You are currently viewing سری آیفون 16 پرو به دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی مجهز شده است

سری آیفون 16 پرو به دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی مجهز شده است


طبق شایعات منتشر شده، هر دو مدل سری آیفون 16 پرو آنها یک دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی خواهند داشت. همچنین ادعا شده است که دوربین اصلی آیفون 16 پرو مکس نیز به سنسور بزرگتری مجهز خواهد شد. با ترنجی برای اطلاع از جزئیات این گزارش با ما همراه باشید.

آیفون 16 پرو مکس دارای سنسور دوربین 48 مگاپیکسلی پیشرفته تری است

گفته می شود دوربین اصلی آیفون 16 پرو مکس به یک سنسور 48 مگاپیکسلی پیشرفته سفارشی سونی IMX903 مجهز شده است. از سوی دیگر، آیفون 16 پرو همچنان از همان سنسور 48 مگاپیکسلی سفارشی Sony IMX803 در مدل‌های فعلی استفاده می‌کند. آیفون 15 پرو به کار اختصاص داده شده است.

بر اساس این گزارش منبعسری آیفون 16 پرو که امسال معرفی خواهد شد، دارای یک دوربین فوق عریض بهبود یافته با سنسور 48 مگاپیکسلی است که می تواند نور بیشتری را جذب کند و عکس های بهتری در نور کم ثبت کند. کاربران سری آیفون 16 پرو می توانند با حالت 0.5x عکس های بهتری به خصوص در شرایط کم نور ثبت کنند. سری آیفون 15 پرو از یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض استفاده می کند.

این دومین باری است که شایعاتی را می شنویم مبنی بر اینکه آیفون 16 پرو مکس دارای سنسور دوربین اصلی بهبود یافته خواهد بود. این ادعا برای اولین بار در ژانویه توسط یک افشاگر معروف، Digital Chat Station به اشتراک گذاشته شد. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که حسگر سفارشی Sony IMX903 در iPhone 16 Pro Max دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند طراحی انباشته برای عملکرد بهتر، مبدل آنالوگ به دیجیتال 14 بیتی (ADC) و DGC برای دامنه دینامیکی بیشتر و نویز کمتر است. .

علاوه بر این، قبلاً شایعاتی شنیده بودیم که هر دو مدل از سری آیفون 16 پرو به دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی مجهز خواهند شد. این شایعه اولین بار در دسامبر سال گذشته توسط یکی از کاربران Weibo به نام Instant Digital منتشر شد. او برای اولین بار گفت که سری آیفون 16 پرو دارای دو دوربین 48 مگاپیکسلی خواهد بود. اگر این شایعه درست باشد، به این معنی است که هر دو مدل آیفون 16 پرو می توانند عکس های 48 مگاپیکسلی ProRAW را در حالت Ultra Wide بگیرند.

ادعای امروز احتمال صحت این شایعه را افزایش داد و حتی جف پو در سال 2023 گفت که آیفون 16 پرو از یک دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. انتظار می رود این انتقال به سنسورهای 48 مگاپیکسلی در سال 2025 با عرضه آیفون 17 پرو تکمیل شود. گفته می شود این دستگاه دارای دوربین تله فوتو 48 مگاپیکسلی است. سری آیفون 15 پرو در حال حاضر دارای دوربین تله فوتو 12 مگاپیکسلی است.

رنگ های سری آیفون 16 لو رفت

نظر شما در مورد این گوشی های هوشمند پرچمدار آینده اپل چیست؟