You are currently viewing نحوه حذف نظرات در وردپرس  با نحوه مدیریت، ویرایش و حذف نظرات در وردپرس آشنا شوید

نحوه حذف نظرات در وردپرس با نحوه مدیریت، ویرایش و حذف نظرات در وردپرس آشنا شوید


یکی از مهم ترین بخش های هر وب سایت، بخش نظرات است. این بخش بهترین راه برای ارتباط کاربران با شما است که کاربران می توانند به راحتی در مورد هر موضوعی با شما صحبت کنند. با مدیریت نظرات در وردپرس می توانید این بخش را به صورت بهینه تری به کاربران نمایش دهید. از سوی دیگر؛ به دلایلی ممکن است بخواهید بخش نظرات سایت خود را حذف کنید. به همین منظور در این مقاله قصد داریم نحوه حذف نظرات در وردپرس ، ویرایش نظرات در وردپرس و همچنین بستن نظرات در وردپرس من به شما یاد می دهم با ما بمانید.

مدیریت، ویرایش و حذف نظرات در وردپرس

یکی از امکانات مفیدی که وردپرس ارائه می دهد، قسمت نظرات است. شما می توانید با توجه به نیاز خود قسمت نظرات را در صفحات و پست های خود قرار دهید تا کاربران راحت تر با شما صحبت کنند. به طور پیش فرض، نظرات در وردپرس فعال هستند که معمولا در انتهای هر پست یا صفحه برای کاربران نمایش داده می شوند. اکنون ممکن است بخواهید این بخش را پنهان یا حذف کنید تا کاربران نتوانند به آن دسترسی داشته باشند. با ما همراه باشید تا بتوانیم نحوه حذف نظر در وردپرس و عدم نمایش نظر در فرم وردپرس را به شما آموزش دهیم.

  1. تنظیمات نظر وردپرس
  2. نحوه افزودن و نمایش نظرات در وردپرس
  3. مدیریت نظرات در وردپرس
  4. نحوه حذف نظرات در وردپرس
  5. 1-4: حذف نظرات وردپرس از طریق داشبورد
  6. 2-4: قسمت نظرات را در وردپرس با استفاده از افزونه حذف کنید
  7. 3-4: نحوه حذف نظرات در وردپرس با استفاده از phpMyAdmin
  8. 5- نحوه بستن نظرات در وردپرس

در زیر برای هر یک از این روش ها توضیحاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. امیدوارم تا پایان این آموزش ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین پلاگین های وردپرس 11 افزونه برای ارسال دیدگاه ها و نظرات

1- تنظیمات را در وردپرس ببینید

بخش نظرات وردپرس دارای تنظیمات جداگانه ای است که می توانید آن را به دلخواه خود پیکربندی کنید. برای دسترسی به این تنظیمات، ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید و سپس از “تنظیمات“اختیاری”گفتگوروی ” کلیک کنید سپس به صفحه ای مانند صفحه زیر هدایت می شوید که می توانید قسمت های مختلف نماهای خود را پیکربندی کنید.

تا حدی”تنظیمات متن پیش فرضآیا می توانید مشخص کنید که آیا کاربران می توانند در پست های جدید شما نظر ارسال کنند یا خیر؟ و بسیاری موارد دیگر که می توانید گزینه های لازم را برای آنها بررسی کنید.

در بخشی از “تنظیمات دیگر برای نماهامی توانید تنظیمات مختلفی را اعمال کنید. به عنوان مثال: اگر می خواهید کاربران هنگام نوشتن نظر نام و ایمیل خود را وارد کنند، باید گزینه اول را علامت بزنید. همچنین می توانید تعیین کنید که اگر کاربر قبلاً در سایت شما ثبت نام کرده باشد می تواند نظر ارسال کند یا خیر. همچنین می توانید روش نمایش و تعداد بازدیدهای مورد نظر خود را در این قسمت تنظیم کنید.

در پایین صفحه و در قسمت نیمی از نمایه، می توانید تصویری را انتخاب کنید که می تواند با یک کاربر در چندین وب سایت مرتبط شود.

بیشتر بخوانید: راه هایی برای افزایش امنیت سایت وردپرس؛ چگونه امنیت سایت وردپرسی را افزایش دهیم؟

2- نحوه افزودن و نمایش نظرات در وردپرس

اگر قصد دارید دیدگاه های خود را در صفحات خاصی از سایت به نمایش بگذارید، کار سختی پیش رو ندارید. برای این کار ابتدا وارد صفحه ویرایشگر پست یا صفحه دلخواه خود شوید. سپس از بالای صفحه روی گزینه «تنظیمات صفحه“کلیک کنید. سپس یک منو ظاهر می شود که در آن گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. اکنون باید گزینه را بررسی کنید “گفتگورا کلیک کنید

پس از انجام این کار، صفحه را به پایین اسکرول کنید. سپس در پایین صفحه بخشی به نام “گفتگو“افزودن آن برای نمایش نما کافی است گزینه را علامت بزنید”گرفتن نقطه نظر” را علامت بزنید. سپس کاربران می توانند به سادگی نظرات خود را در مورد صفحه مورد نظر خود ارسال کنند.

بیشتر بخوانید: افزونه WPDiscuz به صورت حرفه ای ویژگی ها را به بخش نظرات سایت وردپرس خود سفارشی کرده و اضافه کنید

3- نظرات وردپرس را مدیریت کنید

شما به راحتی می توانید تمام نظراتی که کاربران برای شما ارسال کرده اند را در برگه مشاهده کنید “نظراتآن را در سایت خود بررسی کنید. برای رفتن به این بخش ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید و سپس بر روی گزینه “کلیک کنید”نظرات” کلیک.

اکنون در این بخش می توانید تمام نماها را مشاهده کنید. همچنین می توانید به سادگی نظرات مورد نظر خود را حذف کرده و به سطل زباله منتقل کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه رفع مشکل تغییر آدرس وردپرس

4- نحوه حذف نظرات در وردپرس

حذف نظرات در وردپرس به شما کمک می کند نظرات اضافی یا هر نوع نظر دیگری را در سایت خود به راحتی حذف کنید. روش های مختلفی برای حذف نظرات در وردپرس وجود دارد که در مقاله بعدی به شما آموزش خواهیم داد.

4-1: حذف نظرات وردپرس با استفاده از داشبورد

وردپرس راهی برای حذف سریع تمام نظرات دارد. می توانید از پنل مدیریت خود به این ویژگی دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید و سپس بر روی “نظراتروی ” کلیک کنید

سپس به سادگی همه نماها یا نماهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب بر روی منوی کشویی در بالای صفحه مانند تصویر بالا کلیک کنید و سپس بر روی گزینه “انتقال به سطل زبالهروی این کلیک کنید نظرات شما حذف خواهد شد.

4-2: قسمت نظرات را در وردپرس با استفاده از یک افزونه حذف کنید

ساده ترین راه دیگر برای پنهان کردن نظرات در وردپرس استفاده از افزونه وردپرس است. در این راستا افزونه های مختلفی ارائه شده است که به شما پیشنهاد می کنیم WP انبوه حذف و این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس ثبت شده است که به راحتی می توانید آن را به سایت خود اضافه کنید. در حقیقت؛ این یکی از بهترین افزونه هایی است که به شما کمک می کند تمام نظرات را در وردپرس حذف کنید. همچنین به شما امکان می دهد انواع مختلف داده ها را به صورت دسته ای حذف کنید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا آن را در سایت خود نصب و فعال کنید. اگر با نحوه نصب افزونه آشنا نیستید، می توانیدآموزش نصب افزونه وردپرس به این نگاه کن پس از فعال شدن افزونه، از قسمت “WP Bulk Delete” روی “نظرات را حذف کنیدروی ” کلیک کنید

فیلترهایی را که می خواهید استفاده کنید بررسی کنید. اگر از نسخه رایگان استفاده می کنید، می توانید نظرات را بر اساس وضعیت و تاریخ انتشار فیلتر کنید. سپس روی حذف نظرات کلیک کنید تا نظرات برای شما حذف شوند.

بیشتر بخوانید: ما بهترین افزونه های نظرات مشتریان را برای وردپرس برای شما آورده ایم

4-3: نحوه حذف نظرات در وردپرس با استفاده از phpMyAdmin

شما می توانید تمام نظرات وردپرس را مستقیماً از طریق phpMyAdmin از پایگاه داده خود حذف کنید. این روش نسبت به روش های دیگری که نام بردیم کمی پیچیده تر است، بنابراین اگر مبتدی هستید، بهتر است از روش های قبلی برای حذف نظرات در وردپرس استفاده کنید. برای حذف نظر در وردپرس با استفاده از هاست، ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس به قسمت phpMyAdmin بروید.

سپس مشخص کنید که کدام پایگاه داده را می خواهید تغییر دهید. حالا باید روی Enter phpMyAdmin کلیک کنید. در مرحله بعد در قسمت phpMyAdmin باید روی جدول wp_comments کلیک کنید.

اکنون روی تب SQL از بالای صفحه کلیک کنید تا پنجره پرس و جوی SQL نمایش داده شود.

یکی از درخواست های زیر را برای حذف نظرات بر اساس شرایط خاص انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آپلود عکس در نظرات وردپرس چگونه فایل ها و عکس ها را در قسمت نظرات وردپرس آپلود کنیم؟

– حذف تمام نظرات تایید نشده و معلق در وردپرس:

DELETE from wp_comments WHERE comment_approved =  '0' 


– حذف تمام نظرات تایید شده در وردپرس:

DELETE from wp_comments WHERE comment_approved =  '1' 


– حذف تمام نظرات در سطل زباله وردپرس:

DELETE from wp_comments WHERE comment_approved =  'trash' 


– حذف تمام نظرات اسپم در وردپرس:

DELETE from wp_comments WHERE comment_approved =  'spam'


اکنون کافی است یکی از کدهای بالا را با توجه به نیاز خود انتخاب کرده و در پنجره پرس و جو SQL اضافه کنید. در نهایت روی دکمه Go کلیک کنید. با توجه به تعداد درخواست هایی که می خواهید اجرا کنید می توانید این مرحله را چندین بار تکرار کنید.

تمام مراحل را برای حذف نظرات از جدول wp_commentmeta تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: با بهترین افزونه های قفل راست کلیک در وردپرس از کلیک راست جلوگیری کنید

نحوه بستن نظرات در وردپرس

ساده ترین راه برای حذف نظرات در وردپرس استفاده از افزونه وردپرس است. افزونه ای که قصد داریم به شما معرفی کنیم افزونه One Click Close Comments است. این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس ثبت شده است که به کمک آن می توانید نمایش نظرات را در سایت غیر فعال کنید.

این افزونه تنظیمات خاصی ندارد و فقط باید آن را در سایت خود نصب و فعال کنید. سپس به صفحه نوشته های خود نگاه کنید. اکنون می توانید تمام پست های خود را ببینید. در کنار عنوان هر پست یک دکمه سبز رنگ وجود دارد که نشان می دهد بخش نظرات برای آن پست فعال است. حال برای حذف نظرات در وردپرس کافیست روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید تا رنگ آن قرمز شود. در این صورت، نظرات برای این پست غیرفعال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نحوه غیرفعال کردن نظرات در وردپرس نظرات کاربران در محتوای سایت وردپرس را ببندید

نحوه حذف کامل و دائمی یک افزونه از وردپرس

غیرفعال کردن نظرات در مورد محصولات WooCommerce

خلاصه: نظرات وردپرس را حذف کنید

نظرات یکی از مهم ترین بخش های هر سایتی است. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید به دلایل خاصی قسمت نظرات سایت خود را مخفی یا حذف کنید. روش های مختلفی برای مخفی کردن نظرات در وردپرس و بستن نظرات در وردپرس وجود دارد که در این مقاله به شما آموزش داده ایم. امیدوارم این مقاله مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: hostinger