You are currently viewing مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس + راه حل آن

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس + راه حل آن


آیا شما هم با مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس مواجه هستید؟ راه حل چیست؟

برای اکثر کاربران تازه کار، خطاهای آپلود نکردن تصویر می تواند کاملاً گیج کننده باشد زیرا می تواند بدون انجام کار خاصی ظاهر شود.

عدم امکان آپلود تصاویر یکی از رایج ترین مشکلات در وردپرس است. خوشبختانه حل این مشکل بسیار آسان است و می توانید خودتان بدون نیاز به کمک حرفه ای این کار را انجام دهید.

در این آموزش به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس را برطرف کنید. ما همچنین توضیح خواهیم داد که چه چیزی باعث این مشکل می شود و چگونه می توانید از آن در آینده جلوگیری کنید.

در صورت نیاز می توانید به آموزش طراحی سایت وردپرس در سایت ما مراجعه کنید و از پشتیبانی وردپرس به صورت رایگان برای رفع سوالات و مشکلات خود بهره مند شوید.

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس چیست؟

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس معمولاً به دلیل مجوزهای نادرست فایل ایجاد می شود. فایل‌های وردپرس شما در سرور میزبانی وب ذخیره می‌شوند و برای کار کردن به مجوزهای فایل و دایرکتوری خاصی نیاز دارند.

مجوزهای فایل نادرست از خواندن یا آپلود فایل در سرور میزبان وردپرس جلوگیری می کند.

که پس از آن هنگام آپلود فایل تصویری با خطای زیر مواجه می شوید:

دایرکتوری wp-content/uploads/2019/04 ایجاد نشد. آیا دایرکتوری والد آن از سرور قابل نوشتن است؟

یا ممکن است یک اشتباه باشد

“فایل آپلود شده را نمی توان به wp-content/uploads/ منتقل کرد”.

به این نگاه کن

یکی دیگر از علائم این خطا و مشکل این است که ممکن است تصاویر شما از کتابخانه رسانه وردپرس شما حذف شده یا از بین رفته باشند.

شاید این سوال در ذهنتان باشد چه کسی مجوزهای فایل را در سایت من تغییر داد؟

این احتمالاً به دلایل مختلفی رخ می دهد. به عنوان مثال، پیکربندی نادرست سرور میزبانی مشترک شما گاهی اوقات می تواند این مجوزها را بدون انجام کاری تغییر دهد.

به عنوان مثال، ارائه دهنده میزبانی وب شما یک به روز رسانی یا ارتقاء ارائه کرده است که به طور غیرمنتظره مجوزهای فایل را تغییر می دهد.

اگر همه چیز در وب سایت شما خوب کار می کند، می توانید به سادگی مجوزهای صحیح فایل را برای رفع مشکل آپلود نشدن تصاویر اعمال کنید.

اکنون باید نحوه تنظیم مجوزهای صحیح فایل برای حل مشکل آپلود نشدن تصاویر در سایت وردپرس خود را بررسی کنیم.

مشکل آپلود نشدن تصویر در وردپرس را برطرف کنید

برای تغییر مجوزهای فایل باید از یک سرویس گیرنده FTP استفاده کنید.

ابتدا از طریق FTP به وب سایت خود متصل شوید و سپس به پوشه /wp-content/ در فایل Public-Html بروید. داخل این فایل پوشه ای به نام Downloads پیدا کنید. این پوشه جایی است که وردپرس تمام رسانه های آپلود شده شما از جمله تصاویر را در آن ذخیره می کند.

اکنون روی پوشه آپلودها کلیک راست کرده و گزینه File Permissions را انتخاب کنید.

سپس صفحه مجوزهای فایل به شما نمایش داده می شود.

در این صفحه، ابتدا باید مجوزهای فایل را برای دایرکتوری آپلودها و همه زیرشاخه های درون آن تنظیم کنید، همانطور که در نشان داده شده است. 744 آن را تنظیم کنید.

برای این کار در قسمت مقدار عددی عدد 744 و سپس گزینه را وارد کنید منبع که در دایرکتوری های فرعی اکنون روی دکمه رادیویی برجسته کنید درخواست دادن به دایرکتوری ها فقط’ کلیک.

در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید تا این تغییرات اعمال شود. کلاینت FTP شما اکنون شروع به اعمال مجوزهای فایل در دایرکتوری ها می کند.

توجه: اگر با تنظیم مجوزهای دایرکتوری روی 744 مشکل شما حل نشد، 755 شما همچنین می توانید امتحان کنید

در مرحله بعد، باید مجوزها را برای همه فایل‌های موجود در لیست آپلود تنظیم کنید.

برای انجام این کار، روی پوشه آپلود کلیک راست کرده و File Permissions را انتخاب کنید. در صفحه File Permissions که باز می شود، یک مقدار عددی را تنظیم کنید 644 تغییر دهید.

جعبه جانبی منبع که در دایرکتوری های فرعی توجه داشته باشید و در مرحله آخر باید بر روی دکمه رادیویی کلیک کنید ‘درخواست دادن به فایل ها فقط’ کلیک کنید و جهت برای اعمال این تغییرات روی دکمه OK کلیک کنید.

اکنون FTP مجوزها را برای همه فایل‌های موجود در پوشه آپلود تغییر می‌دهد. پس از انجام این کار، می توانید به قسمت مدیریت وردپرس برگردید و دوباره تصاویر را آپلود کنید.

یا اگر پوشه آپلود فایل در وب سایت خود دارید، باید دوباره آنها را تست کنید.

نتیجه گیری نهایی

امیدواریم این مقاله به شما در حل مشکل آپلود نشدن تصاویر کمک کرده باشد. توجه به این نکته را فراموش نکنید که اگر با سیستم FTP و فایل منیجر آشنایی ندارید، از پشتیبانی سرور سایت خود کمک بگیرید.

اگر در حین کار با سایت با خطای فایل pluggable.php در وردپرس اگر با آن برخورد کردید، می توانید از طریق این آموزش آن را برطرف کنید.

اگر نیاز به طراحی سایت خود با افزونه صفحه ساز Elementor دارید، می توانید از آموزش المنتور در سایت ما نیز استفاده کنید و طراحی را مرحله به مرحله پیش ببرید.