You are currently viewing خرید آهن قراضه – داستان ما

خرید آهن قراضه – داستان ما


خرید ضایعات آهن شامل مواد فلزی قابل بازیافت است، این فلزات باقی مانده از تولید یا مصرف محصولات فلزی هستند. شامل قطعات خودرو، مصالح ساختمانی و سایر موارد است.

برخلاف ضایعات، ضایعات فلزی دارای ارزش واقعی بالایی هستند، به ویژه فلزاتی مانند آلومینیوم، مس و سایر فلزات قابل بازیافت. پس از جمع آوری و خرید ضایعات آهن، ابتدا این فلزات جدا شده و در مکان های مختلف نگهداری می شوند، سپس ضایعات فلزی خرد شده و سپس فرآیند بازیافت و ذوب مجدد اعمال می شود.

بازیافت ضایعات آهن برای اقتصاد هر کشور بسیار مهم است، انرژی بسیار کمتری در فرآیند بازیافت مصرف می شود و تاثیر کمتری بر محیط زیست نسبت به تولید مستقیم فلزات دارد و همچنین باعث ایجاد مشاغل زیادی در کشور می شود از جمله این مشاغل: ضایعات. خریدار فلز (جمع کننده)، پردازنده ها و تولیدکنندگان در این صنعت حائز اهمیت هستند.

زباله های فلزی در تمامی محیط های تجاری، اداری و مسکونی تولید می شود. محل جمع آوری ضایعات فلزات معمولاً بزرگ و وسیع است، پس از این مرحله خریدار ضایعات آهن از کارخانه آن را برای ذوب خریداری می کند تا به محصولات جدید تبدیل شود.

خردکن برای ضایعات فولاد

برخی از ضایعات فلزی بزرگ مانند ماشین های ضایعاتی، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل از خرد کن ها برای جابجایی راحت تر و همچنین جداسازی قطعات فلزی از قطعات غیرفلزی که توسط دستگاه های مغناطیسی جدا می شوند، استفاده می کنند.

استفاده از ضایعات بازیافتی به جای سنگ آهن برای محیط زیست بسیار مفید است و طبق این مطالعه نتایج زیر را به دنبال دارد:

در مصرف انرژی 75 درصد صرفه جویی می شود، 90 درصد در مصرف مواد اولیه صرفه جویی می شود، بیش از 85 درصد در کاهش آلودگی هوا موثر است، در کاهش مصرف آب بسیار موثر، جلوگیری از آلودگی آب، کاهش هدر رفت تقریبا 98 درصد است. نتیجه بازیافت به جای استخراج معدن هستند.

اطلاعات در مورد بازیافت صنایع فلزی

بر خلاف مواد غیر فلزی، فلزات را می توان بارها بازیافت کرد و پس از سال ها دوباره بازیافت کرد و به همین دلیل فلزات آهنی قابل بازیافت ترین مواد در جهان هستند.

پس از بازیافت زباله به مواد اولیه تولید محصولات جدید تبدیل می شود و این روند تا سال ها ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.

جداسازی فلزات

در جداسازی فلزات به فلزات آهنی و غیرآهنی تقسیم می شوند.

فلزات آهنی

این فلزات در واقع شامل آهن و فولاد است که فولاد یکی از آلیاژهای آهن است. آهن دومین فلز فراوان در پوسته زمین است، زیرا آهن و فولاد توسط آهنرباهای مغناطیسی جذب می شوند، اغلب از آهنرباهای عظیم نصب شده بر روی بیل مکانیکی برای انتقال این زباله ها برای تخلیه و بارگیری استفاده می شود.

مصالح ساختمانی شامل تیر آهن، میلگرد و کانال های فلزی آهنی است. دستگاه هایی مانند اتومبیل، شبکه راه آهن و خطوط تولید نیز از این فلز ساخته شده اند.

فلزات غیر آهنی

فلزات غیر آهنی عبارتند از مس، آلومینیوم، سرب، نیکل، قلع، روی، طلا، نقره و غیره. این فلزات در واکنش های شیمیایی خاصیت خود را از دست نمی دهند و به همین دلیل می توان برای همیشه از آنها استفاده کرد و بارها بازیافت کرد.

اگرچه این ضایعات فلزات غیرآهنی می تواند به حدود 10٪ از کل ضایعات فلز برسد، اما ارزش واقعی آنها بیشتر از ضایعات فلزات آهنی است.

فلزات غیر قابل بازیافت

شاید باورتان نشود؛ اما برخی از فلزات قابل بازیافت نیستند! این فلزات شامل مواد رادیواکتیو مانند پلوتونیوم و اورانیوم و فلزاتی مانند جیوه است که سمی نیز هستند و خرید ضایعات آهن شامل مواد رادیواکتیو نمی شود.

تهیه ضایعات آهن

ابتدا با خرید ضایعات آهن این ضایعات را ته نشین می کنند سپس برای انجام بهتر مرحله ذوب فلز باید ضایعات را به اندازه و شکل دلخواه برش داد.

هر فلز نقطه ذوب متفاوتی دارد و زمانی که فلز ذوب می شود ناخالصی های آن بالا می رود و مقداری ناخالصی تبخیر می شود و گاهی می توان از فرآیند الکترولیز برای جداسازی ناخالصی ها از آن فلز استفاده کرد.

پس از مرحله ذوب فلز و جداسازی ناخالصی های آن، فلز با کاهش دما دوباره جامد می شود. برای تغییر فلز می توان از برخی مواد شیمیایی برای تغییر خواص آن استفاده کرد، به عنوان مثال می توان با تغییر کربن آهن، فولاد و چدن تولید کرد.

کارخانه ای که فلز جامد را ذوب می کند و تولید می کند معمولاً خودش آن را مصرف نمی کند و آن فلزات را به کارخانه هایی مانند خودروسازان، تولیدکنندگان لوازم خانگی و سایر تولیدکنندگان می فروشد.

با ارزش ترین آهن قراضه

ضایعات مس با ارزش ترین و پرمصرف ترین فلز در جهان محسوب می شود. زیرا این فلز رسانای خوبی است و برای ساخت سیم های مسی برق، لوله های مسی، لوازم الکترونیکی و … استفاده می شود و خریدار ضایعات آهن این فلز را با قیمت بالایی از شما خریداری می کند.

ضایعات آلومینیوم نیز ارزشمند است و دارای خواصی مانند وزن سبک، مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی، انتقال حرارت و جریان الکترون است. آلومینیوم همچنین در صنایع بسته بندی، حمل و نقل هوایی، خودروسازی و قطار استفاده می شود.

برنج نیز ترکیبی از مس و روی است و در شیرآلات، تجهیزات کامپیوتری و غیره استفاده می شود، ارزش مس از روی بیشتر است.