You are currently viewing زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟  + نقشه راه 2022

زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟ + نقشه راه 2022


زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟? قالب های وردپرس به چه زبانی برنامه ریزی می شوند؟ وردپرس با چه پایگاه داده ای کار می کند؟ اگر در شرف حرفه ای شدن در وردپرس هستید، باید پاسخ این سوالات را واضح و دقیق بدانید، در این مقاله از وب سافت 3، ضمن بررسی کامل این سوالات، نقشه راه حرفه ای شدن در وردپرس با مهارت های برنامه نویسی را بیان می کنیم. وردپرس را هم آموزش می دهیم. منتظر ادامه این مقاله آموزشی وردپرس باشید…

زبان برنامه نویسی وردپرس چیست؟

به عنوان یک کاربر کامپیوتر باید بدانید که تمامی نرم افزارهای سیستم توسط زبان های برنامه نویسی خاصی ساخته می شوند و وردپرس به عنوان یک نرم افزار تحت وب از این قاعده مستثنی نیست. وردپرس با زبان PHP ساخته شده است. PHP محبوب ترین زبان برنامه نویسی در وب است که کاربردهای زیادی در طراحی وب سایت دارد. جالب است بدانید که حدود 80 درصد از تمام وب سایت ها در جهان از PHP استفاده می کنند و بیشتر این آمار مربوط به وب سایت های وردپرسی است.

پایگاه داده وردپرس چیست؟

وردپرس از پایگاه داده MySQL استفاده می کند پایگاه داده که به عنوان پایگاه داده نیز شناخته می شود، سیستمی است که تمام اطلاعات مربوط به یک وب سایت در آن ذخیره می شود. اطلاعاتی مانند نام کاربری، رمز عبور، مقالات، محصولات، نوشته ها، نظرات و هر آنچه در سیستم وردپرس قابل ذخیره و مشاهده است در پایگاه داده ذخیره می شود. به طور کلی هر زبان برنامه نویسی با پایگاه داده سازگار است و بهتر کار می کند، به عنوان مثال بهترین پایگاه داده برای زبان PHP پایگاه داده MySQL است، بنابراین هر سیستمی که با PHP ساخته می شود از پایگاه داده MySQL استفاده می کند که سیستم های وردپرس، جوملا، لاراول، سمفونی و . .. از جمله کسانی هستند که از پایگاه داده MySQL استفاده می کنند.

زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در وردپرس

تا به حال متوجه شده اید که وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP ساخته شده است، اما سوالی که ممکن است بپرسید این است که آیا php تنها زبان مورد استفاده در وردپرس است؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که به طور کلی زبان های وب به 2 دسته تقسیم می شوند: 1 – زبان های سمت سرور 2 – زبان های سمت کاربر

1- زبان های سمت سرور (باطن):

وقتی از زبان برنامه نویسی وردپرس ما در مورد زبان سرور صحبت می کنیم که مربوط به انجام عملیات ارتباطی با پایگاه داده، درج و حذف اطلاعات از پایگاه داده، ایجاد فرم های مختلف برای ارسال اطلاعات به پایگاه داده و به طور کلی پویایی وب سایت برای تبادل اطلاعات با پایگاه داده است. کاربر. لطفاً توجه داشته باشید که داشبورد وردپرس کاملاً مبتنی بر این واقعیت است که شما ذخیره، ذخیره، مشاهده و غیره می کنید. اطلاعاتی که همگی در وردپرس با استفاده از زبان برنامه نویسی php انجام می شود.

2- زبان های سمت کاربر (فرانت انت):

زبان های کاربری یا فرانت اند اصلاً زبان برنامه نویسی نیستند! از زبان های نشانه گذاری فقط برای طراحی قسمت بیرونی صفحات وب یا قسمت جلویی استفاده می شود. زبان‌های HTML + CSS + جاوا اسکریپت از جمله زبان‌های سمت کاربر هستند که در فرانت‌اند وردپرس کار می‌کنند. منظور از front end هر چیزی است که شما می توانید در یک صفحه وب ببینید، یعنی قسمت جلویی که توسط کدهای html css طراحی شده است.

بنابراین، زمانی که یک صفحه وردپرس را باز می کنید (مهم نیست چه صفحه ای باشد، صفحه نوشتن، پیشخوان و غیره)، طراحی و ظاهر آن صفحه از کدهای html css است، اما عملیاتی است که منجر می شود. برای ذخیره و ذخیره اطلاعات یا مشاهده اطلاعات توسط این کد سمت سرور انجام می شود، همانطور که گفتیم وردپرس از PHP استفاده می کند.

زبان برنامه نویسی قالب وردپرس

قالب های وردپرس به طور کلی با زبان PHP ساخته می شوند زبان برنامه نویسی وردپرس به همراه تمامی لوازم جانبی آن از جمله قالب ها و افزونه ها با زبان PHP ساخته شده اند. به یاد داشته باشید که PHP فقط یک زبان سمت سرور است که در وردپرس استفاده می شود. همانطور که در بالا توضیح دادیم، وردپرس معمولا از زبان های HTML + CSS و جاوا اسکریپت در فرانت اند استفاده می کند که در طراحی قالب ها و افزونه های وردپرس نیز استفاده می شود.

در واقع طراحی فرم و ظاهر صفحات قالب توسط زبان های فرانت اند (html + css + js) انجام می شود و در نهایت از توابع وردپرس که به زبان php هستند برای سازگاری با کنترل پنل وردپرس استفاده می شود. .

وردپرس و پی اچ پی متن باز هستند

زبان برنامه نویسی php یکی از زبان های متن باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کدهای آن را مشاهده، ویرایش یا توسعه دهد. با توجه به اینکه سیستم وردپرس با زبان php ساخته شده کاملا متن باز است یعنی شما به تمامی کدها و فایل های وردپرس دسترسی کامل دارید و می توانید کدهای وردپرس را باز کرده و آن ها را به دلخواه ویرایش و شخصی سازی کنید. البته به شرطی که PHP بلد باشید). بنابراین برنامه نویسان PHP می توانند به راحتی با وردپرس و لوازم جانبی آن کار کنند. اگر یک توسعه دهنده php هستید، می توانید به راحتی دستورالعمل های طراحی قالب و افزونه را یاد بگیرید و شروع به ایجاد قالب و افزونه کنید.

محیط توسعه وردپرس

محیط توسعه وردپرس این یعنی ویرایشگری که با آن می توانیم فایل های وردپرس را باز کنیم و کدهای آن را ویرایش کنیم. برای این کار ویرایشگرهای مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط مختلف می توانیم از آنها استفاده کنیم. به عنوان مثال، اگر نیاز به ویرایش چندین فایل داشته باشیم، می‌توانیم از ویرایشگرهای سبک‌تری مانند notepad++ استفاده کنیم که بسیار کوچک هستند و استفاده از آن‌ها آسان است، اما اگر می‌خواهیم پروژه سنگین‌تری مانند طراحی قالب وردپرس یا طراحی افزونه وردپرس داشته باشیم، به ویرایشگر ما تجربه ای داریم که کار ما را آسان می کند، از جمله این ویرایشگرها می توان به phpstorm و vscode اشاره کرد که البته phpstorm به دلیل امکانات و هماهنگی خوب با زبان برنامه نویسی وردپرس یعنی PHP برای پروژه های بزرگتر مناسب تر است.

برنامه نویسی وردپرس با این چهار زبان…

اهمیت برنامه نویسی در وردپرس چیست؟ این بدان معناست که ما می‌توانیم خود سیستم وردپرس را ویرایش کنیم، آن را سفارشی کنیم، توسعه دهیم، قالب وردپرس سفارشی طراحی کنیم، قالب‌های موجود را ویرایش کنیم، آن را سفارشی کنیم، افزونه‌ها را طراحی کنیم و غیره. اینها مهارت هایی است که یک برنامه نویس وردپرس دارد، اما برای به دست آوردن چه زبان های برنامه نویسی باید یاد بگیریم تا این مهارت ها را بیاموزیم؟ در زیر زبان هایی را که برای برنامه نویسی در وردپرس باید یاد بگیرید را توضیح می دهیم…

زبان های جلویی HTML و CSS

زبان‌های html و css در قسمت جلویی برای طراحی عناصر خارجی صفحات استفاده می‌شوند. در واقع هر عنصری که باید روی صفحه نمایش داده شود با استفاده از این دو زبان ایجاد می شود. یادگیری زبان های html و css نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی بسیار راحت تر است و اگر آموزش های خوبی در این زمینه داشته باشید می توانید در عرض یک ماه html و css را یاد بگیرید. برای شروع، می توانید از دوره شروع کنید. آموزش HTML CSS از Websoft 3 به صورت رایگان استفاده کنید

زبان جلویی جاوا اسکریپت

در قسمت front-end علاوه بر زبان های html و css که در بالا به آنها اشاره کردیم، آشنایی با زبان جاوا اسکریپت نیز ضروری است، به تعداد محدودی نیاز داریم. بنابراین نیازی به یادگیری کامل جاوا اسکریپت نیست، حتی می توانید در کنار یادگیری html و css موارد مورد نیاز خود را از جاوا اسکریپت نیز یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی

همانطور که تا اینجا می بینید زبان برنامه نویسی وردپرس php است بنابراین مهمترین چیزی که برای برنامه نویسی در وردپرس نیاز دارید یادگیری php است اما نکته مهم در اینجا این است که شما نیازی به یادگیری کامل php و برای وردپرس صفر درصد ندارید! بلکه برای بدست آوردن پیش نیازهای لازم برای برنامه نویسی وردپرس، صرف یادگیری یک سری مباحث PHP کافی است! هم اکنون می توانید به وردپرس بروید و با توجه به تجربه خود دستورالعمل های طراحی قالب وردپرس و طراحی افزونه وردپرس را یاد بگیرید. (می توانید یادگیری php را از ویدیوها شروع کنید آموزش رایگان php استفاده از Websoft 3)

چقدر طول می کشد تا یاد بگیرم؟

با توجه به توضیحات بالا و تعداد زبان هایی که برای برنامه نویسی وردپرس باید یاد بگیرید، ممکن است فکر کنید که راه سختی در پیش دارید یا ممکن است مجبور باشید سال ها برای یادگیری این موارد وقت بگذارید، اما اصلا اینطور نیست. ! اگر نقشه راه درستی داشته باشید و آموزش های اولیه را ببینید، در نهایت به 4 ماه زمان نیاز دارید تا در این زمینه متخصص شوید و به راحتی می توانید زبان برنامه نویسی وردپرس همراه با لوازم جانبی آن (طراحی قالب و افزونه برای وردپرس و …) را یاد بگیرید.

معرفی دوره آموزش زبان برنامه نویسی وردپرس

اگر می خواهید تمام موارد مورد نیاز برای برنامه نویسی در وردپرس و همچنین طراحی قالب های وردپرس را در کمتر از 4 ماه یاد بگیرید، بهترین انتخاب استفاده از دوره تخصصی است. آموزش طراحی قالب وردپرس Websoft 3 کاملاً عملی و پروژه محور است زبان برنامه نویسی وردپرس به همراه طراحی یک قالب خاص به شما آموزش می دهد. این دوره پرطرفدارترین دوره آموزشی Websoft 3 می باشد که با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید نظرات دانشجویان این دوره را در یک ویدیو مشاهده کنید.