تردید افزونه MonsterInsights می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. ما در این مطلب نحوه مشاهده آمار بازدید سایت در وردپرس را به شما آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

منبع: monsterinsights