You are currently viewing واکنش تامین اجتماعی به افزایش حقوق بازنشستگان

واکنش تامین اجتماعی به افزایش حقوق بازنشستگان


بازنشستگان مدت هاست که منتظر افزایش حقوق بازنشستگی خود هستند. آنها با درخواست اعمال ماده 96 قانون تامین اجتماعی معتقدند افزایش مستمری ها نباید محدود به مصوبه شورای عالی کار باشد.

در این شرایط رحمان فراهانی مدیرکل ارتباطات و نظارت همگانی سازمان تامین اجتماعی در نامه ای رسمی در پاسخ به مکاتبات رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته بجنورد و این سوال که چرا با وجود با نزدیک شدن به نیمه اردیبهشت ماه تکلیف افزایش مستمری ها مشخص نشد: اعمال افزایش مستمری مستمری بگیران سازمان طبق مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی هر ساله طبق قانون تامین اجتماعی انجام می شود. مصوبات شورای عالی کار شورا و هیات محترم وزیران در این خصوص و هرگونه تغییر در رویه حاضر مستلزم اصلاح مواد قانونی فوق الذکر است.

محمدزاده کارگر بازنشسته با اشاره به این پاسخ رسمی می گوید: این پاسخ به این معناست که در خوشبینانه ترین حالت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری طبق مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.

این مستمری بگیر ادامه داد: به عبارت دیگر مبالغ پایه دریافتی کمتر از 5 میلیون و 300 هزار تومان، حداقل دستمزد محسوب می شود و مشمول 35 درصد افزایش حقوق است و مبالغ پایه دریافتی بالای 5 میلیون و 300 هزار تومان، حداقل حقوق و مشمول 22 است. % + 690000 تومان خواهد شد.

وی افزود: با توجه به مصوبات شورای عالی کار، نامه این مقام مسئول عدم توجه به ماده 96 قانون تامین اجتماعی را مشخص می کند و باز هم همان مصوبات جزئی شورای عالی کار شامل حال مستمری بگیران خواهد شد. .

منبع: فردانیوز

آیا این اخبار اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید

(جمع: ۰ میانگین: ۰)