You are currently viewing سئو منفی چیست + روش‌های مقابله با Negative Seo

سئو منفی چیست + روش‌های مقابله با Negative Seo


بارگذاری…

سئو منفی که به Google Bowling نیز معروف می باشد در گذشته یک تهدید بسیار بزرگ برای وب سایت ها و مدیران کسب و کارهای آنلاین محسوب می شد. همانطور که گوگل به پردازش زبان طبیعی گسترش یافته است، سئو منفی یا Negative Seo کمتر از گذشته تهدید می شود و گوگل معمولا لینک های بی ربط و بی کیفیت را نادیده می گیرد. در حالی که سئو منفی بسیار نادر است، اما همچنان می تواند تاثیر منفی زیادی بر سایت و ترافیک شما داشته باشد، به همین دلیل باید آن را در نظر داشته باشید. ما در این مطلب قصد داریم شما را با مفهوم سئو منفی چیست و آموزش مقابله با سئو منفی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سئو منفی چیست؟

سئو منفی Negative Seo مجموعه ای از فعالیت ها با هدف کاهش رتبه سایت رقیب در نتایج موتورهای جستجو است که این فعالیت‌ها ممکن است شامل ساختن آگاهانه هرزنامه، لینک های غیرطبیعی به سایت، حذف محتوا و حتی هک کردن سایت باشد.

به عبارت دیگر؛ سئوی منفی که گاهی اوقات به آن “سئو کلاه سیاه” نیز می گویند، شامل استفاده از تاکتیک های مخرب در سایت شما برای لکه دار کردن شهرت شما نزد گوگل و سرقت رتبه بندی موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مهم برای استفاده در سایت رقیب است. در گذشته سئو منفی ممکن است به سادگی ربودن سایت شما با تبلیغات بنری مشکوک باشد. با این حال، سئو منفی امروزی بسیار پیچیده تر شده است.

همانطور که میدانید بهینه سازی استاندارد برای موتورهای جستجوگر در مورد افزایش اعتبار و رتبه جستجوی یک دامنه خاص است. استراتژی های به کار گرفته شده برای انجام این امر ممکن است شامل تولید محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، بازاریابی رسانه های اجتماعی و ایجاد بک لینک باشد. حال سئوی منفی دقیقا برعکس آن عمل می کند و مجموعه ای از تاکتیک ها و استراتژی های مخرب که برای کاهش رتبه، اعتبار و اعتبار برند یک دامنه یا شرکت طراحی شده اند.

بیشتر بخوانید: مزایای سئو: 15 دلیل که چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

ریشه سئو منفی چیست؟

گوگل از روز اول تمام تلاش خود را برای شناسایی لینک های غیرطبیعی هنگام ارزیابی اعتبار صفحه وب انجام داد. در اصل، لینک های هرزنامه به سادگی نادیده گرفته می شدند وآنها هیچ لینکی را برای کاربران ارسال نمی کردند. این موضوع باعث شد بسیاری از مدیران سایت اقدام به ساخت و خرید بک لینک نمایند.

در آوریل 2012، گوگل به‌روزرسانی پنگوئن را راه‌اندازی کرد و برای اولین بار، اقدامات تنبیهی شدیدی را علیه سایت‌هایی با لینک‌های دستکاری انجام داد.این بدان معنی است که دیگر نمی توانید از لینک های با کیفیت پایین برای رتبه بندی وب سایت خود استفاده کنید.در همان زمان، به این معنی بود که می‌توانید لینک‌هایی با کیفیت پایین برای وب‌سایت رقیب خود بخرید و آن را توسط گوگل جریمه نمائید.

انواع سئو منفی

اکثر حملات منفی سئو شامل استراتژی های خارج از صفحه است. مثال‌ها شامل ایجاد بک لینک‌های سمی برای کاهش تلاش‌های ایجاد لینک یا ساختن سایت شما با کپی کردن محتوای آن در جای دیگر و..

– هک های وب سایت

اگرچه این یکی از سخت‌ترین و پرهزینه‌ترین راه‌ها برای آسیب رساندن به رتبه‌بندی جستجوی سایت است، اما یکی از موثرترین آنها نیز می باشد. به هر حال بهترین راه برای بهبود سئو، ایجاد تغییرات مثبت مستقیم در محتوا، طرح‌بندی یا تنظیمات سایت است تا آن را برای موتورهای جستجو دوستانه کند. بنابراین، بهترین و ساده ترین راه برای آسیب رساندن به سئوی آن سایت نیز ایجاد تغییرات در صفحه برای دستیابی به نتیجه مطلوب است. یک هکر با سئو منفی در ذهن خود می تواند قبل از اینکه متوجه شوید به سایت شما آسیب زیادی وارد کند. آنها می توانند محتوای شما را به گونه ای به هم بزنند که به جایگاه شما در گوگل آسیب برساند یا لینک هایی را ایجاد کنند که به کسب و کار شما آسیب می رساند.

بیشتر بخوانید: مهم ترین نکات سئو وردپرس

– ایجاد بک لینک های سمی

بک لینک های با کیفیت خوب سیگنال های قدرتمندی به گوگل ارسال می کنند مبنی بر اینکه سایت لینک شده نهادی است که مردم به اندازه کافی به آن اعتماد دارند و آن را به دیگران پیشنهاد می کنند. از طرفی استفاده از بک لینک هایی که از سایت های نامطلوب یا حتی سایت هایی که هیچ ارتباط واضحی با محتوای لینک شده ندارند، می تواند نتیجه عکس داشته باشد. هدف از یک کمپین سئو منفی که شامل ایجاد بک لینک های سمی است این است که گوگل سایت شما را جریمه کند. برخی از متخصصان سئو منفی حتی یک قدم جلوتر می روند و سعی می کنند بک لینک های مثبت شما را حذف کنند.

– ایجاد محتوای تکراری

محتوای اصلی برای به دست آوردن رتبه بندی برتر موتورهای جستجو و افزایش اعتبار موتور جستجوی شما بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب SSL رایگان در دایرکت ادمین 

– لینک های خریداری شده

درک این نکته مهم است که خرید لینک مشکلی ندارد. هزاران شرکت لینک‌هایی را در صفحات وب خریداری می‌کنند، زیرا این یک راه عالی برای دسترسی به افراد بیشتر است. در واقع، بسیاری از شرکت ها از طریق لینک هایی که در صفحات وب مختلف خریداری کرده اند، بازگشت سرمایه مناسبی به دست می آورند.

– لینک های غیر مرتبط

اگر تعداد زیادی بک لینک نامربوط از قبل به قرار گرفتن در معرض آنلاین شما آسیب نرسانده باشد، در این صورت شانس خوبی وجود دارد که در آینده به آن آسیب برساند. به زبان ساده، بهتر است از به دست آوردن بک لینک های نامربوط اجتناب کنید.

– لینک های شکسته و مرده

خراب شدن بسیاری از لینک های یک وب سایت در مدت زمان طولانی غیر طبیعی نیست. چند لینک شکسته آسیب زیادی به رتبه شما وارد نمی کند، اما اگر یک وب سایت درصد زیادی از لینک های خود را از دست بدهد، می تواند بر سئو تاثیر منفی بگذارد. لینک های خارجی و داخلی هر دو می توانند رتبه بندی جستجو را در صورت شکستگی کاهش دهند، بنابراین ایده خوبی است که هر دو را پیگیری کنید.

– لینک های دایرکتوری با کیفیت پایین

بسیاری از خدمات ارائه یک وب سایت به انواع فهرست های وب با کیفیت پایین را ارائه می دهند. درک این نکته مهم است که چند فهرست وب با کیفیت بالا وجود دارد که ارزش دریافت بک لینک را دارند. بک لینک از بسیاری از فهرست های وب با کیفیت پایین می تواند بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد.

– تبادل لینک

نوع دیگری از بک لینک که می تواند بر رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر منفی بگذارد، تبادل لینک است. درک این نکته مهم است که موتورهای جستجو با تبادل لینک های زیاد مشکل دارند. تعداد انگشت شماری از این بک لینک ها نباید ضرری داشته باشند، اما وقتی بیش از حد به دست می آیند، تبادل لینک می تواند برای سئو مضر باشد.

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه

هنگامی که شخصی با سئو منفی به سایت شما حمله می کند، از استراتژی های غیراخلاقی سئو کلاه سیاه برای دستکاری رتبه شما و پایین آوردن شما در نتایج موتورهای جستجو استفاده می کند. چند راه برای این کار وجود دارد:

  • ارسال بک لینک هرزنامه به سایت شما
  • کپی کردن مطالب از سایت خود و ارسال آن در سراسر وب
  • ایجاد پروفایل های اجتماعی و بررسی سایت هایی که از کسب و کار شما منفی می گویند
  • حذف بک لینک های برتر شما
  • هک کردن یک وب سایت، تغییر کد، حذف سایت یا اضافه کردن کد مخرب

 بیشتر بخوانید: الگوریتم گوگل دنس چیست؛ بررسی تاثیر Google Dance در سئو 

سوالات متداول

بهترین روش جلوگیری از آثار سئو منفی چیست؟

برای جلوگیری از آثار سئو منفی روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها عبارت هستند از: از لینک های باکیفیت استفاده کنید، محتوای تکرای منتشر نکنید، از لینک های خریداری شده استفاده نکنید، از لینک های غیرمرتبط استفاده نکنید و…

جمع‌بندی

سئو منفی برعکس سئو است و به رتبه وب سایت شما آسیب می رساند. بسیاری از وب سایت ها از تاکتیک هایی استفاده می کنند  تا جریان ترافیک ارگانیک به وب سایت شما را بشکنند. این تاکتیک ها توسط وب سایت های دیگر با اهداف مخرب برای آسیب رساندن به وب سایت شما استفاده می شود. بررسی های منفی، محتوای تکراری، لینک های بد و حذف محتوا می تواند باعث افت ناگهانی رتبه بندی کلمات کلیدی وب سایت شما شود. ما در این مطلب شما را با تعریف سئو منفی چیست و آموزش مقابله با سئو منفی آشنا کنیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: rockcontent