You are currently viewing ثبت علامت تجاری یک شرکت دانش بنیان در کویت

ثبت علامت تجاری یک شرکت دانش بنیان در کویت


فن آوری

اقتصاد ایرانی: یک شرکت دانش بنیان توانست علامت تجاری خود را در کویت به ثبت برساند و از این طریق بازار قابل توجهی در کشورهای حوزه خلیج فارس پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، یکی از موضوعاتی که باعث تسریع در توسعه بازار شرکت های دانش بنیان شده، ثبت علائم تجاری آنها در کشورهای خارجی است. این موضوع نه تنها به شناخت محصول آنها در خارج از مرزهای کشور کمک می کند، بلکه یکی از مهم ترین سرمایه های فکری آنها به حساب می آید.
علامت تجاری هر علامت قابل مشاهده ای است که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را متمایز کند. علامت تجاری با پرداخت هزینه ای برای دوره های متوالی 10 ساله به طور نامحدود محافظت می شود.
شرکت های دانش بنیان که قصد صادرات دارند، بسته به کشور یا کشورهای هدف، ممکن است از طریق معاهده مادرید یا فاز ملی هر کشور، شرکت یا علامت تجاری محصول خود را در آن کشور ثبت و محافظت کنند.
از طرفی حفاظت موثر از دارایی های معنوی ارزشمند در قالب ثبت علامت تجاری در خارج از کشور، علاوه بر هزینه های ثبت، عوارض زیادی در خارج از کشور دارد و نیازمند استفاده از کارگزاران و مشاوران مجرب است.
از این رو صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور توانمندسازی شرکت های دانش بنیان، امکان بهره مندی شرکت های دانش بنیان را از حمایت و مشاوره کارگزاران معتمد و مجرب مالکیت فکری صندوق فراهم کرده و بخش قابل توجهی از ارزش ریالی را پرداخت می کند. خدمات ثبت علامت تجاری به صورت رایگان
صندوق نوآوری هر ساله از هر شرکت دانش بنیان که برای ثبت علامت تجاری خود در کشور دیگری اقدام کند تا سقف یکصد میلیون تومان پشتیبانی رایگان می کند. میزان حمایت صندوق نوآوری از شرکت های دانش بنیان در این فرآیند تا سقف 85 درصد هزینه ثبت علامت تجاری است.
یکی از این شرکت ها با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی توانست علامت تجاری خود را در کویت به ثبت برساند. این شرکت دانش بنیان ترکیب جدیدی از محلول رزماری را تولید و روانه بازار کرد، محصولی که در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با استقبال خوبی مواجه شد.
این شرکت به دنبال ثبت علامت تجاری خود در امارات است.

آیا این اخبار اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید

(جمع: ۰ میانگین: ۰)