You are currently viewing ترافیک نیم‌بها – Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی

ترافیک نیم‌بها – Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی


قابلیت فعالسازی ترافیک نیم‌بها در سرویس های ایران

مفهوم ترافیک نیم‌بها:

همانطور که از اسمش پیداست شما برای هر گونه تبادل اطلاعات در فضای وب مثلا دانلود هر فایلی مقداری حجم اینترنت مصرف میکنید.

مثلا ممکنه قبلا اینو شنیده باشید که اگه اینترنت از اپراتور ایرانی داشته باشید، وارد سایت فیلیمو شوید حجم ترافیک مصرفی نیم‌بها محاسبه می‌شود

حالا توی فضای وبسایت، شما به عنوان یک ارائه دهنده میتونید این مورد رو به عنوان ارزش‌افزوده برای کاربران خودتون اعمالش کنید،

شروط لازم برای محاسبه حجم ترافیک مصرفی کاربران شما به شرح زیر است:

  • اپراتور خدمات اینترنت شما ایرانی و مورد تایید باشد
  • شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ، یعنی سروری که شما در آن میزبانی می‌شوید در موقعیت و دیتاسنترهای ایران باشد
  • همچنین آیپی ارائه دهنده خدمات تایید شده باشد

دقت داشته باشید که در مورد سوم حتما لازم هست که دارندگان سرور (میزبان‌های وب) یا شرکت‌های هاستینگ حتما قبل از درخواست شما نسبت به ثبت آیپی های خود در سامانه تنظیم مقررات اقدام نموده باشند.
و با افتخار اعلام میکنیم که تمامی سرویس های ایران قابل ارائه توی سایت Server.ir با ثبت آیپی از طرف ما در تنظیم مقررات خدمتتون ارائه میشوند و شما میتوانید برای نیم‌بها شدن حجم ترافیک مورد استفاده کاربران تون روی سایت خود اقدام نمایید.

سرور مجازی ایران

:نحوه فعالسازی

برای نیم‌بها کردن ترافیک سایت خودتون اول وارد سامانه مدیریت منابع اینترنتی کشور به آدرس ito.gov.ir شوید و بعد وارد قسمت شبکه ملی اطلاعات ((درخواست‌های تعرفه ترجیحی (اینترنت نیم‌بها) و مدیریت منابع عددی اینترنتی)) شوید و سپس قسمت راهبری اعمال تعرفه ترجیحی برای دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی کشور شوید.

گزینه ورود به سامانه را بزنید و وارد قسمت ثبت نام افراد حقیقی شوید و مطابق تصویر در این مرحله اطلاعات شخصی خود را وارد کنید (دقت داشته باشید که تمامی اطلاعات خود را بصورت صحیح وارد کنید زیرا این سامانه با سامانه ثبت احوال کشور متصل است و احراز هویت انجام می شود و در صورت مغایرت اطلاعات با درخواست شما، رد می شود)

سپس به مرحله تایید نهایی می‌‌رسید و باید کد امنیتی را وارد، گزینه موافقت با قوانین را انتخاب و بر روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنید. پس از ثبت نام، پیامک تایید شماره تلفن همراه برای شما ارسال می‌گردد و پس از تایید، شما وارد حساب کاربری خودتان خواهید شد که نام کاربری شما کد ملی شما خواهد بود.

داخل ناحیه کاربری از قسمت ورود به سامانه خدمات الکترونیک گزینه شبکه ملی اطلاعات را انتخاب نمایید و با ایجاد یک درخواست جدید تعرفه ترجیحی نیم‌بها را ایجاد نمایید و پس از ایجاد با گزینه مشاهده درخواست وارد جزئیات درخواست خواهید شد و در این مرحله نیاز هست تا نقص اطلاعات خود را تکمیل نمایید و آدرس آیپی سرور را ثبت نمایید و با گزینه ارسال برای کارشناسی این مورد را جهت بررسی توسط کارشناسان ارسال نمایید.

در نهایت این مورد را درنظر داشته باشید که تمامی مراحل ذکرشده در این مقاله مربوط به مرجع سوم شخص میباشد. همچنین ممکن است در طی زمان تغییراتی وجود داشته باشد که نیاز به بررسی مجدد باشد.