You are currently viewing متا تگ رفرش یا Meta Refresh چیست؟

متا تگ رفرش یا Meta Refresh چیست؟


بارگذاری…

در گذشته متا تگ یکی از ضروری‌ترین ابزارهای برای بهبود سئوی وب سایت محسوب می‌شد که می‌توانست رتبه کسب و کارها را ارتقاء دهد. در واقع متا تگ کدی است که بخشی از یک صفحه را توصیف می‌کند. آنها تقریباً شبیه به تگ‌هایی هستند که شما برای محتوای وبلاگ خود می‌نویسید. امروزه، متا تگ‌ها هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما اکنون مهم‌تر از همیشه است که بدانید موتورهای جستجو از کدام متا تگ‌ها استفاده می‌کنند و چگونه از آنها به درستی استفاده کنید. به همین منظور ما در این مقاله از نوین وردپرس قصد داریم شما را با تعریف متا تگ رفرش چیست و کاربردهایی متا تگ رفرش آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

Meta Refresh چیست؟

متاتگ رفرش یک عنصر HTML در صفحه است که به مرورگر وب دستور می‌دهد تا صفحه را پس از یک بازه زمانی مشخص بازخوانی کند. می‌توان از آن برای به‌‌روزرسانی خودکار صفحه‌‌ای استفاده کرد که محتوای آن ممکن است در زمانی که کاربر هنوز در همان صفحه است تغییر کند و شما می‌خواهید به ‌روزترین اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهید. در واقع متا تگ‌ها که در کد یک صفحه وب پنهان شده‌اند، تکه‌هایی از متن هستند که محتوای صفحه را توصیف و دستکاری می‌‌کنند. آنها بسیار شبیه برچسب‌هایی هستند که در وبلاگ درج می‌شوند و به موتورهای جستجوگر کمک می‌کنند تا صفحات را بهتر درک کنند.

بیشتر بخوانید: مقایسه افزونه آیتم سکوریتی و وردفنس 

کاربردهای Meta Refresh

متاتگ رفرش برای بارگذاری مجدد صفحه‌ای که کاربر قبلاً آن را مشاهده کرده، استفاده می‌شود. این تقریباً همانند کد زیر است:

<meta http-equiv=”refresh” content=”5″>

کد بالا هر 5 ثانیه صفحه را رفرش و کاربر تا زمان پایان حراج در مورد بالاترین قیمت پیشنهادی به روز نگه داشته می‌شود. همچنین می‌توان از متاتگ رفرش برای انتقال کاربر از یک صفحه به صفحه دیگر استفاده کرد.

چرا متاتگ رفرش اهمیت دارد؟

به طور کلی، استفاده از متاتگ رفرش یک تکنیک ضعیف و قدیمی است و بهتر است از آن اجتناب شود. بسیاری از موتورهای جستجوگر از جمله گوگل، متاتگ رفرش را به دلیل اینکه ممکن است مشکلاتی روی سئوی سایت ایجاد کند، توصیه نمی‌کند و با آن مخالف است. همچنین محتوای مختلف به کاربران و موتورهای جستجوگر اگر به درستی انجام نشود، ممکن است سایت شما را به عنوان اسپم علامت‌گذاری کند.

سوالات متداول

تاثیر متاتگ رفرش در سئو سایت چیست؟

شاید در گذشته استفاده از متاتگ رفرش می‌توانست برای وب‌سایت مناسب باشد، اما امروزه نمی‌تواند به عنوان یک ابزار مناسب عمل کند و ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سئوی سایت شود که بهتر است از آن اجتناب کنید.

meta refresh چیست؟

متاتگ رفرش کدی است که بخشی از یک صفحه را توصیف می‌کند. آنها تقریباً شبیه به تگ‌هایی هستند که شما برای محتوای وبلاگ خود می‌نویسید.

 

بیشتر بخوانید: Link Bait چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد 

جمع‌بندی

اگر نیاز دارید که کاربران سایت خود را از یک آدرس به آدرس دیگر تغییر مسیر دهید، بهترین حالت استفاده از ریدایرکت 301 است؛ بنابراین بهتر است برای انجام اینکار از تگ متا رفرش استفاده نشود. ما در این مطلب شما را با تعریف متا تگ رفرش چیست و کاربردهای آن آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: mojodojo