You are currently viewing مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟


بارگذاری…

یک کاتالوگ بک لینک برای ایجاد قدرت و بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ضروری است. با این حال، مقاومت در برابر تمایل به استفاده از میانبرهای بالقوه مضر برای موفقیت بک لینک، مانند مزرعه لینک به همان اندازه نیز مهم است. در حال حاضر، مدیران تمامی وب سایت ها می دانند که لینک سازی یکی از اصلی ترین موضوعات برای بهبود رتبه سایت می باشد، زیرا آنها سیگنال های ارزشمندی هستند که به موتورهای جستجو اطلاع می دهند سایت شما عملکرد مناسبی دارد. استفاده از بک لینک نه تنها به بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت کمک می کند، بلکه باعث می شود که کاربران بیشتر در سایت شما بمانند و وارد صفحات دیگر شما نیز شوند.

اما گوگل و بقیه موتورهای جستجو هوشمندتر هستند و می توانند به سادگی تفاوت بین یک بک لینک ارگانیک که واقعاً به دست آمده و یک میانبر بدون ارزش واقعی را متوجه شوند. مزرعه لینک یکی از تاکتیک‌هایی است که بازاریاب‌ها هنوز هم برای ایجاد سریع یک کاتالوگ بک لینک گسترده از آن استفاده می‌ کنند که در طولانی مدت می تواند مضراتی را نیز به همراه داشته باشد. با ما همراه باشید تا شما را با تعریف مزرعه لینک چیست؟ و اهمیت Link Farm در سئو آشنا کنیم.

 

Link Farm چیست ؟

مزرعه لینک یک وب سایت یا گروهی از وب سایت ها است که تنها با هدف افزایش رتبه صفحه وب سایت دیگر از طریق لینک دادن به وب سایت از صفحات مختلف در مزرعه لینک ایجاد شده اند. راه اندازی مزارع لینک توسط گوگل و دستورالعمل های وب مستر موتورهای جستجو دیگر ممنوع است. موتورهای جستجو اغلب مزارع لینک را با فهرست ‌زدایی آن‌ها جریمه و وب‌سایت‌هایی که برای افزایش رتبه ‌شان با آنها تبانی کرده‌اند نیز می ‌توانند رتبه ‌شان را کاهش دهند.

به عبارت دیگر؛ مزرعه لینک مجموعه ای از صفحات وب است که تنها با هدف دستکاری در رتبه بندی موتورهای جستجو ایجاد شده است. اینها معمولاً با لینک هایی به سایر وب سایت ها تنظیم می شوند و برای افزایش تعداد پیوندهای ورودی به آن وب سایت ها طراحی شده اند. مزارع لینک همچنین می توانند برای افزایش مصنوعی رتبه بندی موتورهای جستجو برای وب سایت های خاص مورد استفاده قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطای The Link You Followed Has Expired در وردپرس

چگونه یک مزرعه لینک را شناسایی کنیم؟

در حالی که شناسایی برخی از مزارع لینک کار چندان سختی نیست، اما برخی از آنها در نگاه اول قانونی به نظر می رسند و نمی توان آنها را به سادگی تشخصی داد. با این حال، بررسی بیشتر همیشه آن‌ها را نشان می‌دهد که چه هستند. اما به هر حال برای تعیین اینکه آیا وب سایتی که پیدا کرده اید واقعاً یک مزرعه لینک پنهان است یا خیر، به دنبال ویژگی هایی مانند موارد زیر باشید:

  • امتیاز پایین صفحه رتبه گوگل
  • محتوای بسیار کم عمق یا ضعیف نوشته شده که برای خوانندگان انسانی ارزش کمی دارد.
  • موضوعات تحت پوشش که تصادفی و نامرتبط به نظر می رسند.
  • نام های دامنه ای که معنی ندارند یا فقط از حروف و اعداد تصادفی تشکیل شده اند.

هر چه تعداد بیشتری از این ویژگی ها را مشاهده کنید، به احتمال زیاد آن وب سایت یک مزرعه لینک می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های چند فروشندگی ووکامرس وردپرس

تاثیر Link Farm بر سئو

حال شاید این سوال در ذهن شما باشد که چرا نباید از مزرعه لینک استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوال به شما پیشنهاد می کنم که ادامه مطلب را از دست ندهید.

– باعث جریمه شدن سایت شما می شود

پرورش لینک می تواند وب سایت شما را جریمه کند زیرا به طور مصنوعی تعداد پیوندهایی را که به یک وب سایت اشاره می کنند افزایش می دهد. گوگل مزارع لینک را به عنوان تلاشی برای بهبود غیراخلاقی رتبه یک وب سایت می بیند. در واقع؛ هدف مزارع لینک فروش لینک هایی است که دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض می کند. اگر وب‌سایت شما در یک مزرعه لینک شرکت می ‌کند، سایت شما ممکن است در معرض اقدامات دستی گوگل باشد. سایت شما جریمه می شود، رتبه بندی را از دست می دهد یا حتی از نتایج جستجوی گوگل حذف می شود.

– باعث لینک های با کیفیت پایین شود

مزارع لینک می تواند منجر به پیوندهای با کیفیت پایین شود زیرا بر کمیت بر کیفیت تمرکز دارد. این بدان معناست که کشاورزان لینک، صرف نظر از کیفیت لینک ها یا محتوایی که به آن لینک می دهند، علاقه بیشتری به ایجاد لینک های زیادی دارند. در نتیجه، اگر می خواهید وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد، اجتناب از تولید لینک ضروری است.

– لینک حاصل از تولید لینک می توانند لینک های هرزنامه باشند

ایجاد کنندگان مزرعه لینک ایجاد پیوندهایی به یک وب سایت برای افزایش رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. این تکنیک در سال ‌های اخیر مورد انتقاد قرار گرفته زیرا لینک های غیرطبیعی ایجاد می ‌کند که گوگل می‌ تواند آن‌ها را شناسایی و جریمه کند. در نتیجه، استفاده از مزرعه‌ های لینک می‌ تواند به‌ جای کمک به رتبه‌بندی وب‌ سایت شما آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: بهترین قالب های مد، فشن و زیبایی وردپرس

 

سوالات متداول

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها است که همگی به هر یک لینک می ‌دهند تا رتبه جستجوی خود را بهبود ببخشند

چرا گوگل از مزرعه لینک متنفر است؟

هنگامی که گوگل یک مزرعه لینک را تشخصی و پیدا می کند، نه تنها سایت های موجود در مزرعه لینک را جریمه می کند، بلکه می تواند وب سایت هایی را که مزرعه لینک به آنها پیوند می دهد را نیز جریمه کند.

بیشتر بخوانید: چگونه در وردپرس لینک دانلود بگذاریم؟ آموزش ساخت لینک دانلود در وردپرس

سایت لینک چیست؟ چگونه در گوگل سایت لینک داشته باشیم؟

جمع بندی: اهمیت مزرعه لینک در سئو

کشاورزی لینک یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که گوگل با آن مخالفت می کند. با این حال، گوگل همیشه نمی ‌تواند لینک‌های ساخته شده غیرطبیعی را پیدا کند، بنابراین بسیاری از سئوکارها هنوز مزرعه‌های لینک هایی را ایجاد می ‌کنند. در واقع؛ مزرعه لینک مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها است که همگی به هر یک لینک می ‌دهند تا رتبه جستجوی خود را بهبود ببخشند. ما در این مطلب شما را با تعریف مزرعه لینک چیست؟ و اهمیت Link Farm در سئو آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: rockcontent