You are currently viewing بانک مرکزی: عرضه ارز برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد

بانک مرکزی: عرضه ارز برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد


به گزارش خبرگزاری تسنیم، بانک مرکزی در واکنش به انتشار مطلبی با عنوان توقف تخصیص ارز به کالاهای اساسی و بیانیه ای به نقل از یکی از نمایندگان مجلس نمایندگان تهران مبنی بر اینکه «بیش از یک ماه ارزی برای کالاهای اساسی تخصیص داده نشده است.» وی با رد این اظهارات کذب و غیرواقعی، اعلام کرد: بر اساس آمارهای موجود در اولین ماه سال جاری 2 میلیارد و 772 میلیون دلار ارز برای واردات تامین شده است. کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات.

بر این اساس در فروردین ماه امسال 621 میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی و دارو به مبلغ 28 هزار و 500 تومان تامین شد که از این میزان 548 میلیون دلار کالاهای اساسی و کشاورزی شامل گندم، دانه های روغنی و خام دامی بود. مواد.

لازم به ذکر است در این مدت 69 درصد از نیاز وارداتی صنایع مختلف کشور با 41 هزار هزار تومان (واحد پولی نیمی) تامین شد. 27 درصد واردات که مربوط به کالاهای اساسی و دارو است به مبلغ 28 هزار و 500 تومان تحویل می شود.

نیاز حوزه خدمات که حدود 4 درصد است به مبلغ 43 هزار تومان تامین می شود. میانگین وزنی ارز ارائه شده نیز 37 هزار و 500 تومان را نشان می دهد.

انتهای پیام/