You are currently viewing معرفی خطاهای 4xx و نحوه رفع آنها

معرفی خطاهای 4xx و نحوه رفع آنها


بارگذاری…

به عنوان یک کاربر، ممکن است تعجب کنید که خطای 4XX به چه معناست، چرا ظاهر می شود و چگونه می توان خطاهای دسته 4XX را برطرف کرد. بطور کلی؛ خطای 4XX اغلب زمانی رخ می دهد که صفحه ای که می خواهید از آن بازدید کنید وجود نداشته باشد یا دسترسی یا حقوق محدودی داشته باشد. اگر می خواهید در مورد این خطا بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید زیرا ما می خواهیم وارد کردن خطاهای 4xx بیایید پرداخت کنیم با ما بمانید.

وارد کردن خطاهای 4xx

خطای 4xx خطایی است که اغلب زمانی رخ می دهد که یک صفحه وب یا دسترسی یا حقوق محدود شده باشد. این نوع خطا اغلب به دلیل غلط املایی در آدرس رخ می دهد. در نتیجه، صفحه ای را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید، نخواهید دید.

بیشتر بخوانید: فیگما چیست؟ و کاربرد و فواید فیگما چیست؟

آگاهی از خطاهای سری 400

کد وضعیت 4xx بین 400 و 499 نشان دهنده خطای مشتری است. خطای 4XX معمولاً زمانی رخ می دهد که می خواهید از صفحه ای بازدید کنید که دیگر وجود ندارد یا دسترسی محدودی دارد. در واقع این خطا نشانه مشکل در درخواست کاربر است نه پاسخ سرور. چندین کد خطای 4xx وجود دارد که هر کدام معنای خاص خود را دارند. از نظر سئو، رایج ترین کدهای خطای 4xx عبارتند از:

  • خطای 404: این کد خطای 4XX نشان می دهد که منبع درخواستی، مانند یک صفحه وب، فایل یا تصویر، در سرور وب یافت نمی شود. این می تواند به دلیل بسیاری از عوامل یا منابع حذف شده، لینک های شکسته، آدرس های نادرست یا انتقال سایت باشد.
  • خطای 401: خطای 401 زمانی رخ می دهد که مرورگر شما از دسترسی شما به صفحه یا منبعی که می خواهید بازدید کنید جلوگیری کند.
  • خطای 403: این خطا نشان می دهد که درخواست شما توسط سرور قابل درک است، اما منابعی که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید مجاز نیستند. این ممکن است به دلیل احراز هویت یا مجوز باشد، یا شاید آدرس IP شما از دسترسی به چنین منابعی مسدود شده باشد.
  • خطای 410: هنگامی که خطای 410 رخ می دهد، به این معنی است که منبعی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید برای همیشه حذف شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطاهای نصب قالب به روش بسته نصبی

نحوه رفع خطاهای دسته 400

  • بررسی آدرس: بررسی کنید آدرس سایت را درست و بدون اشتباه تایپی وارد کرده اید یا خیر! اگر آدرس سایت اشتباه نوشته شده باشد، با خطا مواجه می شوید.
  • پاک کردن کوکی ها و کش: ممکن است مرورگر وب شما سعی در استفاده از کوکی های نامعتبر یا منقضی شده داشته باشد. ممکن است مرورگر شما یک نسخه خراب از صفحه وب را که می‌خواهید باز کنید ذخیره کرده باشد، به همین دلیل است که خطای 400 دریافت می‌کنید.
  • مشکل در سمت سرور دریافت کننده است: برخی از سرورها برای بازگرداندن پیام های مفیدتر پیکربندی نشده اند.
  • بازیابی صفحه: به روز رسانی صفحه گاهی اوقات می تواند بسیاری از خطاها را برطرف کند. فقط “F5” را روی صفحه کلید خود فشار دهید و مرورگر وب شما صفحه را دوباره بارگیری می کند. به همین ترتیب، اگر مشکل ادامه داشت، سعی کنید کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.
  • سایر وب سایت ها را بررسی کنید: اگر همچنان به دریافت خطاهای 4XX ادامه دهید، ممکن است مشکلی در رایانه یا تجهیزات شبکه شما وجود داشته باشد. بنابراین سعی کنید از برخی وب سایت های دیگر دیدن کنید تا ببینید آیا همچنان خطای 400 را دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی افزونه های درگاه پرداخت برای سایت های وردپرسی

سوالات متداول

رایج ترین خطاهای سری 400 چیست؟

رایج ترین خطاهای سری 400 عبارتند از: خطای 404، خطای 403 و خطای 401.

ارورهای سری 400 مربوط به کدام قسمت سایت است؟

در واقع این خطا نشانه مشکل در درخواست کاربر است نه پاسخ سرور.

بیشتر بخوانید: هنگام به‌روزرسانی افزونه‌ها، فایل بایگانی از دست رفته یا خطای دانلود ناموفق را برطرف کنید

آموزش رفع خطاهای نصب قالب به روش بسته نصبی

اجاره سرور اختصاصی یا خرید کدام سود بیشتری دارد؟

مشکلات رایج در سایت های وردپرسی

خلاصه: مقدمه ای بر خطاهای 4xx + نحوه رفع خطاهای 4xx

اگر در سایت خود با خطاهای 4xx مواجه شدید، باید سریعا آنها را برطرف کنید، در غیر این صورت این خطاها می تواند به سئو سایت شما آسیب برساند و تجربه کاربری بدی را در ذهن کاربران ایجاد کند. علاوه بر این، این خطاها باعث می شود ربات های موتور جستجو نتوانند به درستی صفحات سایت شما را بخزند و محتوای شما را ایندکس کنند. در این مقاله خطاهای 4xx و همچنین نحوه رفع خطاهای 4xx را معرفی کرده ایم. امیدوارم از این سوال راضی بوده باشید.

mnbg: bluefrontier