مزایای سایت نسبت به اینستاگرام

در مقالات دیگر وبلاگ در مورد کسب درآمد از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما صحبت کرده ایم. کسب درآمد از اینستاگرام اگر به کسب و کار اینترنتی نگاهی بیندازیم، قطعا نمونه های موفق بسیاری از هر دو را می بینیم.

در مقاله راه های کسب درآمد از اینترنت نیز گفتیم که هم اینستاگرام و هم سایت ابزارهای فوق العاده ای برای کسب درآمد در اینترنت هستند.

سایت های معتبر ایرانی زیادی مثل : portal, hamyar, janbalaghi, see5 در زمینه طراحی سایت و اینستاگرام مقالات زیادی نوشته اند. و در بین همه این وبسایت های مقاله سایت محمد جانبلاغی (janbalaghi.com) بهترین مقاله در این زمینه است.

اما سوالی که همیشه از ما می پرسند این است که آیا وب سایت برای کسب و کار من بهتر است یا اینستاگرام؟! امروز می خواهیم این مشکل را بررسی کنیم!

ما در مورد مزایا و معایب هر کدام صحبت می کنیم و آنها را با هم مقایسه می کنیم. در نهایت، شما تصمیم می گیرید که چه کسی را برای شروع کسب و کار خود انتخاب کنید.

ایجاد کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام; خوب یا بد؟

همانطور که می دانید در سال های اخیر گرایش افراد به استفاده از شبکه های اجتماعی افزایش یافته است و ساعات زیادی از روز را به گشت و گذار در آنها و تبادل اطلاعات از این طریق می گذرانند.

در این میان یکی از شبکه های اجتماعی که بیش از سایرین مورد توجه قرار گرفته و مورد استفاده افراد با هر سن و پیشینه ای قرار گرفته است، اینستاگرام است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. بنابراین به نظر می رسد که با ایجاد یک کسب و کار برای کسب و کارمان طراحی سایت بهتر است یا اینستاگرام؟ در اینستاگرام، بازار بزرگی در اختیار دارید و درآمد خوبی از آن به دست خواهید آورد; اما بیایید نگاهی دقیق تر به این بازار بزرگ بیندازیم.

مزایای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی

حتما تا به حال با صفحات زیادی برخورد کرده اید که در اینستاگرام کسب درآمد می کنند. به عنوان مثال صفحات فروش محصولات، تبلیغات و غیره، حالا ببینیم ایجاد کسب و کار در اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

کسب درآمد از اینستاگرام

استفاده از اینستاگرام رایگان است
اگر سرمایه زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ندارید، اینستاگرام بهترین راه حل برای شماست.

عضویت در اینستاگرام و ایجاد صفحه تجاری کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

کار با اینستاگرام آسان است

ارسال پست در اینستاگرام، مشاهده آمار و استفاده از سایر ویژگی های پروفایل تجاری اینستاگرام بسیار آسان است و هرکسی که کار با تلفن های هوشمند را بلد باشد می تواند از عهده آن برآید. اگر قصد استفاده از قابلیت تجاری اینستاگرام را دارید می توانید “راهنمای کامل استفاده از پروفایل اینستاگرام تجاری” را در وبلاگ دیدوگرام مطالعه کرده و به طور کامل با آن آشنا شوید.

با بازاریابی مناسب به خوبی دیده خواهید شد
همانطور که اشاره کردم تعداد زیادی از کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستند

. بنابراین به نظر می رسد که دیده شدن و معروف شدن در اینستاگرام آسان است. اما وقت بگذارید! درست است که اینستاگرام بازاری با مخاطبان هدف گسترده است، اما برای موفقیت در آن و جذب فالوورهای هدفمند که مشتری شما خواهند شد، باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید

. طبیعی است که هر چه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد، مشتری بیشتری خواهید داشت، بنابراین مطالعه مقاله ۸ ترفند جادویی برای افزایش فالوور اینستاگرام را حتما به شما توصیه می کنم.

اما… این شبکه پرطرفدار ایراداتی هم دارد!

معایب راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی

شما هیچ دسته بندی برای محصولات خود ندارید
قرار دادن محصولات در دسته های خاص به کاربران کمک می کند تا محصول مورد نظر را راحت تر پیدا کنند

. اما متاسفانه این گزینه در اینستاگرام موجود نیست. حتی اگر محصولات زیادی داشته باشید، مخاطب باید صفحه را بالا و پایین کند تا آنچه را که می‌خواهد بیابد.

شما نمی توانید محصولات را به روز کنید
قیمت کالاها و موجودی آنها مدام در حال تغییر است و تغییر آن در اینستاگرام زمان زیادی می برد.

به خصوص اگر محصولات زیادی دارید یا در حال گسترش کسب و کار خود هستید! در واقع، شما باید همیشه پست های خود را به روز کنید.

منبع: https://sakhtebusiness.ir/وب-سایت-یا-اینستاگرام؟-کدام-یک-برای-تجا/