You are currently viewing بهترین افزونه های ریدایرکت در 2022؛ معرفی 10 پلاگین ریدایرکت وردپرس

بهترین افزونه های ریدایرکت در 2022؛ معرفی 10 پلاگین ریدایرکت وردپرس


بارگذاری…

یکی از عواملی که باعث می شود سایت شما از نظر سئو افت پیدا کند، وجود لینک های خراب و شکسته در سایت می باشد. بنابراین شما باید تمامی لینک های مخرب و شکسته سایت خود را پیدا و و نسبت به رفع آنها اقدام نمائید، در غیر این صورت نمی توانید به یک جایگاه مناسب در نتایج گوگل دست پیدا کنید. یکی از بهترین روش هایی که می توانید با استفاده از آن آدرس های حذف شده و صفحات خراب وب سایت را برطرف کنید، استفاده از تغییر مسیر با استفاده از افزونه های ریدایرکت وردپرس می باشد. منظور از ریدایرکت این است که شما آدرس و اعتبار یک صفحه را به صفحه دیگر و بدون از دست دادن سئو منتقل کنید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های ریدایرکت وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید سئوی وب سایت خود را به کمک آنها بهبود ببخشید. با ما همراه باشید.

نحوه تغییر مسیر URL در وردپرس

قبل از اینکه شما را با برترین افزونه های ریدایرکت وردپرس آشنا کنیم، بهتر است با دو مورد از محبوب ترین تغییر مسیرهای دائمی و موقت وردپرس آشنا شوید. به طور کلی؛ دو نوع تغییر مسیر موقت و دائمی وجود دارد که شما می توانید از آنها در سایت خود استفاده کنید.

  • ریدایکت 301 (تغییر مسیر دائمی): ریدایرکت 301 یکی از پرکاربردترین انواع تغییر مسیرهای در وردپرس می باشد. زمانی که شما URL یک صفحه را به طور دائم تغییر می دهید، می توانید از 301 تغییر مسیر برای ارسال کاربران به آدرس جدید خود استفاده کنید.
  • ریدایرکت 302 (تغییر مسیر موقت): همانطور که از نام آن پیداست، این یک فرایند موقت برای تغییر مسیر می باشد. موتورهای جستجوگر همچنان URL اصلی را به کاربران نشان می دهند و فهرست می کنند.

بیشتر بخوانید: ریدایرکت 301 چیست؟ + آموزش کامل ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس و هاست

بهترین افزونه های ریدایرکت در 2022

افزونه های ریدایرکت وردپرس مختلفی ارائه شده اند که شما می توانید به سادگی از آنها جهت تغییر مسیر آدرس های صحات خود استفاده نمائید. در ادامه 10 تا از بهترین افزونه های ریدایرکت وردپرس را در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید به سادگی از هریک از آنها استفاده کنید.

1- افزونه تغییر مسیر وردپرس 301 Redirects

افزونه 301 Redirects یک پلاگین بسیار ساده و رایگان است که می توانید از آن برای مدیریت تمامی ریدایرکت های خود در سایت وردپرسی استفاده کنید. یک رابط کاربری بسیار ساده در اختیار شما قرار می گیرد که وقتی می خواهید آدرس یک صفحه را تغییر دهید، می توانید خیلی ساده آن را تغییر مسیر دهید. همچنین شما این امکان را خواهید داشت که هر صفحه، پست یا حتی پیوندهای سفارشی پست تایپ را در سایت خود تغییر مسیر دهید. در صورت نیاز، می توانید یک URL تغییر مسیر سفارشی برای صفحات خود تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: خطای تغییر مسیر در وردپرس + 5 روش برای رفع خطاهای redirection در وردپرس

2- پلاگین ریدایرکت وردپرس Redirection

بی تردید افزونه Redirection وردپرس از برترین افزونه های ریدایرکت وردپرس می باشد که تاکنون ارائه شده است. این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و هم اکنون دارای بیش از 2 میلیون نصب فعال می باشد. همچنین با کمک این افزونه شما به صورت مداوم از نقاط ضعف سایت خود مطلع می شوید. مهم نیست که یک سایت بزرگ را اداره می کنید یا یک سایت کوچک و نوپا، در هرصورت افزونه Redirection می تواند امکانات و قابلیت های بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. این افزونه در کنار تغییر مسیر URL های شما، خطای 404 را نیز در سایت شما پیگیری می کند تا بتوانید به موقع آنها را مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه رفع خطای مشکل ریدایرکت های زیاد در وردپرس

3- افزونه ریدایرکت 404 وردپرس Easy HTTPS Redirection

پس از نصب گواهی SSL بر روی سایت خود، می توانید از این افزونه رایگان وردپرس برای انتقال تمامی کاربران از URL های خود به نسخه HTTPS استفاده کنید. در واقع؛ زمانی که کاربر سعی می کند به نسخه غیر HTTPS هر صفحه ای از سایت شما دسترسی پیدا کند، به طور خودکار به نسخه HTTPS ایمن صفحه هدایت می شود. فقط این نکته را در نظر داشته باشید کخ قبل از نصب این افزونه، شما باید گواهینامه SSL را روی سایت خود فعال کرده باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش افزونه Really Simple SSL | تنظیمات و کار با SSL واقعاً ساده

4- افزونه redirect وردپرس Rank Math

افزونه رنک مث نه تنها یکی از بهترین افزونه های سئو و بهینه سازی می باشد، بلکه یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس هم بشمار می رود. علاوه بر ویژگی های مختلف سئو، رنک مث با مجموعه کاملی از امکانات  برای تغییر مسیر URL ارائه می شود. بنابراین، هنگامی که Rank Math را روی سایت خود نصب کردید، نیازی به استفاده از افزونه تغییر مسیر دیگری برای سایت خود ندارید.

پیشنهاد خرید: بررسی و خرید افزونه رنک مث

5- افزونه تغییر مسیر وردپرس All in One SEO

All in One SEO یک افزونه محبوب سئو برای سایت های وردپرسی می باشد که سالهاست که در میان کاربران وردپرسی محبوبیت بالایی کسب کرده و هم اکنون بیش از 3 میلیون کاربر در سراسر دنیا از آن جهت بهبود سئوی سایت خود استفاده می کنند. این افزونه جامع SEO است که به شما کمک می کند تا وب سایت، صفحات و پست های خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. علاوه بر سئو، افزونه All in One SEO جزء بهترین افزونه ریدایرکت وردپرس هم بشمار می رود که می توانید از آن برای تغییر مسیر URL ها بنا به نیاز خود استفاده کنید. این افزونه تغییر مسیرهای مختلفی مانند: ریدایرکت 301، 302، 307، 410 و 404 را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش بهترین روش های بهینه سازی URL سایت | سئو آدرس صفحات سایت

6- پلاگین ریدایرکت وردپرس SEO Redirection

SEO Redirection یکی دیگر از پلاگین های بسیار موثر تغییر مسیر برای وردپرس است که می تواند هر آنچه را که در یک افزونه تغییر مسیر نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد. این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و هم اکنون بیش از 30 هزار نصب فعال دارد. این پلاگین به شما کمک می کند تا سایت خود را سالم و در برابر هر گونه لینک های شکسته ایمن نگه دارید. همچنین این افزونه یک کنترل پنل پیشرفته را به شما ارائه می دهد تا مدیریت همه ویژگی ها و گزینه های افزونه را به راحتی برای شما آسان کند.

بیشتر بخوانید: آموزش کار با افزونه یواست سئو (Yoast SEO) |کامل و تصویری

7- افزونه تغییر مسیر وردپرس Easy 301 Redirects

افزونه Easy 301 Redirects یکی دیگراز افزونه های ریدایرکت وردپرس می باشد که می توانید از آن برای ایجاد تغییرمسیر 301 استفاده کنید. بعد از ایجاد یک تغییر مسیر 301، این افزونه آدرس  قدیمی شما را به آدرس جدید منتقل می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های سئو وردپرس | 16 پلاگین سئو (SEO) برتر

8- بهترین افزونه ریدایرکت وردپرس Simple 301 Redirects

این یک افزونه 301 ریدایرکت بسیار ساده برای وردپرس است که می توانید از این افزونه برای هدایت URL های خود به صفحه دیگر استفاده کنید. افزونه Simple 301 Redirects با بیش از 200 هزار نصب فعال در مخزن وردپرس به یکی از بهترین افزونه های ریدایرکت وردپرس رایگان تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: تصویر شاخص در وردپرس چیست | معرفی افزونه های تصویر شاخص

9- پلاگین ریدایرکت وردپرس Yoast SEO Premium

همانطور که قطعاً می دانید، افزونه یوآست سئو پرمیوم یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس می باشد که تاکنون ارائه شده است. با استفاده از این افزونه، علاوه بر سئو کردن صفحات سایت، شما می توانید انواع تغییر مسیرها را هم انجام دهید. هر زمان که یک پست یا صفحه را حذف می کنید، می توانید به راحتی صفحه را با استفاده از یوآست سئو تغییر مسیر دهید.

پیشنهاد خرید: بررسی و خرید افزونه یوآست سئو پرمیوم

10- پلاگین ریدایرکت وردپرس All 404 Redirect to Homepage

آخرین افزونه های که قصد داریم در این مطلب به آن اشاره کنیم، افزونه All 404 Redirect to Homepage می باشد. این یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین پلاگین های مدیریت صفحه خطای 404 می باشد. در واقع با این پلاگین می توانید به سادگی تمام صفحات خطای 404 را به صفحه اصلی سایت خود هدایت می کند. همانطور که می دانید خطای 404 یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس محسوب می شود، بنابراین این پلاگین به شما کمک می کند تا به سادگی صفحات 404 را به صفحه اصلی سایت خود انتقال دهید.

بیشتر بخوانید: ابزارهای بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل؛ چگونه موقعیت وب سایت را بررسی کنیم؟

جمع بندی: افزونه های تغییر مسیر وردپرس

مانطور که می دانید حذف صفحات و یا وجود پیوندهای خراب و شکسته در سایت می تواند آسیب های جبران ناپذیری به وب سایت شما وارد کند، بنابراین شما باید با استفاده از یک افزونه ریدایرکت، لینک های خراب وب سایت خود را شناسایی و آنها را به صفحات دیگر هدایت کنید. ما در این مطلب 10 مورد از بهترین افزونه های ریدایرکت وردپرس را به شما معرفی کردیم. امیدوارم از این آموزش رضایت داشته باشید.

منبع: begindot