You are currently viewing تولید – افق اقتصادی

تولید – افق اقتصادی


الفت نسب درباره بزرگ ترین مشکلات کسب و کار اینترنتی در یک سال اخیر گفت: اینترنت و تخلفات مربوط به آن مهم ترین چالش چند سال اخیر کسب و کار اینترنتی است. این یک واقعیت است که اختلالات سایبری اثرات منفی زیادی بر فعالیت های تجاری دارد. بستر عملیاتی این نوع کسب و کارها به اینترنت وابسته است و با توجه به این مشکل، هرگونه قطعی شبکه می تواند عواقب مخربی داشته باشد.

مصرف کنندگان و صاحبان مشاغل در سال های اخیر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند که قطعی اینترنت یکی از آنهاست. شاید این اختلالات و اختلالات در کوتاه مدت موثر نباشد اما در بلندمدت میلیاردها دلار ضرر به بنگاه ها وارد می شود.

وی در خصوص مشکلات سرمایه گذاری در این حوزه گفت: با توجه به شرایط موجود و محدودیت های زیاد در فضای مجازی، کسب و کار فرصت رشد چشمگیری پیدا نکرد. البته اوضاع نابسامان اقتصادی، تورم بالا و کاهش قدرت خرید مردم نیز از جمله عواملی است که مانع از توسعه این مشاغل می شود. بنابراین تجارت آنلاین برای سرمایه گذاران چندان جذاب نیست. کسب و کارها برای بقای خود نیاز مبرمی به سرمایه گذاری دارند و چنین حقیقت آشکاری را نمی توان پنهان کرد.

وی در خصوص ورود کسب و کار اینترنتی به بورس گفت: در حال حاضر این روند با کندی هر چه بیشتر پیش می رود و انتظارات ما به هیچ وجه به حق نیست. دولت باید این موضوع را جدی گرفته و اقدامات لازم را برای تسهیل این امر انجام دهد. چالش‌های کنونی پیش روی کسب‌وکارهای آنلاین مانع دستیابی به اهداف مورد نظر شده است و منتظر کمک و مساعدت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم. اگر این مشاغل وارد بورس شوند و مشکلات تامین سرمایه را حل کنند، بازار ما رونق خوبی خواهد گرفت.

البته در این زمینه باید به فقر نیروی انسانی هم اشاره کنم که بسیاری را به فکر مهاجرت انداخته است. متخصصان کم شده اند و این افراد حقوق بالا می خواهند. پرداخت حقوق مورد نظر به متخصصان برای کارفرمایان سختی های خود را دارد.

وی در خصوص نقش کسب و کار اینترنتی در تامین معیشت مردم به عنوان شغل اصلی گفت: افراد با توجه به تجربه خود به عنوان کارمند می توانند دستمزد نسبتا مناسبی نسبت به سایر مشاغل دریافت کنند. البته این امر منوط به فعالیت در مشاغل مهم و مهم است تا بتوان نیازهای اولیه مردم را برطرف کرد.

وی در پایان افزود: امیدوارم در سال جدید اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد و شاهد مشکلات ذکر شده باشیم. این نکته برای ایجاد امید در اکوسیستم ما از اهمیت بالایی برخوردار است تا افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند با انگیزه بالا کار کنند. در حوزه اقتصاد دیجیتال، منابع انسانی و کارشناسان نقش اساسی دارند. بنابراین باید به این افراد توجه ویژه شود تا کسب و کار اینترنتی رشد و توسعه پیدا کند.

آیا این اخبار اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید

(جمع: ۰ میانگین: ۰)