You are currently viewing جستجوی معنایی چیست؟  – وردپرس جدید

جستجوی معنایی چیست؟ – وردپرس جدید


بارگذاری…

استفاده از جستجوی معنایی یک راه عالی برای ایجاد دقیق ترین نتایج جستجو بر اساس هدف و زمینه داده های جستجوی کاربر است. در حقیقت؛ جستجوی معنایی بر اساس معنایی در زمینه های مختلف و رابطه بین این کلمات ابداع شد که به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنای کلمه جستجو شده را بهتر و سریعتر درک کنند. برای این منظور در این مقاله شما را با آن آشنا می کنیم تعریف جستجوی معنایی و همچنین مفهوم جستجوی معنایی چیست بیایید ملاقات کنیم با ما بمانید

جستجوی معنایی چیست؟

جستجوی معنایی یک تکنیک داده کاوی است که از هدف و معنای متنی پشت یک عبارت جستجو برای ارائه نتایج مرتبط تر استفاده می کند. در حقیقت؛ جستجوی معنایی مترادف با درک مشتری یا خریدار شماست و از طریق ترکیبی از پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی امکان پذیر می شود.

به عبارت دیگر؛ جستجوی معنایی از هوش مصنوعی برای پردازش و درک معنای کامل و هدف زبانی که برای نمایش داده‌های جستجو استفاده می‌شود، بسیار شبیه به یک انسان استفاده می‌کند. به طور خاص، فناوری‌های یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی در جستجوی معنایی با هم کار می‌کنند تا به موتور جستجو کمک کنند تا هنگام ارسال یک درخواست جستجو، هدف کاربر را بهتر درک کند.

بیشتر بخوانید: نحوه نصب افزونه پرداخت ملت برای ووکامرس در چند مرحله

جستجوی معنایی چگونه کار می کند؟

ارتباط جستجو، یا توانایی موتور جستجو برای تطبیق صفحه نتایج جستجو با هدف کاربر، بدون درک معنایی امکان پذیر نیست. این تکنیک به نوار جستجوی شما کمک می کند تا محصولات شما را در سطح عمیق تری درک کند.

در حقیقت؛ جستجوی معنایی با ادامه یادگیری الگوریتم‌ها از طریق نرخ پرش، نرخ تبدیل و سایر انواع KPI، سطح درک عمیق‌تری به هدف جستجو اضافه می‌کند. این الگوریتم‌ها می‌توانند رضایت کاربر و وفاداری به برند را با درک واضح‌تر از نمایش داده‌های جستجو افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: افزونه جستجوی Yith WooCommerce Ajax – جستجوی آنلاین محصولات WooCommerce

اهمیت جستجوی معنایی

یکی از مهمترین اهداف هر وبمستر جذب مشتری یا خریدار از طریق جستجوی گوگل برای افزایش بازدید سایت خود است. بنابراین جستجوی معنایی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگرچه برخی از مشتریان می خواهند نتایج جستجو را مرور کنند و سپس آنها را پیدا کنند، اما بیشتر آنها می خواهند آنچه را که به دنبال آن هستند خیلی سریع پیدا کنند. اگر به راحتی بتوانند محصول یا خدمات مورد نظر خود را پیدا کنند، قطعا تجربه بهتری خواهند داشت.

اهمیت جستجوی معنایی در سئو

جستجوی معنایی تجربه جستجوی بصری تری را فراهم می کند که به بازدیدکنندگان کمک می کند با استفاده از عبارات دلخواه خود جستجو کنند. با استفاده از این تکنیک، در طول زمان شاهد افزایش معیارهای کیفیت جستجو مانند میانگین رتبه متقابل (MRR) و نرخ کلیک (CTR) خواهید بود. هرچه نرخ کلیک و ترافیک شما بیشتر باشد، رتبه بندی موتور جستجوی شما بهتر خواهد بود. با بهبود ارتباط جستجو و رتبه بندی مرتبط ترین نتایج، جستجوی معنایی می تواند به کاربران کمک کند اطلاعات مورد نظر خود را خیلی سریع پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های صورتحساب وردپرس؛ معرفی 12 افزونه حرفه ای فاکتور ووکامرس

سوالات متداول

چرا گوگل به جستجوی معنایی علاقه دارد؟

گوگل به جستجوی معنایی اهمیت ویژه ای می دهد زیرا باعث می شود کاربر سریعتر و بهتر به آنچه می خواهد در نتایج جستجو برسد.

جستجوی معنایی چیست؟

جستجوی معنایی نوعی جستجو است که برای ارائه نتایج مرتبط تر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: جستجوی آژاکس در ووکامرس؛ جستجوی آژاکس (جستجوی آژاکس) برای سایت وردپرس با افزونه Ajax Search Lite

بهترین افزونه جستجوی وردپرس 11 افزونه جستجوی پیشرفته و حرفه ای وردپرس

آموزش نحوه کار با Search & Filter، نحوه تنظیم و نصب آن

چگونه جستجوی گوگل را به سایت وردپرس اضافه کنیم

اهمیت سئو در وردپرس و نحوه پیاده سازی آن

خلاصه: جستجوی معنایی چیست؟

جستجوی معنایی یک تکنیک بازاریابی عالی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنای عبارت جستجو را بهتر و سریعتر درک کنند. در این مقاله شما را با تعریف جستجوی معنایی و همچنین مفهوم جستجوی معنایی آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

منبع: bloomreach