You are currently viewing تعریف User و Owner در WHMCS – Server.ir

تعریف User و Owner در WHMCS – Server.ir


قابلیت جدید مدیریت User ها

Server.ir اخیراً قابلیت جدیدی را به نام مدیریت user ها به پنل کاربری خود اضافه کرده است. این قابلیت جدید به کاربران امکان می‌دهد تا کاربران جدیدی را با دسترسی‌های دلخواه به حساب خود اضافه کنند.

پیش از این، کاربران Server.ir تنها می‌توانستند از طریق افزودن رابط به حساب خود، کاربران جدیدی را اضافه کنند. این روش برای کاربرانی که می‌خواستند به دیگران دسترسی

محدودی به حساب خود بدهند، مناسب نبود. اما برای کاربرانی که می‌خواستند کاربران جدیدی با دسترسی کامل به حساب خود اضافه کنند، این روش مناسب .

با قابلیت جدید Server.ir، کاربران می‌توانند به راحتی کاربران جدیدی را با دسترسی‌های دلخواه به حساب خود اضافه کنند.

 برای این کار، کافی است به منوی سمت راست پنل کاربری مراجعه کرده و روی گزینه ” مدیریت user ها ” کلیک کنید.

در صفحه بعدی، در قسمت دعوت کاربر جدید، می‌توانید ایمیل کاربر مورد نظر را وارد نمایید.

در صفحه دعوت کاربر جدید، باید  ایمیل و دسترسی‌های کاربر جدید را وارد کنید. همه مجوز ها تغیین میکند که کاربر مانند شما دسترسی کامل داشته باشد. انتخاب مجوز نیز تعیین می‌کنند که کاربر جدید می‌تواند چه کارهایی را در حساب شما انجام دهد.

امکان ایجاد حساب کاربری مستقل برای کاربران جدید

یکی از مزایای این قابلیت جدید Server.ir این است که کاربر جدید می‌تواند پنل کاربری خود را با همین ایمیل داشته باشد. در گذشته، کاربران جدیدی که به عنوان رابط به حساب اضافه می‌شدند، نمی‌توانستند پنل کاربری مستقل خود را داشته باشند. آنها مجبور بودند از آن ایمیل و رمز عبوری که برای دسترسی به حساب رابط استفاده می‌کردند، برای دسترسی به حساب شخصی خود استفاده نکنند.

با قابلیت جدید Server.ir، کاربران جدیدی که به عنوان user اضافه می‌شوند، می‌توانند پنل کاربری مستقل خود را داشته باشند. این امر به آنها این امکان را می‌دهد تا بین اکانت خودشان و اکانتی که دسترسی‌های محدود یوزری دارند، سوییچ کنند.

محدودیت‌های دسترسی User

کاربرانی که به عنوان user به حساب اضافه می‌شوند، دسترسی‌های محدودی دارند. این دسترسی‌ها بسته به نقشی که برای آنها تعیین می‌کنید، متفاوت است.در برخی موارد، ممکن است دسترسی کاربران یوزر به کارهایی  محدود شود. به عنوان مثال، ممکن است شما به آنها اجازه ندهید که منابع زیر را مدیریت کنند:

  • ایجاد تیکت پشتیبانی
  • پرداخت فاکتورها
  • مدیریت دامنه‌ها
  • مدیریت هاست‌ها

 

تایید ایمیل

پس از اینکه کاربر جدیدی را به عنوان یوزر اضافه کردید، یک ایمیل دعوت نامه برای او ارسال می‌شود. کاربر جدید باید روی لینک فعال‌سازی در ایمیل کلیک کند تا بتواند به عنوان user وارد حساب شوند.

ایجاد حساب کاربری مستقل

اگر کاربر جدیدی که به عنوان یوزر اضافه می‌کنید، در Server.ir ناحیه کاربری ندارد، باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کند. در این صورت، برای او یک ناحیه کاربری جدید ایجاد می‌شود.

نمونه‌ای از محدودیت‌های دسترسی User

فرض کنید شما یک وب‌سایت دارید و می‌خواهید به یک توسعه‌دهنده وب دسترسی کامل به حساب خود بدهید. اما می‌خواهید که توسعه‌دهنده وب فقط بتواند دامنه‌ها و هاست‌های وب‌سایت شما را مدیریت کند. در این صورت، می‌توانید توسعه‌دهنده وب را به عنوان یک کاربر با نقش “مدیر دامنه‌ها و هاست‌ها” اضافه کنید.

با این کار، توسعه‌دهنده وب می‌تواند به راحتی بین حساب خود و حساب وب‌سایت شما سوییچ کند. اما در عین حال، فقط می‌تواند دامنه‌ها و هاست‌های وب‌سایت شما را مدیریت کند.

امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد.