You are currently viewing نحوه مشاهده رمزهای عبور وای فای ذخیره شده در آیفون

نحوه مشاهده رمزهای عبور وای فای ذخیره شده در آیفون


نحوه مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi در iOS

آیفون یکی از پرکاربردترین دستگاه های هوشمند در جهان است و بسیاری از کاربران آن از طریق شبکه های وای فای به اینترنت متصل می شوند. آیفون به طور خودکار رمزهای عبور شبکه Wi-Fi را برای استفاده در آینده ذخیره می کند، بنابراین دفعه بعد که به همان شبکه متصل می شوید نیازی به وارد کردن رمز عبور ندارید. در ادامه مطلب نحوه مشاهده رمزهای عبور وای فای ذخیره شده در آیفون بررسی خواهیم کرد این راهنما برای کاربران آیفون با iOS 14 یا جدیدتر مناسب است و یکی از ترفندهای کمتر شناخته شده آیفون است.

گاهی اوقات لازم است رمز عبور شبکه های وای فای ذخیره شده را بدانید. به عنوان مثال، اگر دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را به شبکه خانگی خود متصل کرده اید و می خواهید رمز عبور شبکه را به آن شخص بدهید، یا اگر برای تغییر رمز شبکه خود نیاز به دسترسی به رمز عبور قدیمی دارید.

نحوه مشاهده رمز عبور شبکه وای فای که در حال حاضر به آن متصل هستید

این روش به شما امکان می دهد رمز عبور شبکه وای فای را که در حال حاضر به آن متصل هستید یا در گذشته به آن متصل شده اید، مشاهده کنید. البته باید به اندازه کافی به روتر نزدیک باشید تا شبکه در تنظیمات وای فای گوشی شما نمایش داده شود.

اگر چنین است، به تنظیمات > Wi-Fi بروید، روی شبکه Wi-Fi که می خواهید رمز عبور آن را پیدا کنید ضربه بزنید. سپس روی Password ضربه بزنید و از Face ID یا Touch ID یا رمز عبور خود برای مشاهده رمز عبور شبکه استفاده کنید. در نهایت روی Copy کلیک کنید تا رمز عبور در کلیپ بورد ذخیره شود.

با این حال، همانطور که گفته شد، این روش فقط برای شبکه های وای فای که در حال حاضر به آنها متصل هستید یا نزدیک به آنها هستید کار می کند، اما راهی برای یافتن رمز عبور تمام شبکه های وای فای دیگری که در گذشته به آن ها وصل شده اید وجود دارد. .

گذرواژه‌های ذخیره‌شده Wi-Fi خود را پیدا کنید

اگر می خواهید تک تک رمزهای Wi-Fi ذخیره شده در آیفون خود را ببینید، به Settings > Wi-Fi بروید و روی دکمه Edit در بالا سمت راست ضربه بزنید. لیستی از شبکه های Wi-Fi که تاکنون به آنها متصل بوده اید به ترتیب حروف الفبا و عدد نمایش داده می شود.

برای مشاهده رمز عبور، روی نماد i و سپس رمز عبور ضربه بزنید.

به این ترتیب می توانید رمزهای وای فای ذخیره شده در آیفون را به راحتی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

امتیاز 4.73 از 5 – 4 رای

برای رای دادن ثبت نام کنید