You are currently viewing توضیح کامل وظایف مدیر و کارشناس سئو

توضیح کامل وظایف مدیر و کارشناس سئو


اگر به دنبال شغل سئو هستید، باید وظایف یک مدیر و متخصص سئو را بدانید. بازاریابی دیجیتال یکی از الزامات هر کسب و کار یا سازمانی است که می خواهد مورد توجه مصرف کنندگان امروزی قرار گیرد. وقتی صحبت از انتخاب های شغلی می شود که طیف گسترده ای از مهارت ها را پوشش می دهد، دنیایی از امکانات را ارائه می دهد. یکی از مهارت های مورد نیاز در بازاریابی دیجیتال، متخصص سئو است.

در دنیای امروز، هر کسب و کاری به بازاریابی دیجیتال نیاز دارد. همانطور که می دانید افراد زیادی به صورت روزانه از اینترنت استفاده می کنند. این یک بازار عالی ایجاد می کند که در آن می توانید تجارت خود را به دیگران معرفی کنید. برای این مقدمه باید از یک متخصص سئو کمک بگیرید یا خودتان به این علم مسلط شوید.

در هر دو مورد، باید بر وظایف یک مدیر و متخصص سئو تسلط داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. اگر علاقه مند به افزایش این اطلاعات هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

شرح وظایف مدیر و کارشناس سئو

در نگاه اول، سئو ممکن است با یک متخصص بازاریابی و فروش کار نکند. در واقع، هر دو عملکرد یکسان بازاریابی و فروش را انجام می دهند. می توان گفت تفاوت این دو حوزه در جزئیات فنی است. به یک معنا، یک مدیر سئو باید با نحوه کار ابزارها و فناوری های خاص آشنا باشد. شرح وظایف مدیر سئو به شرح زیر است:

 • وب سایت، رسانه های اجتماعی و بهینه سازی محتوا
 • مدیریت کامل محتوای وب سایت بر اساس اصول
 • یک قبیله بسازید و یک انجمن برای وب سایت ایجاد کنید
 • ایجاد بک لینک های لازم
 • ایجاد استراتژی های سئو مناسب
 • یک کمپین مرتبط و حرفه ای ایجاد کنید
 • بررسی کامل عملکرد وب سایت و همچنین تجزیه و تحلیل عملکرد کاربر
 • مدیریت پروژه دیجیتال مارکتینگ حرفه ای
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل کامل از بازار و نحوه عمل بر روی آن

برای یادگیری سئو به آموزش نیاز دارید. برای این کار بهتر است به دوره آموزشی رایگان تهیه شده توسط مدیر سایت مراجعه نمایید.

مهارت های سئو برای انجام شرح وظایف سئو

تا این قسمت از مقاله به طور کامل شرح وظایف مدیر سئو و کارشناس را به صورت موردی در نظر گرفته ایم. قطعا دانستن مهارت هایی که یک سئو به آن نیاز دارد ضروری است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. این مهارت ها عبارتند از:

1. آموزش کار با HTML

درست است که سئو به کدنویسی HTML و CSS زیادی نیاز ندارد. اما او باید به طور کلی با تگ های مختلف HTML آشنا باشد. این تسلط به این معنی است که شما باید تمام تگ های HTML را بشناسید و بدانید که هر تگ چه کاری انجام می دهد. برای یادگیری HTML و CSS می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

2. تخصص در بهترین شیوه های فعلی SEO

الگوریتم سئو دائما در حال تغییر است و شما باید از جدیدترین روش ها برای افزایش رتبه موتور جستجو آگاهی کامل داشته باشید. شیوه های جدید سئو هر روز در حال ظهور هستند، بنابراین سعی کنید به روز بمانید. بهتر است هر روز مقالاتی در این راستا بخوانید.

3. دانش استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای بهینه سازی وب سایت ها

سیستم های مدیریت محتوا برای طراحان وب سایت بسیار مهم است. یک سئوکار باید حداقل با دو یا سه سیستم مدیریت محتوا آشنا باشد. این قطعا برای سئو بسیار مهم است. دانش کافی از سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز ضروری است، زیرا اکثر سایت های موجود در اینترنت با این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده اند.

4. آشنایی با ابزارهای مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل وب و ابزارهای گزارش گیری

در گذشته اکثر افرادی که در زمینه سئو فعالیت می کردند از ابزار الکسا استفاده می کردند. اما اکنون این ابزار دیگر کار نمی کند و باید به دنبال ابزارهای جدیدی مانند MOZ باشید. می توانید بهترین آنها را در لینک زیر بیابید.

پیشنهادی: ما بهترین جایگزین های الکسا را ​​که تست شده و قابل اعتماد هستند برای شما آورده ایم

5. دانش کاری در زمینه SEO و مهارت های طراحی UI

از دیگر مهارت های مهم سئو، داشتن مهارت های UI مختلف است. بسیار مهم است که بتوانید کاربران مختلف را جذب کنید و ترافیک ارگانیک به وب سایت خود داشته باشید.

6. تجربه استراتژی قوی برای کانال های رسانه های سنتی و دیجیتال

بهتر است قبل از شروع سئو در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعال باشید. این اختیاری است، اما به شما ایده خوبی در مورد نحوه ایجاد محتوا می دهد. قطعا هیچ تجربه ای با تولید محتوا در اینستاگرام قابل مقایسه نیست.

7. داشتن مهارت های ارتباطی قوی

هر فرد با هر توانایی باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد. قطعا افراد زیادی هستند که می توانند پروژه سئوی شما را به خوبی تکمیل کنند، اما بدون داشتن مهارت های ارتباطی قوی، قطعا نمی توانند کاری انجام دهند.

الزامات و صلاحیت های مدیر سئو

 • داشتن تجربه کاری لازم در زمینه سئو مدیر
 • داشتن تجربه کاری مرتبط با یک استراتژی موفق سئو
 • موفقیت در زمینه استراتژی سئو
 • تخصص در A/B و سایر روش های تست
 • آشنایی با HTML, CSS, JavaScript
 • داشتن تفکر انتقادی و …

داشتن تمامی موارد ذکر شده برای استخدام در بازار کار فعلی ضروری است و بدون این سطح از دانش نمی توانید در یک شرکت خاص کار کنید.

حرف آخر در مورد شرح وظایف مدیر و کارشناس سئو

در این مقاله سعی شده است وظایف مدیر و کارشناس سئو به طور کلی بیان شود. قطعا یک مدیر و متخصص سئو باید توانایی های بیشتری نسبت به موضوعات فنی داشته باشد تا در این زمینه موفق باشد. به عنوان مثال باید کاربران هدف را به خوبی شناسایی و جذب کند تا وب سایت هر چه بیشتر رشد کند.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. شاد و موفق باشید.