You are currently viewing رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس

رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس


بارگذاری…

همانند سایر سیستم های مدیریت محتوای سایت ساز، وردپرس دارای انواع خطاها و مشکلات نیز می باشد که یکی از شایع ترین آنها خطای مجوزهای فایل و پوشه می باشد که این مشکل باعث می شود که نتوانید به سایت خود دسترسی پیدا کنید. این شامل ایجاد پوشه ها و اصلاح فایل ها نیز می شود. اگر شما هم در سایت خود با این مشکل مواجه هستید نگران نباشید. زیرا روش هایی وجود دارد که می توانید به کمک آنها خطا را برطرف نمائید. به همین منظور با ما همراه باشید تا شما را با آموزش رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها در وردپرس آشنا کنیم.

 

منظور از مجوزهای فایل و پوشه در وردپرس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با آموزش حل مشکل سطح دسترسی پوشه ها در وردپرس آشنا کنیم، بهتر است با مجوزهای فایل و پوشه در وردپرس بیشتر آشنا شوید. به طور کلی؛ هر فایل و پوشه ای در رایانه شما دارای مجموعه ای از مجوزها می باشد. اینها قوانینی هستند که بر این موضوع حکم می‌ کنند که چه کسی می‌ تواند با آن‌ ها تعامل داشته باشد و چه کاری می‌ تواند با آن فایل‌ ها انجام دهد. به عنوان مثال، ممکن است یک پوشه را به‌ عنوان فقط خواندنی برای کاربران غیرمدیر تنظیم کنید، در حالی که می‌ توانید در فایل‌ های آن پوشه تغییراتی ایجاد کنید که بقیه همچنان می‌ توانند آن‌ها را مشاهده کنند.

به صورت خلاصه، خطای مجوزهای فایل و پوشه در وردپرس یک مشکل دسترسی است. اگر با این خطا مواجه شدید، بلافاصله متوجه خواهید شد که مشکل چیست. وردپرس زمانی که قصد دارید به وب‌ سایت خود دسترسی پیدا کنید یک پیام هشدار نمایش می دهد.

 

نحوه رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها در وردپرس

تا اینجای مطلب شما را با مشکل سطح دسترسی فایل ها در وردپرس آشنا کردیم. حال در ادامه مطلب قصد داریم آمورش رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس را به صورت کامل و با استفاده از 2 روش مختلف در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های پرینت برای وردپرس

1- تنظیمات مجوز دایرکتوری های خود را اصلاح کنید

ابتدا برای رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس، پوشه ریشه وردپرس خود را پیدا کنید که معمولاً یا  public_html می باشد. سپس وارد آن شوید. حال باید سه پوشه به نامن های: wp-admin، wp-content و wp-includes را به همراه سایر فایل های دیگر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطای “نوشتن پرونده روی دیسک با خطا مواجه شد”

حال باید آن سه پوشه را انتخاب کنید، روی آن‌ها کلیک راست کرده و سپس گزینه File Permissions را انتخاب نمائید.

شما باید صفحه تغییر ویژگی های فایل را مشاهده که شامل مجوزهای خواندن، نوشتن و اجرا برای سه نوع کاربر است. عدد اول نشان دهنده مجوزهای شما، عدد دوم نشان دهنده گروه شما و عدد سوم سطح مجوز کاربر شما می باشد. هر نوع مجوز نیز با یک مقدار عددی نشان داده می شود که در اینجا Read برابر عدد 4، Write عدد 2 و Execute عدد 1 می باشد.

حداکثر عددی که می ‌توانید بدهید هفت است، که نشان ‌دهنده دسترسی خواندن، نوشتن و اجرایی برای یک کاربر می باشد. می ‌توانید نمایش عددی را در قسمت Numeric Value مشاهده کنید:

به سه پوشه برگردیم، می‌ خواهیم مقدار عددی 755 را تنظیم کنیم و گزینه‌ای را که Recurse را در زیر شاخه‌ها می ‌خواند > Apply to Directory only علامت بزنید:

این بدان معناست که شما دسترسی کامل دارید و سپس وردپرس می ‌تواند پوشه‌ها را بخواند و باز کند (اما آنها را حذف نکند) و همین امر در مورد کاربران شما نیز صدق می ‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های اسکرول نرم، افقی و نامحدود وردپرس

2- مقادیر مجوز فایل های وردپرس خود را تغییر دهید

یکی دیگر از روش های نحوه رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس ، تغییر مقادیر مجوز فایل های وردپرس می باشد. اکنون سطوح مجوزها را برای همه دایرکتوری های خود تغییر داده اید، زمان آن رسیده است که همین کار را برای فایل های خود انجام دهید. با این حال، ما از همان مقدار عددی که با پوشه ‌ها استفاده می ‌کردیم، استفاده نمی ‌کنیم.

برای این مرحله، به دایرکتوری ریشه خود بازگردید و تک تک فایل ها و پوشه های درون آن، از جمله مواردی که در مرحله آخر استفاده کردیم، انتخاب کنید. اکنون روی آنها کلیک راست کرده و دوباره گزینه File Permissions را انتخاب نمائید:

این بار، باید عدد موجود در فیلد مقدار عددی را با 644 جایگزین کنید:

بیشتر بخوانید: افزونه User Role Editor Pro | مدیریت نقش ها و محدودیت دسترسی کاربران در وردپرس

در این مورد، شما می توانید هر فایل را بخوانید و اصلاح کنید. در مورد بازدیدکنندگان و گروه شما، آنها فقط دسترسی خواندن دارند زیرا مالک فایل ها نیستند. این تنظیم از نقطه نظر امنیتی عالی است، زیرا نقاط ورود را برای حملات احتمالی محدود می کند.

قبل از اینکه تنظیمات مجوز برای فایل ‌های خود را به‌روزرسانی کنید، مطمئن شوید که گزینه‌ای را که Recurse در زیر شاخه‌ها می‌خواند > Apply to files only علامت بزنید. به این ترتیب، شما فقط مقدار 644 را برای فایل ‌های وردپرس خود اعمال می ‌کنید و پوشه ‌های شما تنظیماتی را که در مرحله آخر مشخص کرده‌اید حفظ می‌ کنند.

بیشتر بخوانید: افزونه Advanced access manager تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس

تنها چیزی که اکنون باقی مانده این است که دوباره سعی کنید به سایت خود دسترسی پیدا کنید. اگر مراحل بالا را دنبال کردید، خطای مجوزهای فایل و پوشه باید برطرف شود و وب سایت شما باید یک بار دیگر کاملاً عملیاتی شود. با این حال، اگر هنوز مشکلی را تجربه می‌کنید، ممکن است یک دلیل اساسی برای این خطا وجود داشته باشد. در این مورد، توصیه می کنیم با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید.

 

سوالات متداول

دلیل بروز مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس چیست؟

در صورتی که مجوزهای فایل های شما به درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است با مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس مواجه شوید.

ساده ترین راه برای حل مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس چیست؟

بهترین و ساده ترین روش این است که تنظیمات مجوز دایرکتوری های وردپرس خود را مجدداً اصلاح کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه افزونه وردپرس طراحی کنیم؟

15 مورد از بهترین افزونه های سطح دسترسی کاربران وردپرس

جمع بندی: چگونگی رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس

تنظیمات مجوز فایل و پوشه می تواند یکی از خطاهای شایع وردپرس باشد. اگر تنظیمات فایل های شما به درستی پیکربندی نشده باشد، باعث می شود که با خطا مواجه شوید. ما در این مطلب شما را با آموزش رفع مشکل سطح دسترسی فایل ها در وردپرس با 2 روش مختلف آشنا کردیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: elegantthemes