You are currently viewing درمان افتادگی صورت پس از کاهش وزن

درمان افتادگی صورت پس از کاهش وزن


پس از کاهش وزن، می توانید با مصرف برخی مواد مغذی مانند کلاژن، انجام تمرینات مقاومتی و انجام اقدامات پزشکی به سفت شدن پوست کمک کنید.

کاهش وزن، که اغلب برای مدیریت اضافه وزن یا چاقی انجام می شود، خطر ابتلا به این بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

با این حال، کاهش وزن عمده گاهی اوقات می تواند منجر به شل شدن پوست شود. برای اکثر افراد شل و شل شدن پوست باعث ناراحتی می شود و گاهی این احساس آنقدر قوی است که کیفیت زندگی را مختل می کند.

این مقاله به بررسی علل شل شدن پوست پس از کاهش وزن می پردازد. همچنین اطلاعاتی در مورد راه حل های طبیعی و پزشکی ارائه می دهد که می تواند به سفت شدن و از بین بردن شلی پوست کمک کند.

علت شل شدن پوست بعد از کاهش وزن چیست؟

پوست بزرگترین اندام بدن شماست. این اندام یک سد محافظ در برابر باکتری ها و عوامل مضر تشکیل می دهد.

داخلی ترین لایه پوست شما از پروتئین هایی مانند کلاژن و الاستین تشکیل شده است. کلاژن که 80 درصد از ساختار پوست شما را تشکیل می دهد، استحکام پوست را تامین می کند. الاستین خاصیت ارتجاعی ایجاد می کند و به سفت نگه داشتن پوست کمک می کند.

در طول افزایش وزن، پوست منبسط می شود تا جایی برای رشد بیشتر ایجاد شود. بارداری یکی از نمونه های این گسترش است.

انبساط پوست در دوران بارداری طی چند ماه اتفاق می افتد. پوست کشدار معمولاً در عرض چند ماه پس از زایمان کوچک می شود.

برعکس، وقتی پوست به طور قابل توجهی کشیده می شود و برای مدت طولانی باقی می ماند، رشته های کلاژن و الاستین آسیب می بینند. در نتیجه، مقداری از توانایی خود را برای بازگشت به حالت عادی از دست می دهند.

بنابراین وقتی وزن زیادی از دست می دهید، پوست اضافی می تواند از بدن شما آویزان شود. به طور کلی هرچه کاهش وزن بیشتر باشد، شل شدن پوست تاثیر بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر این، محققان گزارش می دهند که افرادی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند، کلاژن کمتری تولید می کنند و ترکیب آن به اندازه کلاژن در پوست های جوان و سالم قوی نیست.

تاثیر کاهش وزن بر روی پوست صورت

وقتی بدن چربی می سوزاند، فقط به مکان های معمولی مانند شکم و ران نمی رود. نواحی اطراف صورت، گردن و چانه که محل ذخیره چربی هستند، چربی خود را از دست می دهند.

اگر از دست دادن چربی به دلیل بیماری، آسیب یا دارو باشد، ممکن است چربی سریع‌تر از آن‌چه پوست بتواند خود را تطبیق دهد از بین می‌رود. هنگامی که پوست به جای اولیه خود “باز نمی گردد” به این حالت شلی پوست می گویند. این عدم خاصیت ارتجاعی می تواند باعث افتادگی پوست صورت، گردن یا سایر قسمت های بدن شود. افزایش سن و کاهش چربی نیز می تواند منجر به کاهش کلاژن شود که شلی پوست را افزایش می دهد.

عواملی که بر از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست تأثیر می گذارد

عوامل متعددی باعث شل شدن پوست پس از کاهش وزن می شوند:

1- مدت زمان

به طور کلی، هر چه مدت بیشتری اضافه وزن یا چاق داشته باشید، به دلیل از دست دادن الاستین و کلاژن، پوست شما پس از کاهش وزن شل تر می شود.
درجه کاهش وزن کاهش وزن 100 پوندی (46 کیلوگرم) یا بیشتر معمولاً باعث افتادگی بیشتر پوست می شود.

2- سن

پوست مسن تر از پوست جوان کلاژن کمتری دارد و پس از کاهش وزن شل تر می شود.

3- ژنتیک

ژن ها می توانند بر واکنش پوست شما به افزایش و کاهش وزن تأثیر بگذارند. برخی از افراد از نظر ژنتیکی پوست شل دارند.

4- قرار گرفتن در معرض نور خورشید

تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض آفتاب مزمن باعث کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود که می تواند به افتادگی پوست کمک کند.

5- سیگار کشیدن

سیگار منجر به کاهش تولید کلاژن و آسیب به کلاژن موجود می شود که منجر به افتادگی و افتادگی می شود.

روش های محبوب برای درمان افتادگی صورت پس از کاهش وزن

خبر خوب این است که راه حلی وجود دارد! در واقع با استفاده از تکنیک های مدرن بدون جراحی می توانید افتادگی صورت را پس از کاهش وزن بازیابی کنید. این تکنیک ها فقط برای خانم ها نیست. مردانی که وزن کم کرده اند و اثرات منفی روی صورت خود می بینند نیز می توانند از این تکنیک ها بهره مند شوند.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت می‌تواند افتادگی پوست را معکوس کند تا ظاهری سفت‌تر و صاف‌تر نشان دهد. لیفت صورت می تواند ظاهر چین و چروک و خطوط عمیق را کاهش داده یا از بین ببرد و پوست اضافی را صاف کند. در این روش پوست سفت شده و شلی آن برطرف می شود. نتیجه ظاهری است که 10 تا 15 سال جوان تر به نظر می رسد، در حالی که ظاهر کلی صورت شما بدون تغییر باقی می ماند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد اینجا را کلیک کنید.

لیفت گردن با نخ

زمانی که بیمار دارای افتادگی قابل توجهی در اطراف خط فک و گردن است، لیفت گردن با نخ یک گزینه درمانی مناسب است. این روش لیفتینگ را می توان به تنهایی یا همراه با لیفت صورت و گونه انجام داد. با لیفت گردن، پوست شل در گردن، چانه و ناحیه چانه از بین می رود و پوست سفت می شود. برای آشنایی با روش لیفت نوک پستان با نخ اینجا کلیک کنید.

آرایش ابرو

لیفت ابرو اغلب می تواند یک روش مستقل عالی نیز باشد. افتادگی خطوط ابرو می تواند پس از کاهش وزن برجسته تر شود، و لیفت ابرو با از بین بردن پوست اضافی و افتادگی پوست، راه بسیار خوبی برای بلند کردن قسمت بالایی صورت شماست تا ظاهری شاداب تر و بیدارتر داشته باشید. بهبود نسبتا آسان لیفت ابرو با کمترین جای زخم و مدت زمان کوتاه، لیفت با نخ را به روشی محبوب تبدیل کرده است. برای مشاهده نمونه لیفت نخ اینجا را کلیک کنید.