You are currently viewing حل خطای Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix

حل خطای Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix


بارگذاری…

اگر شما از ابزارها جی تی متریکس برای مدیریت سرعت عملکرد سایت خود استفاده می کنید، ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شوید که یکی از شایع ترین آنها، خطای Ensure text remains visible during webfont load می باشد. این خطا به اهمیت محتوای متنی صفحه و بهینه لود شدن فونت‌ های صفحه اشاره دارد که بعد از نمایان شدن آن بهتر سات آن را رفع نمائید. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم شما را با حل خطای Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه رفع خطای Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix

اگر از فونت‌ های گوگل استفاده می ‌کنید و سایت خود را از طریق Google PageSpeed Insights آنالیز کرده‌اید، ممکن است خطای “اطمینان حاصل کنید که متن در حین بارگذاری فونت وب قابل مشاهده است” را مشاهده کرده باشید. معنای اصلی آن این است که متن باید قابل مشاهده باشد حتی اگر مرورگر بارگیری فونت را کامل نکرده باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع خطای Defer Parsing of JavaScript در GTMetrix

به عبارتی؛ هنگامی که یک وب سایت در مرورگر بارگیری می شود و هر فایل فونت سفارشی اعمال شده روی یک متن را تشخیص می دهد، منتظر می ماند تا فونت دانلود شود و تا آن زمان، متن مخفی می شود. پس از دانلود فایل های فونت سفارشی، فوراً روی وب سایت اعمال و این به عنوان فلش متن مخفی شناخته می شود.

– منظور از فلاش متن نامرئی (FOIT) چیست؟

فلاش متن نامرئی (FOIT) یک اصطلاح رایج برای توصیف پدیده ای است که از فونت های وب در یک صفحه وب استفاده می شود. هنگامی که یک صفحه وب جدید را باز می کنید، مرورگر زمان زیادی را برای بارگذاری یک فونت وب صرف می کند، زیرا ابتدا باید فایل های فونت مربوطه خود را دانلود کند. چنین فونت‌هایی به صورت پیش ‌فرض در سیستم بازدیدکننده در دسترس نیستند، بنابراین، متن آن فونت وب برای آن دوره بارگذاری نامرئی می‌ ماند.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است 

آموزش برطرف کردن ارور Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix

برای اینکه کاربران شما برای بارگذاری فونت انتظار نکشند، شما م توانید یک قطعه کد CSS را به قسمت فونت سایت خود اضافه کنید. کدی که شما وارد می کنید باعث می شود که تا زمانی که فونت‌ های سایت شما برای کاربر دانلود نشده است، به صورت پیش فرض از فونت‌ های سیستم برای نمایش متن ‌های سایت استفاده نماید. بنابراین با اینکار دیگر نیازی نیست کاربر برای بارگذاری فونت مدت ها انتظار بکشد.

برای انجام اینکار؛ در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس از بخش “نمایش” روی گزینه “ویرایشگر پوسته” کلیک کنید. سپس از میان گزینه های موجود، روی گزینه CSS کلیک و بعد از آن روی Fonts کلیک نمائید. پس از اینکار فونت های سایتی که استفاده می کنید، به شما نمایش داده می شود.

حال باید وارد پوشه فونت مورد نظر خود شوید. حال برای رفع این خطا باید کد CSS زیر را در فایل فونت اضافه کنید:

font-display:swap;

با استفاده از این روش می توانید خطای Ensure text remains visible during webfont load را در ابزار جی تی متریک خود حل نمائید.

بیشتر بخوانید: آموزش حل مشکل Render-Blocking جاوا اسکریپت و CSS در وردپرس

سوالات متداول

ارور Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix یعنی چی؟

این خطا به اهمیت محتوای متنی صفحه و بهینه لود شدن فونت‌ های صفحه اشاره دارد که بعد از نمایان شدن آن بهتر سایت آن را رفع نمائید.

سریع ترین راه برای رفع ارور Ensure text remains visible during webfont load چیست؟

بهترین کار این است که یک قطعه کد را به فایل فونت وب سایت خود اضافه کنید.

جمع بندی

در صورتی که قصد دارید سرعت وب سایت خود را بالا ببرید، ابزارهای مختلفی وجود دارند که یکی از بهترین آنها ابزار GTmetrix می باشد. حال ممکن است در هنگام کار با این ابزار با خطاهای مختلفی مواجه شوید که یکی از رایج ترین آنها خطای ” اطمینان حاصل کنید که متن در طول بارگذاری وب فونت قابل مشاهده است” می باشد. به همین منظور ما در این مطلب شما را با حل خطای Ensure text remains visible during webfont load در GTMetrix آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.