You are currently viewing تفاوت افزونه رایگان و پولی وردپرس – نوین وردپرس

تفاوت افزونه رایگان و پولی وردپرس – نوین وردپرس


بارگذاری…

اگر به دنبال بهبود عملکرد وب سایت وردپرس خود هستید، افزونه ها یک راه عالی برای انجام این کار هستند. با وجود هزاران گزینه در دسترس، انتخاب گزینه مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. یکی از مهم ترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که از افزونه های رایگان یا پریمیوم استفاده کنید. اگر چه بسیاری از افزونه های رایگان قابلیت ها و امکانات بسیار عالی دارند، اما بسیاری از کاربران نسخه های پرمیوم را به رایگان ترجیح می دهند. به همین منظور اگر شما هم نمی دانید که بهتر است از افزونه های رایگان استفاده کنید یا پولی، به شما پیشنهاد می کنم که این مطلب را تا انتها مشاهده کنید زیرا قصد داریم به تفاوت افزونه رایگان و پولی وردپرس بپردازیم. همراه ما باشید.

منظور از افزونه های وردپرس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به مقایسه افزونه رایگان و پولی وردپرس بپردازیم، بهتر است در خصوص افزونه های وردپرس بیشتر بدانید. به طور کلی؛ افزونه ها برنامه هایی هستند که می توانند یک قابلیت خاص را به سایت وردپرسی شما اضافه کنند. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فرم تماس به وب سایت خود اضافه کنید، می توانید یک افزونه فرم تماس را نصب کنید. به طور مشابه، اگر می خواهید سرعت وب سایت خود را بهبود بخشید، می توانید از افزونه های کش و بهینه سازی استفاده کنید. هزاران افزونه برای وردپرس موجود است که هر کدام مجموعه ای از ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند.

پلاگین ها وب سایت شما را با بسیاری از ویژگی ها و برنامه های افزودنی قدرتمند می کنند. این به شما این امکان را می دهد که وردپرس را به سرعت بدون نوشتن کد مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. وردپرس از یک بازار رسمی برای افزونه های رایگان تشکیل شده است که شما می توانید آنها را مشاهده و به دلخواه هر افزونه ای را که می خواهید به صورت رایگان در سایت خود نصب کنید. همچنین افزونه های پولی نیز وجود دارند که می توانید آنها را از توسعه دهندگان شخص ثالث خریداری کنید. داشتن یک افزونه در وب سایت شما به معنای واقعی کلمه به معنای استفاده بهینه از وب سایت شماست. به عبارت ساده، افزونه ها عملکرد یا تطبیق پذیری وب سایت را افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های پرینت برای وردپرس

منظور از افزونه های رایگان چیست؟

وردپرس خود یک پلتفرم منبع باز است، از این رو انتظار از افزونه های رایگان بسیار برجسته است. افزونه‌ های رایگان برای دانلود افزونه‌ هایی که نیازی به پرداخت قبل یا بعد از خرید ندارند، باز هستند و هر کسی می تواند بدون پرداخت هزینه از آنها در سایت خود استفاده کند. اما افزونه های رایگان بر خلاف پلاگین های پریمیوم به تعداد محدودی از ویژگی ها محدود می شوند. از آنجایی که این افزونه ها برای دانلود و استفاده رایگان هستند، برای استفاده با محدودیت خاصی در دسترس هستند. به عبارت ساده، وقتی در مورد افزونه‌های رایگان وردپرس در مقابل افزونه‌ های پولی صحبت می ‌کنیم، افزونه‌ های رایگان بیشترین تعداد نصب را دارد و با مجموعه‌ ای از ویژگی‌ های خاص برای استفاده هستند.

بیشتر بخوانید: تفاوت نوشته و برگه در وردپرس – فرق بین Post با Page وردپرس چیست؟

منظور از افزونه های پرمیوم یا پولی وردپرس چیست؟

به افزونه های پولی، افزونه های پریمیوم نیز گفته می شود. افزونه های پرمیوم وردپرس پسوند افزونه های رایگان هستند که قادر هستند ویژگی ها و امکانات بسیار بیشتری را نسبت به افزونه های رایگان ارائه دهند. جامعه توسعه افزونه هر نوع افزونه را برای صاحبان وب سایت طراحی کرده است. افزونه های پریمیوم با مجموعه ای کامل از ویژگی ها ارائه می شوند تا به صاحب وب سایت کمک کنند تا از حداکثر مزیت نصب آن در سایت خود استفاده کنند.

فرق افزونه رایگان و پولی وردپرس

تا اینجای مطلب شما را با افزونه های رایگان و پولی آشنا کردیم، حال قصد داریم در ادامه مطلب شما را با تفاوت افزونه های رایگان و پولی وردپرس آشنا کنیم. همراه ما باشید.

– سفارشی سازی

یک قالب بدون وردپرس به طور کلی به مجموعه ای از ویژگی ها محدود می شود. صاحبان سایت های وردپرسی که مایلند حداکثر سفارشی سازی را در قالب سایت موجود خود انجام دهند، باید افزونه های پولی را دانلود و استفاده کنند. افزونه های پریمیوم وردپرس امکانات سفارشی سازی بسیار زیادی را ارائه می دهند، زیرا به ویژگی های سفارشی سازی بیشتری که قبلاً در دسترس نبود گسترش می یابد.

با استفاده از افزونه پولی وردپرس، به پاورقی، هدر، منو و سایر عناصر سایت خود کمک می کنید تا به شکلی جذاب نمایش داده شوند. بنابراین، در بحث تفاوت پلاگین های رایگان و پولی وردپرس ، باید به سراغ افزونه‌های پریمیوم برویم، زیرا به صورت کامل قابل سفارشی سازی می باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های اسکرول نرم، افقی و نامحدود وردپرس

– نگهداری و پشتیبانی

یکی از دلایل دیگر انتخاب افزونه های پریمیوم نسبت به افزونه های رایگان، پشتیبانی و نگهداری است که صاحبان سایت کسب می کنند.  زمانی که شما یک افزونه را از سایت های ارائه دهنده افزونه خریداری می کنید، بالافاصله به شما پشتیبانی ارائه می شود، بنابراین اگر شما با مشکل مواجه شدید، می توانید از طریق تیک مشکلات خود را حل کنید. در صورتی که در افزونه های رایگان هیچ پشتیبانی وجود ندارد.

– فواید

در نهایت، مزایای صاحبان سایت در هنگام دانلود و نصب افزونه های پولی آشکارا بیشتر از افزونه های رایگان است. تفاوت نسخه رایگان و پولی افزونه های وردپرس ، افزونه پریمیوم تطبیق پذیری و مزایای بیشتری نسبت به افزونه های رایگان ارائه می دهد. کاربران می توانند عملکردهای بسیار بیشتری را با استفاده از افزونه پولی یا پریمیوم در وب سایت خود انجام دهند. یک افزونه رایگان همیشه به تعداد ویژگی ها یا منحصر به فرد بودن محدود می شود. از این رو، اکثر صاحبان وب سایت ها ترجیح می دهند افزونه ای را دانلود کنند که محدودیتی ندارد.

بیشتر بخوانید: نحوه حذف نظرات وردپرس؛ آموزش مدیریت، ویرایش و حذف دیدگاه ها در وردپرس

سوالات متداول

تفاوت اصلی افزونه های رایگان و پولی وردپرس در چیست؟

یکی از اصلی ترین تفاوت های افزونه های رایگان و پولی این است که در افزونه های پولی شما با یک تیم پشتیبان مواجه خواهید شد که می توانند مشکلات شما را حل کنند، در صورتی که در افزونه های رایگان هیچ پشتیبانی وجود ندارد.

خیر. اکثر افزونه های رایگان که از مخزن وردپرس نصب می شوند هیچ ضرری به سایت وارد نمی کنند، اما بسیاری از آنها قابلیت های سفارشی سازی کمتری را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید: گواهی SSL رایگان چیست؟ آیا از گواهینامه https یا اس‌اس‌ال رایگان استفاده کنیم؟

جمع بندی: تفاوت افزونه پولی و رایگان

هر زمان که بین افزونه پولی و رایگان وردپرس اشتباه گرفته شد، همیشه یکی را انتخاب کنید که نیاز یا نیاز شما را ارائه می دهد. نیاز کاربر اغلب در نسخه‌ های افزونه رایگان برآورده می ‌شود، در حالی که در برخی موارد، مالک وب‌سایت برای دسترسی به اکثر ویژگی‌ها باید نسخه پرمیوم را دانلود کند. ما د این مطلب به تفاوت افزونه رایگان و پولی وردپرس پرداختیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: essentialplugin