You are currently viewing معرفی Google Data Studio و برنامه های کاربردی آن

معرفی Google Data Studio و برنامه های کاربردی آن


بارگذاری…

Google Data Studio این یک ابزار تجزیه و تحلیل کسب و کار بسیار حرفه ای است که برای بازاریابی دیجیتال مفید است. با استفاده از این ابزار می توانید داشبوردهای زیبا و قابل شخصی سازی برای تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه نتایج استراتژی ایجاد کنید. اگر می خواهید درباره دیتا استودیو بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله ما را دنبال کنید زیرا قصد داریم شما را با Google Data Studio چیست و همچنین استفاده از Google Data Studio برای ملاقات

Google Data Studio چیست؟

Google Data Studio ابزاری رایگان برای ایجاد داشبوردهای زیبا، قابل تنظیم، تعاملی و پاسخگو است. همچنین به شما کمک می کند تا قالب ها، نمودارها، نقشه ها و جداول و موارد دیگر را به راحتی ایجاد کنید. همه به روشی کاربر پسند امکان پذیر است تا هر کسی بتواند گزارش ایجاد و درک کند. در حقیقت؛ این یک ابزار هوش تجاری (BI) است که داده های خام را به اطلاعات استراتژیک برای شرکت ها تبدیل می کند. از طریق Google Data Studio، معیارها و شاخص هایی را جمع آوری می کند که از تصمیم گیری و استراتژی پشتیبانی می کند تا شرکت ها بتوانند ریسک کمتری را متقبل شوند و به اهداف خود برسند.

در تصویر زیر نمونه ای از Google Data Studio را مشاهده می کنید که می توانید برای فروشگاه خود ایجاد کنید. سپس می توانید با کلیک بر روی آن گزارش دریافت کنید:

به عبارت دیگر؛ Google Data Studio یک ابزار تجسم داده های مبتنی بر وب است که به کاربران کمک می کند تا داشبوردهای سفارشی و گزارش های قابل درک را ایجاد کنند. این به ردیابی بهتر مشتریان، تجسم روندها و مقایسه عملکرد در طول زمان کمک می کند.

بیشتر بخوانید: فیگما چیست؟ و کاربرد و فواید فیگما چیست؟

برنامه های کاربردی Data Studio

Data Studio را می توان در چندین حوزه از یک شرکت استفاده کرد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

– تحلیل داده ها

ایجاد گزارش ها و داشبوردها در Data Studio در درجه اول مربوط به تجزیه و تحلیل داده ها است. در تجزیه و تحلیل بازاریابی، داشتن ابزاری که داده ها را از منابع مختلف ادغام می کند تا امکان تجزیه و تحلیل عمیق تر را فراهم کند، مهم است. با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید داده های وب سایت خود، فروش هایی که به دست آورده اید، میزان تعامل کاربران در شبکه های اجتماعی، نرخ رشد رقبای خود و سایر عناصر را ارزیابی کنید.

– معیارهای عملکرد را بررسی کنید

این ابزار همچنین به شما امکان می دهد معیارهای عملکرد استراتژی های خود را نظارت کنید. در طول کمپین، کل تیم می تواند عملکرد بازاریابی را زیر نظر داشته و جنبه های آن را برای دستیابی به نتایج بهتر بهینه کند.

– نمایش نتایج

گزارش های Data Studio بسیار بصری، تعاملی و قابل درک هستند، بنابراین می توانید از آنها برای ارائه نتایج و استراتژی کمپین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی افزونه های درگاه پرداخت برای سایت های وردپرسی

چرا استفاده از Google Data Studio مهم است؟

Google Data Studio یکی از ابزارهای تجزیه و تحلیل کسب و کار است که می توانید از آن برای بهبود عملکرد سایت خود به خوبی استفاده کنید. به طور کلی، اعضای تیم می توانند به طور مشترک گزارش ها را ویرایش کرده و با آنها تعامل داشته باشند و نما را با ویژگی های مختلف سفارشی کنند. کاربران همچنین می‌توانند با داده‌ها تعامل داشته باشند، آن‌ها را فیلتر کنند، آن‌ها را دانلود کنند و اقدامات دیگری را انجام دهند.

Google Data Studio برتری نسبی نسبت به سایر رقبای خود دارد، مزیت اصلی آن این است که یک ابزار رایگان است که دارای ویژگی های مختلف است. یک نسخه پولی نیز وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این، این یک راه حل بسیار بصری و آسان برای استفاده است که باعث صرفه جویی در وقت شما در گزارش گیری می شود. علاوه بر این برای ایجاد گزارش های زیبا و موثر نیازی به دانش خاصی ندارید. علاوه بر این، این ابزار با سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال از جمله Google Analytics یکپارچه می شود.

مزایای استفاده از Data Studio

 • راه اندازی آسان تر با گزارش آسان
 • گزارش های سفارشی و جذاب ایجاد کنید
 • چندین منبع داده را در یک گزارش ترکیب کنید
 • اشتراک گذاری و همکاری را ساده می کند
 • حداکثر پنج گزارش سفارشی ایجاد کنید
 • پیگیری مستمر کمپین ها
 • و بسیاری از مزایای دیگر

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه انتشار پست خصوصی در وردپرس

چگونه از Data Studio استفاده کنم؟

1- ورود

در مرحله اول وارد وب سایت شوید و سپس با استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف مانند کنسول جستجو و گوگل آنالیتیکس وارد سایت شوید. سپس به صفحه اصلی Data Studio هدایت خواهید شد. اکنون برای مشاهده داشبورد، روی تب “Home” کلیک کنید.

2- بررسی داشبورد Data Studio

تصویر زیر به شما ایده ای می دهد که نمونه گزارش ها چگونه به نظر می رسند و نوع اطلاعاتی که می توانید از گزارش های سفارشی خود دریافت کنید.

اسکرین شات زیر از Welcome to Data Studio یک آموزش تعاملی ارائه می دهد تا به شما در درک بهتر نحوه شروع کار با این ابزار کمک کند.

بیشتر بخوانید: نحوه صادرات اطلاعات کاربر وردپرس با یک فایل CSV افزونه صادرات داده های کاربر

3- گزارش ها و منابع داده

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، گزارش ها و منابع داده در داشبورد Data Studio نمایش داده می شوند. گزارش‌ها به شما امکان می‌دهند تا تصاویری از داده‌ها ایجاد کنید. منابع داده نمونه ای از رابطی هستند که گزارش شما را به داده های خارجی شما مانند Google Analytics، Google Ads و غیره متصل می کند.

4- اولین منبع خود را وصل کنید

منابع داده به عنوان پیوندهایی برای اتصال گزارش Data Studio به مجموعه ای از داده های اصلی عمل می کنند. هر منبع داده دارای ویژگی های منحصر به فرد و رابط های از پیش ساخته شده ای است که به کاربران کمک می کند تا به طور موثر به Data Studio دسترسی داشته باشند و با آن تعامل داشته باشند. این ابزار بیش از 500 منبع داده را پشتیبانی می کند که برخی از محبوب ترین آنها عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • تبلیغات گوگل
 • کنسول جستجوی گوگل
 • و…

بیشتر بخوانید: افزونه WP Visitor Tracking افزونه ای برای بررسی و ردیابی رفتار کاربرانی که از سایت بازدید می کنند

سوالات متداول

Google Data Studio چیست؟

Google Data Studio یک ابزار تجسم داده مبتنی بر وب است که به کاربران وب سایت شما کمک می کند تا داشبوردهای سفارشی و گزارش های قابل درک را ایجاد کنند.

کاربرد اصلی Google Data Studio چیست؟

کاربرد اصلی این ابزار تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه نتایج بهتر برای بهبود عملکرد سایت است.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر ابزارهای کلیدواژه و کاربرد آنها

بهترین افزونه گزارش وردپرس حرفه ای ترین افزونه های ردیابی فعالیت کاربران وردپرس

با افزونه User Data Export داده های کاربران وردپرس را خارجی کنید

خلاصه: Data Studio چیست؟

Google Data Studio یک ابزار تجسم داده رایگان عالی است که به شما امکان می دهد داشبوردهای تعاملی زیبا و گزارش های سفارشی ایجاد کنید. استفاده از این ابزار آسان است و به شما اجازه می دهد تا گزارش ها را به راحتی به اشتراک بگذارید و برنامه ریزی کنید. در این مقاله شما را با Google Data Studio چیست و چگونه از Google Data Studio استفاده کنید آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

منبع: rockcontent