You are currently viewing تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا

تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا


بارگذاری…

استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا به گونه‌ای دیده می‌شوند که انگار معنی و مفهوم هریک از آنها با هم یکسان است در صورتی که این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. با درک نقش‌های مختلف یک بازاریاب محتوا و یک استراتژیست محتوا، تلاش های تولید و توزیع محتوای شما می‌تواند هم روی کاغذ و هم در عمل بسیار واضح‌تر شود. هر دو استراتژی به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر بهبود کسب و کار، فروش محصولات و خدمات خود را نیز افزایش دهید. با ما همراه باشید تاشما را با تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا و مقایسه استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا آشنا کنیم.

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا فرآیندی مستمر برای تبدیل اهداف و اهداف تجاری به یک برنامه بازاریابی محتوا است. از محتوا به عنوان منبعی برای دستیابی به اهداف تجاری استفاده می کند. به عنوان مثال، برنامه‌ریزی استراتژی محتوا، برنامه‌ریزی یک جلسه، ارسال دعوت‌نامه‌ها برای مهمانان و شرکت‌کنندگان، تعمیر محل برگزاری و مراقبت از سایر تدارکات است. بازاریابی محتوا جلسه ای است که در تاریخ و زمان مشخص شده، سخنرانی و همه رویدادها برگزار می شود.

به عبارت دیگر؛ استراتژی محتوا شامل ایده پردازی و تحقیقی است که به ایجاد یک کمپین بازاریابی محتوای موثر می انجامد. این بازاریابی محتوا را راهنمایی و تقویت می کند. یک بازاریابی محتوای موثر می تواند استراتژی شما را بهبود بخشد و به تولید نتایج بهتر کمک کند. بدون استراتژی محتوا، محتوای سایت شما نه تنها برای کاربران جذاب و کاربر پسند نخواهد بود، بلکه برای خوانندگان شما مفید نیز نخواهد بود. استراتژی محتوا بینشی عمیق نسبت به نیازها و اهداف برند شما است و در مورد این است که بفهمید به چه نوع محتوایی نیاز دارید، کجا آن را تبلیغ کنید، و چه زمانی باید برای ایجاد و انتشار آن اقدام کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا شامل محتوای متنوعی است که می‌ تواند به صورت آنلاین منتشر شود مانند: ویدیوها، وبلاگ‌ها، پادکست‌ها، مقالات، کتاب‌ها، ویدیوها و موارد دیگر. همچنین می ‌توانید محتوای طولانی و کوتاه ارسال و محتوای خود را در وب‌سایت خود ارسال نمائید و آن را در سایت‌ های شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دید آنلاین خود را افزایش و ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

هر چیزی که برای انتشار انتخاب می کنید باید یک هدف مشخص و ابزار مناسب برای رسیدن به آن هدف داشته باشد. این جایی است که استراتژی بازاریابی محتوا وارد می ‌شود. این به شما کمک می ‌کند بهترین کانال‌های بازاریابی را که می ‌توانند هدف شما را پشتیبانی کنند، تعیین و آن را مطابق با آن اجرا کنید. به عنوان مثال، اگر هدف اصلی وب سایت شما تولید سرنخ و جذب مشتری است، محتوای شما باید حول همان موضوع بچرخد. این باید به عنوان یک آهنربا عمل کند، آهنربای سربی که می تواند به افزایش دسترسی شما کمک کند. به این ترتیب می توانید به هدف بعدی خود یعنی دریافت کلیک بیشتر برسید.

 همچنین می‌ توانید ایمیل‌های تبلیغاتی و خبرنامه‌های ایمیل ارسال تا با افزایش ترافیک به وب ‌سایت خود، کلیک‌های بیشتری دریافت کنید، یا برای مشتریان و مخاطبان خود پست‌های وبلاگ بنویسید و پس از کلیک، ایمیل دیگری ارسال کنید. ‌

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های چند فروشندگی ووکامرس وردپرس 

چرا به بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا نیاز دارید؟

قبل از اینکه بخواهیم شما را با فرق استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا آشنا کنیم بهتر است بدانید که اصلاً چرا به بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا نیاز داریم؟ بازاریابی محتوا به تنهایی برای افزایش شانس شما برای به دست آوردن سرنخ یا افزایش رتبه شما در نتایج جستجو و همگام ماندن با برند کافی نیست، بلکه بخش قابل توجهی از آن را تشکیل می دهد. یک استراتژی برای ضبط صدای شما و انتشار محتوا در زمان ایده آل مورد نیاز است. اگر استراتژی موثری را آماده کرده اید که به خوبی کار می کند و اهداف را کامل می کند، هیچ قطعه ای که هرگز ایجاد کرده اید، تصادفی نخواهد بود.

یکی از قابل توجه ترین جنبه های استراتژی محتوا، شناخت مخاطبان هدف است. هنگامی که بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، می توانید دقیقاً بدانید که آنها چه می خواهند، چه زمانی آنها را می خواهند و چگونه می خواهند ارائه شود. از این طریق می توانید موفقیت آن را بسنجید. بازاریابی محتوا به تنهایی برای ایجاد یک نام تجاری قوی کافی نیست. برای اطمینان از آن به یک استراتژی برای محتوا نیاز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه ستاره دار کردن مطالب در نتایج جستجو گوگل با افزونه وردپرس

مقایسه استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا

استراتژی محتوا برنامه اصلی شما برای هدایت اهداف تجاری با محتوا است. بر روی کارهای تصویری بزرگ تمرکز می کند که به شما کمک می کند نیازهای مشتریان خود را برآورده کنید و به اهداف تجاری خود برسید. بازاریابی محتوا گروهی از تاکتیک ها یا فعالیت هایی است که برای اجرای استراتژی محتوای خود استفاده می کنید. این ایجاد و توزیع محتوا است که به مخاطبان شما کمک می کند مشکلات را حل کنند. در ادامه مطلب به مقایسه بازاریابی محتوا با استراتژی محتوا می پردازیم.

اهداف

استراتژی محتوا به دنبال مستندسازی نقشی است که محتوا در اهداف تجاری شما ایفا می کند. این به تلاش های بازاریابی محتوا جهت، انسجام و معنا می بخشد. از طرف دیگر بازاریابی محتوا حول محور ایجاد آگاهی از برند، ایجاد سرنخ و جذب تقاضا با تبدیل ایده ها به دارایی های محتوا و به اشتراک گذاری آنها می چرخد.

– رویکردها

بازاریابی محتوا منابع بازاریابی شما را جمع‌آوری تا دارایی‌های محتوا را در کانال‌های مرتبط ایجاد و توزیع کند تا حضور یک برند را ایجاد کند. همچنین شامل اندازه گیری داده ها برای تغییر کمپین های محتوا در صورت لزوم می باشد.

استراتژی محتوا تعیین می ‌کند که تاکتیک ‌های بازاریابی محتوا برای اهداف کسب‌وکار شما بیشترین معنا را دارند. آنها تمام پشتوانه محتوا را از پیش تولید مانند: تحقیق، ممیزی محتوا و دستورالعمل های محتواتا تولید مانند: ایجاد محتوا، فرآیندهای توزیع و ابزارو پس از تولید مانند: ترویج، ارزیابی و تجزیه و تحلیلمدیریت می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین قالب های مد، فشن و زیبایی وردپرس 

مزایای استراتژی محتوا

استراتژی محتوا برای هر وب سایتی بسیار مهم است زیرا برنامه زمانی محتوای شما را مشخص می کند. بدون استراتژی، زمان و تلاش خود را برای تولید محتوا تلف می ‌کنیدو به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید. بنابراین، اگر محتوای شما بدون استراتژی برای برند شما خوب کار کند، تقریباً شانسی است. در اینجا برخی از مزایای دیگر استراتژی محتوا آورده شده است:

– صدای برند یکپارچه ایجاد می کند

اگر می خواهید برند شما در بازار برجسته شود، صدای برند شما باید در تمام کانال های بازاریابی شما ثابت باشد. یک استراتژی محتوای خوب از آن مطمئن خواهد شد.

– کارایی را افزایش می دهد

یک استراتژی محتوا، عملیات محتوای شما را ساده تا از هدر دادن زمان و منابع برای پی بردن به چیزها جلوگیری کند. این به این دلیل است که سیستم هایی را برای هدایت تولید و توزیع شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد وظایف را سریعتر و در حد بودجه انجام دهید. بازاریابی محتوا بخش های متحرک زیادی دارد که سپردن هر چیزی به شانس اشتباه است. استراتژی محتوای شما باید بیان کند که محتوا چیست، چه کسی مسئول چه چیزی است، کجا محتوای شما را ذخیره کند و کجا آن را منتشر کند.

– یک مسیر واضح برای موفقیت را ترسیم می کند

یک استراتژی محتوای خوب، آنچه را که می‌ خواهید به دست آورید و معیارهایی برای ردیابی برای سنجش موفقیت را مشخص می ‌کند. وقتی این موضوع مشخص است، می توانید فعالیت های خود را بر این اساس اولویت بندی کنید. همچنین می توانید اندازه گیری کنید که چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست تا محتوای شما با مخاطبان شما مرتبط باشد و برای اهداف تجاری شما مفید باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین قالب های فروشگاه بوتیک لباس و پوشاک برای وردپرس 

مزایای بازاریابی محتوا

مشتریان شما نمی دانند چه زمانی استراتژی محتوای شما را در عمل مشاهده می کنند، اما بازاریابی محتوای شما را مشاهده خواهد کرد، به سؤالات آنها پاسخ و آنها را وادار می کند که با شما تجارت کنند. در اینجا برخی دیگر از مزایای بازاریابی محتوا آورده شده است:

– درگیر کردن مشتریان

مشتریان با محتوایی که به نظرشان ارزشمند است درگیر می شوند. هرچه محتوای بیشتری را به اشتراک بگذارید، شانس بیشتری برای نگه داشتن آنها در پلتفرم خواهید داشت. همچنین خود شانس بیشتری برای لایک کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاری محتوای شما وجود دارد.

– آگاهی از برند را افزایش می دهد

با توزیع محتوای ارزشمند، مخاطبان هدف خود را آسان تر می کنید تا برند شما را پیدا و از شما خرید کنند. بدون آگاهی از برند، مردم حتی نمی توانند محصولات یا خدمات شما را در نظر بگیرند.

– با مخاطب شما رابطه ایجاد می کند

اگر اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید به مخاطبان شما کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشند، آنها طبیعتاً علاقه مند می شوند و می خواهند به استفاده از برند شما ادامه دهند. از آنجایی که سیستم های ارزشی شما از طریق محتوایی که به اشتراک می گذارید می درخشد و به شما کمک می کند تا روابط قوی تری با مشتریان مناسب ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: محتوای ستونی یا pillar content چیست؟

سوالات متداول

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا به شما کمک می کند تاکتیکی را بر اساس تحقیق ایجاد و اجرا کنید. سپس، می توانید تجزیه و تحلیل و آنچه مخاطبان خود می خواهند را پیدا نمائید. یک تقویم بازاریابی محتوا می تواند به شما در برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی محتوا و محتوا کمک کند.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی حضور آنلاین شما را تقویت و دنبال کنندگان بیشتری را جذب می کند. این به شما کمک می کند تا روابط خود را با رهبران و مشتریان فعلی خود برای تقویت این پیوندها مدیریت کنید.

جمع بندی

محتوای ثابت و هوشمند رتبه سئوی سایت شما را بهبود می بخشد. برای تازه و مرتبط نگه داشتن محتوا، باید ممیزی ها و بازبینی های مداوم انجام دهید. بر عملکرد خود نظارت و به مشتریان پاسخ دهید و در صورت لزوم مشکلات را حل کنید. آشنایی با تکنیک های بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا از جمله تکنیک هایی هستند که به تقویت وب سایت و عملکرد آن کمک خواهند کرد. ما در این مطلب به تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا و مقایسه استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا پرداختیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: digitalmarketer