You are currently viewing نحوه بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت

نحوه بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت


یکی از مشکلاتی که بعضآ ممکن است برای شما پیش آید این است که بعد از ایکنه دامنه خود را ثبت کردید، متوجه می شوید که آن دامنه فیلتر شده است. حال برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید، بهترین روش این است که قبل از ثبت دامنه مشاهده کنید که آیا دامنه فیلتر شده است یا خیر؟ خوشبختانه برای فهمیدن این موضوع کار سختی در پیش ندارید و می توانید خیلی ساده این کار را انجام دهید. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت آشنا کنیم. امیدوارم تا انتهای این آموزش مارو همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین سیستم مدیریت محتوا برای فروشگاه اینترنتی

فیلتر وب به چه معناست؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با نحوه اطلاع از فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت آشنا کنیم، بهتر است در خصوص فیلترینگ بیشتر اطلاعات کسب کنید. به طور کلی؛ فیلتر وب فناوری است که کاربران را از آدرس‌های اینترنتی یا وب ‌سایت‌های خاص دور و به طور مؤثری از بارگیری صفحات خاصی از آن سایت‌ها توسط مرورگرها جلوگیری می‌ کند. فیلترهای وب به روش های مختلفی ساخته می شوند و راه حل های مختلفی را برای استفاده فردی، خانوادگی یا سازمانی ارائه می دهند.

به عبارت ساده تر؛ فیلتر وب یعنی جلوگیری از دسترسی کاربران به برخی از وب سایت ها و یا شبکه های اجتماعی را فیلترینگ می گویند. دلایل مختلفی وجود دارد که برخی از وب سایت ها در کشور ما فیلتر می شود که برخی از آنها ناشی از مسائل: سیاسی، مذهبی، اخلاقی و… دارد.

بیشتر بخوانید: افزونه WooCommerce Product Filter | افزونه فیلتر محصولات ووکامرس

آموزش بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت

برای اینکه متوجه شوید که دامنه تان فیلتر است یا خیر، کافیست مراحل زیر را قبل از ثبت دامنه طی کنید:

  • در اولین قدم وارد وب سایت internet.ir شوید.
  • سپس گزینه “درخواست رفع فیلتر” را پیدا و روی آن کلیک کنید.
  • بعد از آن روی گزینه “رفع فیلتر سایت ایرانی” کلیک تا به صفحه جدید هدایت داده شوید.
  • حال در این قسمت کافیست نام دامنه خود را وارد و در نهایت روی دکمه “ثبت درخواست رفع فیلتر” کلیک کنید.

پس از آن یک پیغام برای شما ظاهر می شود که نشان می دهد دامنه درخواستی فیلتر می باشد یا خیر. به همین سادگی.

 

سوالات متداول

چرا دامنه ثبت شده جدید فیلتر است ؟

یکی از مهم ترین دلیلی که می تواند باعث شود که دامنه شما فیلتر شده باشد، نام دامنه نامناسب می باشد. به عنوان مثال: اگر نامی که انتخاب می کنید دارای معنای ناپسند و نامناسب باشد، به احتمال خیلی زیاد فیلتر خواهد یود.

آیا می توان دامنه را رفع فیلتر کرد؟

بله. در صورتی که نام دامنه شما از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد، می توانید درخواستی مبنی بر رفع فیلتر به مرجع ذی صلاح ارسال نمائید.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف گزینه تغییر زبان در صفحه ورود وردپرس

 

جمع بندی: آموزش بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از خرید

گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید یک دامنه را ثبت کنید، اما متوجه می شوید که آن دامنه از قبل فیلتر شده است. به همین دلیل برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید، بهترین راه کار این است که قبل از خرید و ثبت دامنه، آن را پیگیری کنید تا متوجه شوید که آیا فیلتر می باشد یا خیر. ما در این مطلب شما را با نحوه بررسی فیلتر بودن دامنه قبل از ثبت آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.