You are currently viewing مراحل عیب یابی تعمیر کتری مشعل

مراحل عیب یابی تعمیر کتری مشعل


اگر دستگاه چای خوری فلر شما به دلایلی خراب شده است و می خواهید آن را تعمیر کنید، بیش از هر اقدامی برای تعمیر دستگاه چای خوری فلر باید آن را عیب یابی کنید تا بدانید آیا نیاز به تعویض قطعات دارید یا خیر؟ اما عیب یابی فلر چای ساز عیب یابی دقیقاً یک فرآیند تخصصی است که توسط تکنسین های مجرب انجام می شود. با استفاده از ابزار تعمیر، تمامی قطعات کتری را بررسی می کنند تا با کمترین هزینه و تنها با تعمیر قطعات و یا تعویض قطعات آسیب دیده در صورت نیاز، مشکل شما حل شود.

هنگام استفاده از چای ساز فلر، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که نیاز به بررسی کامل در مرکز خدمات چای ساز فلر دارد. این مسائل شامل موارد زیر است:

1. قبل از جوشیدن آب خاموش کنید.

2. سر و صدا می کنم

3. وجود تکه های گچ در آب.

4. نشت آب.

5. موارد مشابه

برخی از این مشکلات ممکن است مربوط به سیستم گرمایش باشد، به عنوان مثال. عنصر و بخش دیگری با سیستم کنترل دما، مانند ترموستات یا ترموستات.

همچنین مشکلات مشعل چای می تواند مربوط به سیم کشی داخل دستگاه و در مدل های پیچیده تر به برد الکترونیکی آن باشد. نشت آب و وجود رسوب در مخزن کتری نیز باید بررسی شود.

مشکلات کتری فلر:

در اینجا به مشکلات Flare Kettle و علت هر کدام می پردازیم.

کتری Flare روشن نمی شود

یکی از رایج ترین مشکلات و خرابی هایی که ممکن است برای کتری فلر و همه کتری ها پیش بیاید، مشکل روشن نشدن کتری فلر پس از گذشت مدت زمان مشخصی از خرید است! اما اگر به هر دلیلی دستگاه چای خوری شما روشن نشد قطعا نشان دهنده آسیب جدی و ناتوانی در استفاده از دستگاه چای ساز است که باید در ابتدای عیب یابی دستگاه چای ساز فلر توسط تکنسین های تعمیر انجام شود تا این موضوع دقیقاً تشخیص داده شود. مشکل و کم هزینه ترین تعمیر چای باید رفع شود.

با این حال، اگر با این مشکل مواجه شده اید و نمی توانید تا حدی آن را روت کنید، باید بگوییم که این مشکل بزرگی است که گاهی فقط نیاز به تعویض قطعات از جمله برد مدار دارد و گاهی اوقات می توانید خیلی ساده و تنها با یک یا دو تکنیک ساده آن را برطرف کنید. می تواند این مشکل را حل کند. با این حال، شما باید این مشکل را در اسرع وقت حل کنید.

بررسی و عیب یابی روشن نشدن چای ساز Flare:

معمولاً دلیل روشن نشدن کتری مشعل می‌تواند یکی از دلایل متعددی باشد که نیازمند تخصص تکنسین‌های تعمیر برای ریشه‌یابی و رفع مشکل است. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که می تواند به شما در یافتن ریشه مشکل کمک کند:

1. مشکلات در پریز برق.

2. خرابی دو شاخه برق روی کتری.

3. خرابی کلیدهای کتری.

4. تخته یا عنصر کتری سوخته.

5. نشت آب از کتری.

نشت آب یکی از مشکلاتی است که در اثر استفاده نادرست از دستگاه ممکن است رخ دهد. در صورت نشتی آب بهتر است قوری یا کتری تعویض شود و از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

همچنین المنت یکی از قطعات حیاتی در کتری فلر است که در صورت آسیب دیدن دستگاه به درستی کار نمی کند. در این صورت تعمیر یا تعویض المنت مورد نیاز است.

تخته کتری مشعل

برد کتری فلر یکی از قطعات موثری است که به مغز دستگاه معروف است و وظیفه انتقال و فرمان دادن به دستورات شما به سایر اجزای دستگاه را بر عهده دارد. اما در صورت آسیب دیدن برد باید منتظر آسیبی باشید که مستقیما روی عملکرد دستگاه شما تاثیر بگذارد. اما دستگاه چای خوری فلر نیاز به عیب یابی توسط تکنسین دارد و در صورت خرابی برد مدار، کل عملکرد دستگاه چای ساز خراب می شود و دستگاه چای خوری فلر برای تعمیر نیاز به عیب یابی توسط تکنسین دارد.

علت خرابی برد کتری Flare

اما چه عواملی باعث خرابی تخته کتری می شود؟ دلایل کلیدی در این زمینه وجود دارد که در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره کرده ایم و راه حل های ممکن برای رفع خرابی برد:

  1. 1- نوسانات شدید برق: معمولا در شهرهای بزرگ اتفاق می افتد و این یک پدیده رایج است که در صورت استفاده از محافظ برق استاندارد هیچ آسیبی به برد و سایر قسمت های کتری وارد نمی شود.
  2. 2- ولتاژ ورودی ولتاژ بالا: این حالت به دلیل نوسان منبع تغذیه اتفاق می افتد که در صورت استفاده از محافظ استاندارد منبع تغذیه، ولتاژ ورودی کنترل می شود.
  3. 3- نفوذ رطوبت: به هیچ عنوان نباید هنگام روشن بودن دستگاه در کنار بخار قرار گیرد.
  4. 4- عدم استفاده از محافظ برق استاندارد: به شما توصیه می کنیم در این زمینه فقط محافظ های برق استاندارد و مارک خریداری کنید و به هیچ وجه از محافظ های برق تقلبی استفاده نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر می شوند.

چرا دستگاه چای Flare را خودکار نمی کنید؟

ممکن است ترموستات یا دماسنج که وظیفه کنترل دما را بر عهده دارد مشکل داشته باشد و نتواند دمای مورد نظر را تشخیص دهد. در صورت خرابی ترموستات باید تعویض شود زیرا امکان تعمیر ترموستات وجود ندارد.

ترموستات کتری فلر

ابتدا لازم به ذکر است که ترموستات کتری Flare به گونه ای طراحی شده است که از بالا رفتن بیش از حد دما در کتری جلوگیری می کند و در صورت آسیب دیدن این قسمت دمای داخلی کتری به اشتباه تشخیص داده می شود که دلیل آن این آسیب یا خاموش شدن ناگهانی در کتری. اما ترموستات اغلب به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی از کتری دچار مشکل می شود.

دلایل دیگر می تواند شکسته شدن دکمه پاور دستگاه یا مشکلاتی در سیم کشی باشد که برای رفع این مشکلات باید بررسی شود.

سنسور شعله ور کتری

در واقع سنسور دستگاه چای ساز فلر وظیفه صدور دستور خاموش شدن دستگاه چای خوری را در زمانی که دمای آب در دستگاه چای ساز به حد معینی می رسد را بر عهده دارد. لازم به ذکر است که محل قرارگیری این دستگاه قطعا در قسمت پایینی دستگاه می باشد که در صورت خرابی فقط باید توسط متخصصین این حوزه تعمیر و یا تعویض گردد. اما اگر این قطعه به هر دلیلی معیوب باشد، این دستور در زمان تعیین شده صادر نمی شود و در نتیجه تا زمانی که تمام آب دستگاه به طور کامل تبخیر نشود، آب به جوشش ادامه می دهد.

دلیل خاموش شدن ناگهانی کتری فلر چیست؟

خاموش شدن قبل از جوشیدن آب یکی از مشکلاتی است که به خدمات یک سرویس مجاز Flare نیاز دارد. ترموستات معیوب می تواند باعث شود دستگاه قبل از رسیدن به دمای مطلوب خاموش شود. همچنین مشکلات در سیم کشی یا برد نیز می تواند دلیل این خاموش شدن ناگهانی باشد.

نماینده رسمی فلر در غرب تهران

اگر ساکن غرب تهران هستید می توانید از خدمات فلر غرب تهران بهره مند شوید. این نمایندگی دارای پوشش خدمات گسترده تری است که شامل سایر حوزه ها می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست می توانید با نمایندگی محرابی (نمایندگی کد 110 شرکت سنجش کیش) نمایندگی رسمی خدمات فلر در غرب تهران تماس حاصل فرمایید و یا به وب سایت مراجعه و درخواست تعمیر خود را ثبت نمایید.

آدرس وب سایت:

https://feller-service.com/

آدرس: تهران – طبقه اول – صادقیه – مجتمع تجاری امیر – طبقه اول – بلوک 32

پذیرش تلفنی و خدمات پس از فروش:

02144251025 و 02144251026