You are currently viewing لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم راه افزایش تولید و رونق سرمایه گذاری

لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم راه افزایش تولید و رونق سرمایه گذاری


عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی با بیان اینکه ملاک اخذ مالیات باید درآمد مردم برای اداره کشور باشد، تاکید کرد: باید نقش مردم در سرمایه گذاری و همچنین جهش تولید را با معافیت های مالیاتی ارتقا دهیم و معافیت ها

این عضو شورای اسلامی، تدوین لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را اقدام خوبی عنوان کرد و اظهار داشت: ما واقعا نگران قوانین مالیاتی در حوزه اصناف هستیم زیرا از یک سو رکود و از سوی دیگر رکود وجود دارد. تورم در جامعه و از طرفی مالیات بر درآمدها خطرناک است و باید اصلاح شود.

ذاکر تصریح کرد: لایحه اصلاح مالیات های مستقیم می تواند گام خوبی در جهت تعدیل مالیات در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری باشد. اگر دولت این لایحه را پس از بررسی و تصویب مجلس به درستی اجرا کند قطعا نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

عضوکمیته اجتماعی شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی مشوق های مالیاتی برای سرمایه گذاری های خرد در لایحه فوق گفت: باید تاکید کنم که سرمایه گذاری های خرد در افزایش تولید بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه در شکل گیری سرمایه گذاری های خرد باید برای فعالان ارزش قائل شد، گفت: سرمایه اصلی در دست مردم است. بنابراین اگر بتوانیم از ظرفیت های مشوق های مالیاتی برای سرمایه گذاری های خرد به درستی استفاده کنیم، مشکلات برخی از نقاط کشور و فعالان کشور حل می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه گذاران را از ادامه برخی رفتارهای خود ترسانده ایم، با بیان مثالی اظهار داشت: مشاغل خانگی ما بسیار مهم است و می تواند ریشه بیکاری را از بین ببرد و درآمد سرانه مردم را افزایش دهد. ; مشروط بر اینکه حمایت مالیاتی کافی برای این بخش در نظر گرفته شود.

ذاکر با اشاره به کاهش مالیات عملکردی از 25 درصد به 15 درصد در لایحه مذکور، ادامه داد: اگر در این لایحه لحاظ شود، البته اگر بتوانیم مالیات تولید را کاهش دهیم، بسیار مفید خواهد بود باز هم معافیت، مشارکت مردم در تولید قطعا افزایش می یابد، زیرا این موارد به هم مرتبط هستند و بر یکدیگر تأثیر می گذارند.

این عضو شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بررسی لایحه اصلاح مالیات های مستقیم در مجلس گفت: در صورت ارائه این لایحه در مجلس باید در کمیسیون ها بررسی و روی آن کار شود. اگر این لایحه در مجلس بررسی شود، قطعا از این لایحه حمایت می کنیم تا در سال جهش مردمی گامی موثر برداشته شود.

یکی از اعضای کمیته اجتماعی شورای اسلامی بیان کرد: برای تحقق جهش تولید باید با اصلاح قوانین مالیاتی حمایت های لازم صورت گیرد. بنابراین کاهش مالیات تولید و در نظر گرفتن مشوق ها و معافیت های مالیاتی برای تولید و سرمایه گذاری در این لایحه می تواند منجر به حمایت مردم در راستای مشارکت بیشتر در اقتصاد شود. بنابراین لازم است این لایحه به سرعت در مجلس تصویب شود.

آیا این اخبار اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید

(جمع: ۰ میانگین: ۰)