You are currently viewing همه چیز درباره پسوند .ae

همه چیز درباره پسوند .ae


پسوند .ae ، پسوند دامنه سطح بالای کد کشور (ccTLD) است که مختص امارات متحده عربی است. این پسوند توسط شرکت .aeDA اداره می شود که بخشی از سازمان تنظیم مقررات دولت دیجیتال و مخابرات امارات متحده عربی (TDRA) است.

مدیریت پسوند .AE در ابتدا به UUNET که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات اینترنت در ویرجینیای شمالی است، واگذار شده بود. ولی با توجه به اینکه پسوند دامنه های کد کشوری  باید در کشور مورد نظر مدیریت شود، این پسوند در سال ۱۹۹۵ پس از مدت کوتاهی به مدیریت دانشگاه امارات متحده عربی و سپس به اتصالات منتقل شد.

از آن زمان، اتصالات، از طریق  مرکز اطلاعات شبکه امارات متحده عربی (UAEnic)، مسئولیت بهره برداری از پسوند .ae را بر عهده داشته است.در سال GITEX، ۲۰۰۶ اعلام کرد که مدیریت پسوند کد کشوری  .ae مجدداً از Etisalat/UAEnic، به TDRA واگذار خواهد شد. یک نهاد جدید به نام .aeDA)  Domain Administration) برای نظارت بر مدیریت و عملیات .ae بر اساس آخرین فناوری‌های DNS و ثبت دامنه تشکیل شده است. در ژانویه ۲۰۰۸، IANA به طور رسمی مدیریت پسوند .ae را به TDRA واگذار کرد.

پسوند .ae اولین ccTLD در منطقه عربی است که از مدل استاندارد Registry-Registrar و .aeDA اولین رجیستری در منطقه است که از پروتکل استاندارد توسعه توسعه پذیر برای مدیریت دامنه های خود استفاده می کند.

پسوند سطح دوم و سوم با پسوند .ae برای چندین دسته مجاز به ثبت است. در بین سال های  ۱۹۹۵-۲۰۰۳ پسوند co.ae برای نهادهای تجاری مورد استفاده قرار گرفت، اما استفاده از این پسوند توسط UAEnic در سال ۲۰۰۳ منسوخ شد. در سال ۲۰۰۸، زمانی که مدیریت پسوند .ae دوباره به TRA واگذار شد، aeDA. سیاست‌های جدیدی را منتشر کرد که در آن co.ae فقط برای شرکت‌های تجاری محلی ارائه و قابل ثبت شد، مشروط بر اینکه نام دامنه به نام تجاری مرتبط باشد.

در سال ۲۰۰۹،  با تصویب (TDRA) ، امکان ثبت دامنه ها با زبان عربی برای پسوند .ae برای دامنه‌های عربی این کشور فراهم شد. اینگونه دامنه ها  به افزایش تعداد کاربران اینترنت که از سایت های عربی بازدید می کنند کمک می کند.

پسوند دامنه .ae

درست مانند پرچم یک کشور که معرف یک کشور است ، یک پسوند کد کشوری (ccTLD) نیز به بازدیدکنندگان سایت نشان می دهد که آن سایت متعلق به چه کشوری است .هر کشوری ccTLD ویژه خود را دارد که به کاربران اینترنت در آن منطقه امکان جستجو و یافتن سایت ها یا محتوای متمرکز بر آن کشور را می دهد.

اینجاست که پسوندهای دامنه جهانی و محلی وارد عمل می شوند. فرض کنید در حال راه اندازی فروشگاه در دبی هستید.

برای اینکه مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهید، میتوانید پسوند دامنه .AE را انتخاب کنید.

به بیان ساده، نام دامنه .AE، دامنه سطح بالای کد کشور (ccTLD) برای امارات متحده عربی است. این دامنه ای است که توسط مشاغلی که خدمات و محصولات خود را در امارات ارائه می کنند و  و می فروشند استفاده می شود.کسب‌وکارهایی که در امارات متحده عربی فعالیت می‌کنند یا میخواهند مردم این کشور را هدف قرار دهند ، به بهترین وجه برای دامنه .AE مناسب هستند. 

هر دامنه در DNS (سیستم نام دامنه) طبقه بندی می شود و هر کشور زیرمجموعه خود را دارد – دامنه .AE به سادگی یکی از پسوندهای  دامنه جهانی است.

دامنه .AE برای چه کسانی مناسب است؟

آیا به راه اندازی یک تجارت آنلاین در امارات بدون حضور محلی فکر می کنید؟ یا شاید به فکر رفتن به امارات متحده عربی برای راه اندازی یک تجارت هستید؟ یا شما یک کسب و کار آفلاین در امارات متحده عربی هستید.

ثبت دامنه .AE در همه موارد فوق منطقی است زیرا این یک تجارت بین المللی است. مدیریت دامنه .AE نه تنها برای کسانی است که در امارات متحده عربی حضور محلی دارند، بلکه برای کسانی که خدمات یا محصولاتی را در منطقه ،از مکان دیگری ارائه می دهند نیز عالی است.در واقع هر شخصی و با هر زمینه کاری میتواند یک دامنه با پسوند .ae ثبت کند فقط توجه به این نکته ضروری است که برای ثبت دامنه با پسوند .ae  باید اطلاعات واقعی از شهروند امارات ارائه کنید.

مزایای دامنه با پسوند .ae

نام دامنه بخش مهمی از هر کسب و کاری است و انتخاب نام دامنه مناسب می تواند گاهی مشکل باشد.

اگر در امارات متحده عربی فعالیت می کنید و یا کسب و کار شما مردم امارات را هدف قرار داده است، ایده خوبی است که یک نام دامنه با پسوند .ae ثبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما به راحتی می توانند به سمت سایت شما هدایت شوند.

برای سئو عالی است

اگر خدمات یا محصولاتی را در امارات ارائه میکنید، ثبت دامنه با پسوند .AE رتبه سئوی محلی شما را در امارات متحده عربی افزایش می دهد.

از آنجایی که تلاش‌های سئوی شما صرفاً برای کشور امارات متحده عربی (کشوری که هدف شماست) متمرکز خواهد شد، با رقابت بین‌المللی کمتری از سمت بازار یا صنعت مشابه خودتان مواجه خواهید شد. این بدان معناست که موتورهای جستجو مانند گوگل به سرعت سایت شما را به عنوان سایتی که برای کاربران امارات طراحی شده است شناسایی می کنند و شانس نمایش در دو SERP اول (صفحات نتایج موتور جستجو) را افزایش دهند.

همه چیز در مورد بومی سازی در مقابل بین المللی سازی است. اگر در بازار کوچکتری هستید، به احتمال زیاد متمایز خواهید شد و مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد.

با دامنه COM شما با طیف وسیعی از کسب و کارهای جهانی رقابت خواهید کرد و این امر باعث می شود که برجسته شدن و ارتقاء رتبه سئو برای شما دشوار تر شود. ثبت نام برای یک دامنه محلی مانند .AE تمام مزایای بومی سازی را برای شما فراهم می کند.

ثبت دامنه حرفه ای تر

ثبت دامنه امارات متحده عربی برای مشاغلی که خدمات یا محصولاتی را در امارات متحده عربی می فروشند، حس حرفه ای تری را ایجاد می کند. نه تنها نشان می دهد که شما در امارات متحده عربی مستقر هستید یا بازار شما در امارات متحده عربی است، بلکه به ایجاد هویت برای کسب و کار شما نیز کمک می کند.

برخی از کاربران اینترنت در یک منطقه خاص ترجیح می‌دهند از کسب‌وکارهای محلی خدمات و یا محصولات دریافت کنند، و داشتن پسوند دامنه متمایزکننده .AE به آنها اطمینان می‌دهد که شما یک برند واقعی هستید که در امارات متحده عربی تمرکز دارد و به شما در ایجاد اعتماد در بین مصرف‌کنندگان بالقوه کمک می‌کند.

این نشان دهنده تعهد شما به مخاطبان شماست

همانطور که به طور خلاصه اشاره کردیم، ثبت نام برای دامنه .AE باعث ایجاد اعتماد بین شما و مشتریان بالقوه می شود. این نشان دهنده تعهد شما به بازار مورد نظر و احترامی است که برای مخاطبان خود قائل هستید.

شما اساساً به مخاطبان امارات متحده عربی خود نشان می دهید که خدمات و محصولات شما منحصراً برای آنها ساخته شده و متناسب با سبک، سلیقه و فرهنگ آنها است.

قدرت انتخاب بیشتر برای ثبت دامنه با پسوند .ae

فضای دامنه .COM با میلیون ها وب سایت پر شده است و هر روز دامنه های بیشتری با این پسوند ثبت میشوند.

بیایید بگوییم که شما دیدگاه خاصی برای اینکه نام دامنه شما چگونه خواهد بود دارید. اگر به دنبال پسوند COM باشید، شانس شما برای دریافت آن دامنه بسیار کمتر است. از سوی دیگر، ثبت نام برای دامنه .AE، کمی آزادی و انعطاف در نام دامنه برند تان به شما میدهد.مزیت استفاده از دامنه با پسوند محلی به این معنی است که احتمالاً به طیف وسیع تری از نام هایی که هنوز انتخاب نشده اند دسترسی خواهید داشت. 

این فقط به این دلیل است که سایت ها و کسب و کارهای کمتری برای نام دامنه رویایی شما با پسوند .AE رقابت می کنند.

با این حال، استفاده از دامنه های .ae دارای معایبی نیز می باشد. برای مثال، ممکن است گران‌تر از دامنه‌های .com  و یا بسیاری از دامنه های بین المللی باشند و برخی از مشتریان بین‌المللی ممکن است آن‌ها را نشناسند.

نکاتی برای ثبت دامنه .AE

یکی از موارد مهمی که در مورد ثبت نام برای دامنه با پسوند .AE این است که بسیار آسان است. و فقط کافی است در هنگام ثبت دامنه اطلاعات شهروند اماراتی از جمله آدرس، کدپستی و شماره تماس ارائه کنید. 

همچنین امکان فعالسازی whois privacy و یا پنهان کردن اطلاعات هوییز دامنه برای دامنه با پسوند .ae وجود ندارد.

مشاغلی که به دنبال راه اندازی فروشگاه در امارات هستند (با یا بدون حضور محلی) سه گزینه برای  انتخاب دارند: .AE./.CO.AE /.NET.AE.

در زیر الزامات مربوط به هر کدام آورده شده است:

  • .AE: این دامنه برای انواع مشاغلی است که خدمات یا کالاهایی را در امارات می فروشند (با یا بدون حضور فیزیکی در منطقه).
  • CO.AE: این دامنه برای مشاغل محلی ثبت شده در امارات است.
  • .NET.AE: این دامنه فقط برای ارائه دهندگان شبکه در امارات در دسترس است.
  • در حالی که دامنه های فوق عمدتاً برای استفاده تجاری هستند، دامنه های دیگری نیز در امارات متحده عربی موجود است که اهداف متفاوتی دارند:
  • ORG.AE: توسط سازمان های غیر انتفاعی استفاده می شود.
  • .SCH.AE: هر مدرسه ثبت شده در امارات می تواند از این دامنه استفاده کند.
  • .AC.AE: امکانات دانشگاهی مانند کالج ها می توانند نام دامنه با پسوند .ac.ae را ثبت کنند
  • .GOV.AE: توسط وزرا و مقامات دولتی امارات قابل ثبت است.
  • .MIL.AE: فقط برای استفاده توسط دولت امارات برای مقاصد نظامی در دسترس است.

چرخه حیات یک دامنه .AE

دامنه های .AE برای یک تا ۱۰ سال قابل ثبت هستند. پس از پایان این دوره، باید دامنه .AE خود را با ثبت کننده فعلی خود تمدید کنید. 

اگر قصد دارید به تجارت در امارات متحده عربی (با یا بدون حضور محلی) ادامه دهید، احتمالاً ثبت دامنه به صورت چند ساله بسیار مناسب تر است.

اگر به هر دلیلی فراموش کردید که دامنه را به موقع تمدید کنید، باید نام دامنه خود را بازیابی کنید تا دوباره از آن استفاده کنید.

لازم به ذکر است دامنه های با پسوند.ae بلافاصله پس از انقضا وارد دوره قفل (redemption period ) میشوند و تمدید آنها در این دوره با پرداخت جریمه امکان پذیر میباشد و دوره قفل آنها ۲۹ تا ۳۵ روز می باشد. پس در صورتی که تمایل به حفظ مالکیت دامنه خود را دارید، بهتر از ۱۵ روز پیش از انقضای دامنه نسبت به تمدید دامنه اقدام فرمایید.

انتقال دامنه های .ae

انتقال دامنه های .ae نیز مانند سایر دامنه های بین المللی است و کاربران میتوانند با در اختیار داشتن کد انتقال دامنه  و باز کرد قفل انتقال دامنه، آن را  بین رجیسترار های ثبت کننده دامنه جابه جا کنید. کد انتقال دامنه را باید از شرکتی که دامنه هم اکنون در آن قرار دارد دریافت کنید. 

اگر قصد انتقال دامنه خود به شرکت سرورپارس را دارید فقط کافی است کد انتقال دامنه را از ثبت کنند فعلی دامنه خود دریافت کنید و قفل انتقال دامنه را باز نمایید و از پنل کاربری سرور پارس خود از قسمت دامنه ها/انتقال دامنه به ما را انتخاب فرمایید. لازم به ذکر است برای انتقال دامنه نیز مانند ثبت آن، اطلاعات شهروند امارات ارائه دهید.

تفاوت بین نام دامنه .ae و .com

هنگامی که در حال راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار خود در دبی هستید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید انتخاب نام دامنه است.

گزینه های مختلف زیادی وجود دارد، اما دو مورد از محبوب ترین آنها نام های دامنه .ae و .com هستند.

بنابراین، تفاوت بین آنها چیست؟

خوب، پسوند .ae به طور خاص برای وب سایت های مستقر در امارات متحده عربی است. اگر بخواهید برای کاربران خود مشخص کنید که سایت شما در امارات متحده عربی است، استفاده ازین پسوند می تواند مفید باشد.

با این حال، شایان ذکر است که نام‌های دامنه .ae تابع قوانین و مقررات امارات هستند، به این معنی که اگر سایت شما با این قوانین مطابقت نداشته باشد، ممکن است در امارات مسدود شود.

از سوی دیگر، نام دامنه .com مختص هیچ کشوری نیست. اگر می خواهید سایت شما برای مردم از سراسر جهان قابل درک باشد، استفاده ازین پسوند مناسب است.

با این وجود، شایان ذکر است که از آنجایی که پسوند com بسیار محبوب است، پیدا کردن یک نام دامنه .com در دسترس که با نام کسب و کار شما مطابقت داشته باشد دشوار است.

در پایان

خرید نام دامنه اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار آنلاین شماست. انتخابی که انجام می‌دهید حتماً بر احساس مردم در مورد شرکت شما تأثیر می‌گذارد. مهم است که نام دامنه ای را انتخاب کنید که به مشتریان بگوید که تمرکز شما بر افرادی است که در منطقه شما زندگی می کنند. اگر در این بخش از جهان تجارت میکنید، ثبت دامنه امارات متحده عربی از همه لحاظ مورد نیاز است.

بنابراین، آیا باید یک نام دامنه .ae برای تجارت خود در امارات دریافت کنید؟

پاسخ این است که، بستگی دارد.پسوند .ae نیز مانند همه پسوندها  مزایا و معایبی دارد. بنابراین باید گزینه ها را بسنجید و تصمیم بگیرید که چه پسوندی برای شرکت شما بهترین است.

اگر برای تصمیم گیری در انتخاب نوع پسوند به کمک احتیاج داشتید یا نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کار دامنه ها داشته باشید، همین امروز با ما با شماره ۴۱۹۴۸-۰۲۱ واحد دامنه تماس بگیرید.

خوشحال می شویم در یافتن پسوند مناسب برای کسب و کار خود به شما کمک کنیم.

پس از انتخاب نام دامنه مورد نظر میتوانید کلیک کنید و دامنه خود را به ثبت برسانید.