You are currently viewing رفع مشکل عدم نمایش محتوای صفحه در وردپرس ❤️ Websoft 3

رفع مشکل عدم نمایش محتوای صفحه در وردپرس ❤️ Websoft 3


عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس را حل کنید این موضوعی است که در این مقاله آموزشی وردپرس به صورت کامل و گام به گام به آن خواهیم پرداخت. اگر برگه ها در سایت شما نمایش داده نشد، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. به عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس را حل کنید ابتدا به بررسی علل این مشکل می پردازیم و سپس نحوه حل هر یک از مشکلات را بررسی می کنیم.

دلیل نمایش نشدن تب در وردپرس…

دلایل نمایش نشدن برگه ها در وردپرس چیست؟ این معمولاً به 3 دلیل زیر ممکن است در سایت ما اتفاق بیفتد:

  • page.php در قالب موجود نیست
  • هیچ تابع نمایش صفحه در فایل page.php وجود ندارد
  • تداخل با افزونه ها

نکته: می توانید درباره ملحفه تخت بیشتر بدانید برگه های یادگیری وردپرس و تفاوت آنها با پست ها به این نگاه کن

نحوه رفع عدم نمایش محتوای صفحه در وردپرس

به عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس را حل کنید باید به هاست خود بروید و قالب فعالی که در سایت دارید را باز کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. (اگر برای ورود به هاست مشکل دارید یا می خواهید وردپرس را حرفه ای تر یاد بگیرید، قطعا دوره رایگان آموزش وردپرس به زبان قابل فهم به این نگاه کن)

بررسی فایل page.php

روی File Manager میزبان خود کلیک کنید. شما می توانید قالب های خود را در اینجا مشاهده کنید:

public_html/wp-content/themes

روی پوشه templates که در سایت شما فعال است کلیک کنید و به دنبال فایلی با نام page.php بگردید (این فایل برای نمایش تب ها در وردپرس استفاده می شود).

اگر فایل page.php در قالب وجود نداشته باشد چه باید کرد؟

در این صورت فایل single.php را پیدا کرده و کپی کنید. حالا این کپی را page.php نامگذاری کنید. مشکل شما به راحتی حل خواهد شد.

بررسی عملکرد نمایش برگه در page.php

اگر فایل page.php در بین فایل های شما وجود دارد:

1- این فایل را با یک ویرایشگر باز کنید (برای باز کردن فایل روی آن کلیک راست کرده و Edit را انتخاب کنید).

2- در بین فایل ها دنبال تابع the_content بگردید. این تابع برای نمایش محتوا در وردپرس استفاده می شود و معمولاً به صورت زیر نمایش داده می شود:

اگر این ویژگی وجود نداشته باشد چه؟

خیلی راحت میتونید کد بالا رو کپی کنید و بین کدها پیست کنید و تغییرات رو ذخیره کنید.

مکان مناسبی برای قرار دادن آن نمی دانید؟ شما می توانید کمی تقلب کنید 😜 و به کد موجود در فایل single.php نگاه کنید. ساختار این فایل تقریباً شبیه page.php است. این بدان معناست که تابع ()the_content در هر کش فایل single.php قرار دارد، می توانید از آن در همان قسمت فایل page.php استفاده کنید.

قطع کردن پلاگین ها

اگر در موارد بالا مشکلی وجود نداشت، به احتمال زیاد بین افزونه ها مشکلی وجود دارد. باید این افزونه را پیدا کنید و آن را به روز یا حذف کنید. برای این کار به افزونه های خود بروید و هر بار یکی از افزونه های خود را غیرفعال کنید و نتیجه را مشاهده کنید. این کار را تا زمانی که پلاگین مشکل ساز را پیدا کنید ادامه دهید.

از یک توسعه دهنده وردپرس کمک بگیرید…

یک توسعه دهنده وردپرس یا شخصی که قالب های وردپرس را طراحی می کند به راحتی می تواند منبع این مشکل را پیدا کرده و در عرض چند دقیقه آن را برطرف کند، بنابراین اگر چنین فردی را می شناسید می توانید از او بخواهید که هزینه ای پرداخت کند. مشکل خود را برطرف کنید.

در نظر داشته باشید که چنین مشکلاتی در وردپرس طبیعی است و ممکن است هر از چند گاهی با چنین مشکلاتی مواجه شوید، پس اگر همیشه با وردپرس سر و کار دارید، شاید بهتر باشد خودتان کار را شروع کنید و وردپرس را بهتر یاد بگیرید.سطح بالا، هدف یادگیری کدنویسی و طراحی قالب های وردپرس است. که به راحتی بتوانید مشکلات اصلی وردپرس را پیدا و حل کنید. می توانید از یک دوره تخصصی یاد بگیرید آموزش طراحی قالب وردپرس استفاده در Websoft 3 برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

مشکلت حل نشد…

اگر تجربه ای در این زمینه دارید و یا به دلایلی نتوانسته اید مشکل خود را حل کنید و در حین انجام کار با مشکل مواجه شده اید، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نتیجه

همانطور که می بینید ما توانستیم یکی از مشکلات سایت خود را در سه مرحله منطقی حل کنیم. توجه داشته باشید که یک راه حل منطقی برای رفع تمام مشکلات و خطاهای سایت وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این مقاله حل خطا در برنامه نویسی مهندسی ادامه مطلب