You are currently viewing به روز رسانی وردپرس؛ نحوه انجام آن با کمک راهنمای گام به گام و ویدیویی

به روز رسانی وردپرس؛ نحوه انجام آن با کمک راهنمای گام به گام و ویدیویی


می خواهید وردپرس را به روز کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ بیشتر مبتدیان می ترسند که به روز رسانی ممکن است وب سایت آنها را خراب کند.

این ترس قابل درک است، اما مهم است که از آخرین نسخه وردپرس برای بهترین امنیت و عملکرد وب سایت خود استفاده کنید.

در این راهنمای مبتدی، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با خیال راحت وب سایت وردپرس خود را مانند یک حرفه ای بدون خرابی به روز کنید.

به روز رسانی وب سایت وردپرس یک کار تعمیر و نگهداری منظم است. ما یک آموزش تصویری گام به گام ساده ایجاد کرده ایم که می توانید از آن به عنوان راهنمای مرجع استفاده کنید.

برای مشاهده کامل به خواندن دستورالعمل ها ادامه دهید.

چرا باید همیشه وردپرس را به روز کنید؟

تحقیقات امنیتی پیشرو در وردپرس نشان می‌دهد که بیشتر وب‌سایت‌های وردپرسی که هک می‌شوند به دلیل هسته، افزونه‌ها یا قالب وردپرس قدیمی هستند.

وردپرس به طور فعال توسط توسعه دهندگان در سراسر جهان پشتیبانی می شود. این توسعه دهندگان باگ ها را پیدا کرده و برطرف می کنند، ویژگی های جدید اضافه می کنند و به طور منظم آسیب پذیری های امنیتی را نظارت می کنند. سپس این تغییرات در نسخه جدید وردپرس منتشر می شود.

اگر نسخه اصلی نباشد، وردپرس می تواند به طور خودکار به نسخه جدیدتر به روز شود. برای نسخه های اصلی، مگر اینکه از هاست مدیریت شده وردپرس استفاده کنید، باید خودتان به روز رسانی را به صورت دستی اجرا کنید.

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما دارای آخرین وصله های امنیتی، جدیدترین ویژگی ها و بهترین سرعت و عملکرد است، باید به روز رسانی کنید.

همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه وردپرس را با خیال راحت به آخرین نسخه به روز کنیم.

آمادگی لازم قبل از به روز رسانی وردپرس

مهمترین کاری که باید قبل از به روز رسانی وردپرس انجام دهید، ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس است.

حتی اگر یک افزونه پشتیبان گیری خودکار وردپرس راه اندازی کرده باشید، باز هم باید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان جدید ایجاد کرده و آن را با خیال راحت در جای دیگری ذخیره کنید.

آیا آرشیو کامل وردپرس شامل همه چیز است؟

 • پایگاه داده وردپرس
 • تمامی تصاویر و رسانه ها آپلود شده اند
 • افزونه ها و تم های وردپرس
 • فایل های اصلی وردپرس

این مرحله بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد در صورت بروز مشکل، وردپرس را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

هنگامی که یک نسخه پشتیبان کامل ایجاد کردید و آن را در جای دیگری ذخیره کردید (رایانه یا فضای ابری مانند Google Drive)، می توانید به مرحله بعدی بروید.

وردپرس را به آخرین نسخه به روز کنید

دو راه آسان برای به روز رسانی سایت وردپرس خود به آخرین نسخه وجود دارد. یکی اتوماتیک و دیگری دستی. ما هر دو را به آنها نشان خواهیم داد.

روش 1: به روز رسانی وردپرس با استفاده از سیستم داخلی (1 کلیک)

این روش ساده تر است و برای همه کاربران توصیه می شود.

زمان لازم: 2 دقیقه.

به روز رسانی وردپرس

 1. ابتدا وارد بخش مدیریت وب سایت وردپرس خود شوید و به صفحه داشبورد » به روز رسانی ها بروید.

  اعلانی مبنی بر در دسترس بودن نسخه جدید وردپرس خواهید دید. اکنون فقط باید بر روی دکمه “Update Now” کلیک کنید تا بروزرسانی شروع شود.

 2. اکنون وردپرس آخرین نسخه نرم افزار را دانلود و برای شما نصب می کند.

  پیشرفت به روز رسانی را روی صفحه نمایش خود خواهید دید. در طول به روز رسانی، وردپرس سایت شما را در حالت نگهداری قرار می دهد.
  سایت شما همچنان برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود، اما تا زمانی که به‌روزرسانی در حال انجام است، نمی‌توانید افزونه‌ها یا طرح‌های زمینه را نصب کنید.

 3. تکمیل به روز رسانی

  پس از تکمیل به روز رسانی، به صفحه اصلی وردپرس هدایت خواهید شد. بسته به هر نسخه، ممکن است صفحه‌ای ببینید که در آن چه چیزهای جدید در وردپرس و ویژگی‌هایی که باید امتحان کنید توضیح می‌دهد.

تمام، شما با موفقیت وردپرس را به آخرین نسخه به روز کردید.

روش دوم: وردپرس را از طریق FTP به روز کنید

این روش نیاز به استفاده از FTP برای آپلود دستی فایل های وردپرس دارد. وقتی روش اول به دلایلی کار نمی کند می توانید از این روش استفاده کنید.

ابتدا باید آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید. به صفحه دانلود وردپرس بروید و روی دکمه دانلود کلیک کنید.

اکنون مرورگر شما وردپرس را در یک فایل فشرده دانلود می کند. پس از دانلود باید فایل فشرده را استخراج کنید. وردپرس را در یک پوشه خواهید دید. این پوشه شامل تمام فایل های وردپرسی است که باید به روز رسانی کنید.

در مرحله بعد، باید سرویس گیرنده FTP خود را باز کرده و به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، به پوشه وردپرس که به تازگی از فایل فشرده در ستون فایل های محلی استخراج کرده اید، بروید.

در ستون فایل های راه دور، به پوشه ریشه وب سایت خود بروید. این پوشه می تواند public_html یا نام دامنه وب سایت شما باشد. در این پوشه فایل ها و پوشه های وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد.

تمام فایل های موجود در پوشه وردپرس سیستم خود را انتخاب کنید و سپس برای انتخاب آپلود کلیک راست کنید.

کلاینت FTP شما اکنون شروع به آپلود فایل های وردپرس از سیستم شما در وب سایت شما می کند.

با این حال، وب سایت شما از قبل دارای نسخه های قدیمی فایل هایی با همین نام است. از شما پرسیده می شود که می خواهید با این فایل ها چه کار کنید. باید «Overwrite» را انتخاب کنید و کادر کنار «Always use this action» را علامت بزنید.

این گزینه تضمین می کند که تمام فایل های وردپرس در وب سایت شما با نسخه های جدیدتر فایل ها جایگزین می شوند.

پس از اتمام آپلود، باید به بخش مدیریت سایت وردپرس خود بروید. این مرحله ضروری است زیرا گاهی اوقات یک نسخه جدیدتر وردپرس نیز ممکن است نیاز به به روز رسانی پایگاه داده وردپرس شما داشته باشد.

در این مورد، ممکن است صفحه ای را مشاهده کنید که می گوید به روز رسانی پایگاه داده لازم است. برای ادامه روی دکمه “به روز رسانی پایگاه داده وردپرس” کلیک کنید.

تمام، شما با موفقیت وب سایت وردپرس خود را به روز کردید. برای جزئیات بیشتر، به مقاله ما در مورد نحوه اتصال از طریق FTP مراجعه کنید.

کارهایی که باید بعد از آپدیت انجام دهید!

پس از به روز رسانی وردپرس در وب سایت خود، باید مطمئن شوید که همه چیز همانطور که انتظار می رود کار می کند. به سادگی از وب سایت خود در یک پنجره مرورگر جدید بازدید کنید و تنظیمات را در قسمت مدیریت وردپرس بررسی کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لیستی از خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها را بررسی کنید. اگر مشکلی که با آن روبرو هستید در لیست نیست، مراحل مقاله نحوه رفع خطای به روز رسانی وردپرس را دنبال کنید تا مشکل را پیدا کنید و راه حل را اعمال کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا وردپرس را به راحتی به آخرین نسخه به روز کنید. همچنین ممکن است بخواهید با بهترین افزونه های سئو وردپرس آشنا شوید.