You are currently viewing اهمیت استفاده از تگ H1؛ آیا استفاده از تگ H1 ضروری است؟

اهمیت استفاده از تگ H1؛ آیا استفاده از تگ H1 ضروری است؟


بارگذاری…

چگونه می‌توانید توجه مشتریان را به وب‌سایت خود جلب کنید؟ در پاسخ باید بگویم که قرار گرفتن در بالاترین صفحه رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر می‌تواند باعث جلب توجه کاربران و همچنین افزایش نرخ کلیک و ترافیک سایت شود. برای قرار گرفتن در رتبه‌های بالا بهترین روش، بهبود سئوی وب سایت است. سئو بخشی از ارتقاء موتور جستجو است، این به کاربر امکان می‌دهد تا یک تجربه عالی داشته باشند. سئو دارای بخش‌های مختلفی است که یکی از آن‌ها استفاده از تگ است. به همین منظور ما در این مطلب از نوین وردپرس قصد داریم شما را با تگ‌های سایت و همچنین اهمیت استفاده از تگ H1 آشنا کنیم. آیا استفاده از تگ H1 برای سئو ضروری است؟ با ما همراه باشید.

منظور از تگ‌های هدر چیست؟

HTML مخفف HTML Hypertext Hypertext Link است. کدی که طراحان وب برای سایتظهای خود استفاده می‌کنند. حال تگ HTML یک قطعه کوچک از کدیست که مشخص می‌کند کد کدام داده را در یک صفحه نمایش می‌دهد. تگ‌های سرتیتر مانند عناوین که بیشتر از تگ H1 استفاده می‌شود، بسیار مهم هستند، زیرا معمولاً بزرگتر از متن هستند و اغلب برای جداکردن بخش‌های مختلف یک صفحه استفاده می‌‌شوند. تگ های HTML صرفاً یک قطعه کد هستند که به مرورگر می‌گوید چگونه محتوای صفحه وب را نمایش دهد. در ادامه مطلب شما را با تگ های مهم آشنا می کنیم:

تگ H1: تگ H1 بیشترین اهمیت را برای بهبود سئوی یک صفحه دارد. شما باید برای عنوان‌های خود از این تگ استفاده کنید. البته اکثر قالب های وردپرس به صورت پیش‌فرض عنوان‌های خود را روی H1 تنظیم کرده‌اند که شما نیازی به تغییر آن‌ها نخواهید داشت. تگ عنوان H1 نقش مهمی در رتبه‌بندی یک وب‌سایت ایفا می‌کند. به طور کلی اطلاعات دارای برچسب H1 را می‌توان در صفحه مشاهده کرد، اما انجام این کار به عنوان H1 ضروری نیست.

تگ H2: بعد از H1، مهمترین تگ دیگر H2 است. می‌ظتوانید از سرفصل‌های H2 برای تقسیم محتوا به بخش‌های منطقی استفاده کنید.

تگ H3: تگظهای H3 به شما کمک میظکنند تا محتوا را مرتبظسازی کنید. این باعث میظشود که کاربر در هنگام خواندن صفحه شما با مشکل مواجه نشود.

تگ H4: همچنین میظتوانید تگظهای H4 ،H5 و H6 را به ساختار محتوای خود اضافه کنید. اینها بهترین تگ برای نمایش جزئیات یک صفحه هستند.

بیشتر بخوانید: پوش نوتیفیکیشن چیست و چطور آن را در وردپرس فعال کنیم؟ 

 

آیا تگ H1 با تگ عنوان متفاوت است؟

بله، در حالی که H1 معمولاً در عناوین صفحه استفاده می‌شود، آنها شامل یک تگ عنوان HTML دیگر متمایز از تگ هدر هستند. این تگ از نظر فنی برای عنوان صفحات ضروری نیست، با این حال، به طور کلی توسط کارشناسان سئو توصیه می‌شود که از آن برای عنوان استفاده شود.

اهمیت استفاده از تگ H1

چرا تگ‌های H1 مهم هستند و اهمیت استفاده از تگ H1 چیست؟ تگ های H1 به کاربران گوگل و وب کمک می‌کنند تا محتوای سایت را بهتر و سریع‌تر درک کنند؛ زیرا عنوان صفحه را برای موتورهای جستجو مشخص میظکند. بنابراین، تگ H1  در یک وبظسایت یک نکته کلیدی است و باید به طور خلاصه مطالب را توصیف کند. به طور کلی می‌توان گفت که تگ H1 برای سئو، دسترسی و قابلیت استفاده مهم است، بنابراین در حالت ایده آل، باید در هر صفحه سایت خود یک تگ داشته باشید. استفاده از این تگ مزایای منحصر به فردی را به همراه دارد که در ادامه شما را با اهمیت به کار بردن تگ H1 در سایت آشنا خواهیم کرد:

بهبود سئو سایت

تگ های H1 نقش بسیار مهمی روی سئوی وب سایت دارند. این تگ آنقدر مهم است که کارشناسای سئو آن را به عنوان یک عامل مهم رتبه‌بندی در نظر می‌گیرند. این عناوین به سایت شما کمک می‌کند تا مورد توجه قرار گرفته و رتبه موتورهای جستجو را افزایش دهد. علاوه بر این، گوگل از کاربرپسندی برای رتبه‌بندی استفاده می‌کند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو از ربات‌ها برای خزیدن صفحات وب و ایندکس وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند و این‌ها بیشترین توجه را به محتوای استفاده شده در تگ های H1 دارند. به همین دلیل، قرار دادن کلمات کلیدی در H1 برای کمک به موقعیت موتور جستجو مهم است.

افزایش دسترسی

از نظر نمایش صفحه و قابلیت جستجو، داشتن یک H1 واضح و مرتبط اجازه می‌دهد تا صفحه سایت شما به راحتی خوانده شود. یک عنوان صفحه مناسب باید محتوای صفحه را تنها در چند کلمه توصیف کند.

نمایش ساختار متن

برای سهولت خواندن متن در تبلت یا گوشی هوشمند، باید به راحتی قابل اسکن و در دسترس باشد. هدرها متن‌های طولانی را به بخش‌های کوچک تقسیم می‌کنند که این به خوانندگان کمک می‌کند تا خیلی ساده‌تر مفهوم متن شما را متوجه شوند و بهتر آن را درک کنند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت 

مهم ترین نکات در هنگام ایجاد تگ H1

فقط از یک تگ H1 در صفحه خود استفاده کنید

به بیان ساده، وجود بیش از یک H1 در صفحه می‌تواند قدرت سئو صفحه شما را کاهش دهد. اگر از H1‌های مختلفی در صفحه خود استفاده کنید، موتورهای جستجوگر چندین H1 را در یک صفحه می‌خزند، که این باعث می‌شود تمرکز کمتری روی سئوی سایت شما داشته باشد. بنابراین توصیه می ‌شود که تنها از یک تگ در هر صفحه از وب سایت خود استفاده کنید.

از H1 متمایز برای توصیف موضوع خود استفاده کنید

از آن‌جایی که آن‌ها معمولاً از نظر بصری قابل‌توجه‌ترین محتوای صفحه هستند، یک H1 خوب می‌تواند به خوانندگان کمک کنند تا محتوای صفحه شما را بهتر درک کنند.

از H1 طولانی و قدرتمند استفاده کنید

اگر از یک کلمه کلیدی قوی در H1 خود استفاده می‌کنید، گوگل می‌تواند به راحتی بفهمد که صفحه شما در مورد چیست تا آن را بهتر و ساده‌تر ایندکس کند. بنابراین، به منظور افزایش شانس خود برای رتبه‌‌بندی بالاتر، استفاده از یک کلمه کلیدی مختصر عالی خواهد بود.

مطمئن شوید که هر صفحه دارای تگ H1 است

هر صفحه در سایت شما باید حتماً یک تگ H1 داشته باشد و فقط یک بار در بالای صفحه ظاهر شود. علاوه بر این، همه صفحات وب شما باید عناوین صفحه منحصر به فرد داشته باشند زیرا هر صفحه باید حاوی محتوای منحصر به فرد باشد.

از کلمات کلیدی در تگ های خود استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل ها به شدت توصیه می‌شود. به عنوان یک قاعده کلی، کلمات کلیدی دم بلند یک روش عالی برای H1 و سایر عناوین شما محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: رپورتاژ خود را کجا منتشر کنیم؟ راهنمای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی 

آیا استفاده از تگ H1 ضروری است؟

آیا استفاده از تگ H1 برای سئو ضروری است؟ یکی از پیچیده‌ترین وظایف موتورهای جستجو، درک مفهوم یک صفحه است. برای انجام این کار آنها از داده‌های سیگنال‌های مختلف استفاده می‌کنند. یکی از این سیگنال‌ها عنوان صفحه و یکی دیگر تگ H1 است. هنگام خزیدن در محتوای یک صفحه، ربات‌های موتورهای جستجو کد HTML را می‌خوانند و سعی می‌کنند تشخیص دهند که کدام جملات از تگ‌های عنوان H1 و … استفاده می‌کنند. آنها این موارد را نشان‌دهنده محتوای صفحه می‌دانند. بنابراین، ضرورت استفاده از تگ H1 برای این است که به موتورهای جستجو کمک کنید تا سریع‌تر بفهمند صفحه شما در خصوص چیست تا صفحه شما سریع‌تر ایندکس شود و کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند.

سوالات متداول

تگ H1 در سئو چقدر مهم است؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئوی سایت، استفاده از تگ H1 است، زیرا اهمیت تگ H1 این است که می‌تواند به کاربران و موتورهای جستجوگر کمک کند تا متوجه شوند که موضوع یک صفحه در خصوص چیست تا سریع‌تر آن را درک کنند.

دلایل استفاده از تگ‎‌های H1 در سایت چیست؟

استفاده از تگ‌های H1 مزیت‌های زیادی برای هر وب‌سایتی دارند که برخی از آن‌ها عبارت هستند از: این تگ‌ها سئوی سایت را بهبود می‌بخشند، به افزایش دسترسی کاربران کمک می‌کنند، نمایش بهتر ساختار متن و …

جمع‌بندی

در این مقاله به اهمیت استفاده از تگ H1 پرداخته شد. گفته شد که هر صفحه یا پست می‌تواند چندین عنوان داشته باشد. تگ H1 معمولاً برای عنوان یک صفحه یا پست استفاده می‌شود و اولین هدر قابل مشاهده در یک صفحه است. این تگ را می‌توان مهمترین بخش برای بهبود وب‌سایت در نظر گرفت. همچنین گفتیم ضرورت به کار بردن تگ H1 در سایت برای سهولت فهم ربات‌ها موتورهای جستجو درباره یک صفحه است. امیدواریم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرا گرفته باشد.

منبع: brainvire