You are currently viewing نحوه پیدا کردن رمز عبور هات اسپات در اندروید و آیفون

نحوه پیدا کردن رمز عبور هات اسپات در اندروید و آیفون


امنیت رمز عبور هات اسپات گوشی، یکی از مسائلی است که حتما باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم. این رمز عبور نه تنها از اطلاعات شخصی ما در مقابل هکرها محافظت میکند، بلکه از سو استفاده از هات اسپات ما نیز جلوگیری میکند. حال ممکن است ما رمز عبور هات اسپات خود را فراموش کرده باشیم و یا بخواهیم آن را تغییر دهیم برای این کار در ادامه این پست با ما همراه باشید تا با نحوه پیدا کردن رمز عبور هات اسپات در اندروید و آیفون آشنا شوید.

توجه داشته باشید که آیفون و اندروید دارای تنظیمات داخلی هستند که به شما امکان می‌دهند رمز عبور هات اسپات خود را مشاهده کنید. برای پیدا کردن آن نیازی به برنامه شخص ثالث ندارید.

پیدا کردن رمز عبور هات اسپات در اندروید

اگر کاربر اندروید هستید، مراحل زیر به شما نشان می‌دهد که چگونه رمز عبور هات اسپات را پیدا کنید. توجه داشته باشید که ما این مراحل را روی گوشی سامسونگ انجام داده‌ایم، بنابراین مراحل ممکن است در گوشی های دیگر کمی متفاوت باشد.

برای شروع، تنظیمات را در تلفن خود باز کنید و Connections را انتخاب کنید. برای برخی از دستگاه‌ها، ممکن است لازم باشد Network & Internet را انتخاب کنید.

Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کنید.

برای دسترسی به تنظیمات هات اسپات خود روی Mobile Hotspot ضربه بزنید. اگر به جای آن گزینه Wi-Fi Hotspot را مشاهده کردید، روی آن ضربه بزنید.

در صفحه هات اسپات، در بخش Password، رمز عبور هات اسپات خود را خواهید دید. این رمز عبوری است که سایر دستگاه ها برای اتصال به شبکه Wi-Fi hotspot گوشی شما باید از آن استفاده کنند.

همچنین می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه Configure و وارد کردن رمز عبور جدید در قسمت Password، رمز عبور هات اسپات خود را تغییر دهید. سپس روی Save ضربه بزنید.

اگر می‌خواهید خیلی سریع دستگاه دیگری را به هات اسپات اندروید خود متصل کنید، می‌توانید از کد QR Wi-Fi خود استفاده کنید. فقط کافی است این کد QR را از دستگاه دیگر اسکن کنید تا بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور به شبکه متصل شود. برای ایجاد این کد QR برای هات اسپات خود، روی گزینه QR Code در پایین صفحه ضربه بزنید.

پیدا کردن رمز عبور هات اسپات در آیفون

در آیفون، باید از تنظیمات برای مشاهده رمز عبور هات اسپات گوشی خود استفاده کنید. برای انجام این کار، ابتدا تنظیمات را باز کنید. سپس، به Cellular > Personal Hotspot بروید.

در صفحه Personal Hotspot، در کنار Wi-Fi Password ، رمز عبور فعلی هات اسپات خود را خواهید دید. سایر دستگاه ها می توانند از این رمز عبور برای اتصال به شبکه تلفن شما استفاده کنند.

برای تغییر رمز عبور، روی آن ضربه بزنید. سپس فیلد Password را انتخاب کنید، رمز عبور جدید را تایپ کنید و روی Done در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

پس از تغییر رمز عبور، می توانید هر دستگاهی را به هات اسپات آیفون خود متصل کنید.

نتیجه گیری

با اطلاعات گفته شده در این آموزش، امیدوارم که به راحتی بتوانید رمز عبور هات اسپات گوشی خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: