You are currently viewing امتیاز کیفی در گوگل ادز چیست و نحوه افزایش آن

امتیاز کیفی در گوگل ادز چیست و نحوه افزایش آن


بارگذاری…

اگر می خواهید امتیاز کیفی وب سایت خود را مشاهده کنید، ابزار گوگل ادز این قابلیت را برای شما فراهم کرده و قادر است امتیاز کیفیت رتبه بندی شما را اعلام کند. این یک ابزار تشخیصی است که برای تعیین اینکه چگونه تبلیغات برای کلمات کلیدی خاص بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد، استفاده می شود. استفاده از آن به شما این امکان را می دهد که تشخیص دهید چه بخش هایی از کمپین خود را باید بهبود ببخشید. همچنین به شما این حس را می دهد که کیفیت تبلیغ شما در مقایسه با سایر تبلیغ کنندگان چگونه است.

هرچقدر نمره کیفیت بالاتری دریافت کنید، به این معنی است که آگهی و صفحه فرود شما مرتبط تر و مفیدتر برای جست و جوی کاربران می باشد. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم شما را با تعریف امتیاز کیفی در گوگل ادز چیست و نحوه افزایش امتیاز کیفی در گوگل ادز آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

Quality Score چیست ؟

به طور کلی؛ نمره کیفیت عددیست که از 1 تا 10 اندازه گیری می شود که 1 بدترین و 10 بهترین است. این مقدار در سطح کلمه کلیدی تخصیص داده می شود. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه گوگل بر اساس عملکرد کمپین های تبلیغاتی گذشته از حساب شما، یک عدد امتیاز کیفیت در سطح حساب را پیاده سازی می کند. اینها شایعه باقی می مانند، زیرا هیچ راهی برای مشاهده یا محاسبه این مقدار وجود ندارد. اگر امتیاز کیفیت یک کلمه کلیدی با عملکرد پایین را افزایش دهید، نمره کیفیت سطح حساب شایعه شده نیز باید افزایش یابد.

به عبارت دیگر؛ امتیاز کیفیت رتبه‌ بندی است که به ارتباط کلی کلمات کلیدی، تبلیغات، صفحه فرود و تجربه صفحه فرود می ‌پردازد که با استفاده از مقیاس 1-10 اندازه گیری شده که 1 کمترین و 10 بالاترین آن است. در عمل، امتیاز کیفیت با عمل به عنوان یک راهنمای کلی برای مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغات یک تبلیغ ‌کننده عمل می‌ کند. هر چه امتیاز کیفی بالاتر باشد، تبلیغات مرتبط تر و مفیدتر توسط گوگل تشخیص داده می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش کار با افزونه مداد زرد Yellow Pencil 

چرا امتیاز کیفیت مهم است؟

اگر نمرات با کیفیت خوبی دارید، دیگر مجبور نخواهید بود که برای به دست آوردن رتبه تبلیغاتی یکسان پیشنهاد قیمت بدهید. هر چقدر نمره کیفیت بالاتری دریافت کنید این به معنای عملکرد بهتر تبلیغات با هزینه کمتر می باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا امتیاز کیفیت مهم است که در ادامه دو مورد از مهم ترین آنها را به شما توضیح می دهیم:

  • از دیدگاه گوگل، امتیاز کیفیت بسیار مهم است زیرا به گوگل اطلاع می دهد که تبلیغ شما چقدر مرتبط است.اگر گوگل تبلیغ شما را مرتبط تلقی نکند، ممکن است اصلا در نتایج ارائه نشود. گوگل می خواهد موتور جستجوی شماره 1 باقی بماند و می تواند از امتیاز کیفیت برای اطمینان از مرتبط بودن تبلیغات برای جستجوگران استفاده کند.به این ترتیب گوگل می تواند بهترین تجربه ممکن را در اختیار جستجوگران قرار دهد.
  • از دیدگاه تبلیغ‌ کننده نیز امتیاز کیفیت واقعاً مهم است زیرا در نهایت موفقیت حساب شما را تعیین می ‌کند.امتیاز کیفیت برای تعیین رتبه آگهی همراه با پیشنهاد شما استفاده می شود.تبلیغ‌کننده‌ای که بالاترین رتبه تبلیغ را داشته باشد، بالاترین موقعیت تبلیغاتی را در گوگل نیز خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین افزونه های صفحات فرود وردپرس 2022

عوامل موثر بر بهبود امتیاز کیفیت

هر جزء با “بالاتر از میانگین”، “متوسط” یا “زیر میانگین” رتبه ‌بندی می‌شود. این امر با ارزیابی این مؤلفه‌ها در کنار سایر تبلیغ‌کنندگانی که در 90 روز گذشته برای کلمه کلیدی مشابه پیشنهاد داده‌اند، تعیین می‌ شود.

ارتباط آگهی

این متریک تبلیغات گوگل اندازه گیری می کند که کلمه کلیدی شما چقدر با پیام موجود در تبلیغات شما مطابقت دارد. امتیاز بالاتر از میانگین نشان دهنده این است که تبلیغات شما با کلمات کلیدی در یک گروه تبلیغاتی ارتباط نزدیک دارد. امتیاز کمتر از میانگین ممکن است به این دلیل باشد که نسخه تبلیغاتی خیلی کلی است، یا شاید کلمه کلیدی مربوط به کسب و کار شما نیست.

نرخ کلیک

گوگل از CTR یا همان نرخ کلیک برای تخمین میزان کلیک افرادی که کلمات کلیدی شما را جستجو می کنند بر روی تبلیغ شما استفاده می کند.

تجربه صفحه فرود

تجربه صفحه فرود به این موضوع اشاره دارد که صفحه فرود شما پس از اینکه کاربر روی یک تبلیغ کلیک کرد چقدر مرتبط و مفید است. حال اگر نرخ پرش بالا باشد و یا صفحه فرود شما زمان زیادی برای بارگذاری طول بکشد، امتیاز کیفیت آسیب خواهد دید.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت افزونه رایگان و پولی وردپرس

نحوه افزایش رتبه کیفی در گوکل ادز

تا اینجای مطلب به معرفی Quality Score پرداختیم و شما را با اهمیت امتیاز کیفی در گوگل ادز تا حدودی آشنا کردیم. حال در ادامه مطلب قصد داریم آموزش افزایش امتیاز کیفیت گوگل ادز را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید.

1- تحقیق کلمات کلیدی

هدف از تحقیق کلمات کلیدی این است که مرتبط ترین کلمات کلیدی را برای افزودن به استراتژی تبلیغات خود پیدا کنید. خوشبختانه ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. از جمله محبوب ترین این ابزارها عبارت هستند از: SEMrush ،Ahrefs ،SimilarWeb و…

همچنین می‌ توانید با نگاه کردن به «عبارات جستجو» عبارات جدیدی را از کمپین‌های خود پیدا کنید. از طریق کمپین‌های تبلیغات جستجوی پویا (DSA) می ‌توان کلمات کلیدی بیشتری را کشف کرد. همچنین کلمات کلیدی دم بلند عبارات کلیدی طولانی تر با حجم جستجوی کمتر و رقابت کمتر هستند، بنابراین بهتر است تا حد امکان از کلمات کلیدی طولانی نیز در محتواهای خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت لندینگ پیج در وردپرس + 5 افزونه صفحه فرود وردپرس

2- بهینه سازی محتوا

کلمات کلیدی به سطوح اهمیت و مکان مورد نظر تقسیم می شوند. به عنوان مثال، برخی از کلمات کلیدی آنقدر مهم هستند که از دست دادن آنها مطمئناً ابتدا کاربران را به سمت رقابت شما سوق می دهد. مکان کلمات کلیدی به مکانی در محتوا که در آن درج شده اند اشاره دارد. عناوین مهم ترین هستند و به دنبال آن سرفصل ها، زیرعنوان ها و محتوای اصلی قرار می گیرند. بنابراین سعی کنید در محتواهای خود به اندازه از عنوان های h1 تا h6 استفاده کنید.

3- صفحات فرود بهتر

محتوای نوشتاری و بصری در صفحات فرود شما نحوه رفتار افراد را پس از کلیک کردن تعیین می کند. صفحات فرود بهتر به طور همزمان منجر به فروش بیشتر و امتیاز بالاتر کیفیت تبلیغات گوگل می شوند. این بدان معناست که کلمات کلیدی مهم هستند، اما هر جنبه ای از طراحی نیز مهم است. صفحات فرود حرفه ای که تبدیل می شوند آخرین مرحله برای فروش و بهبود امتیاز کیفیت شما هستند.

بیشتر بخوانید: الگوریتم تازگی محتوا و یا Freshness Algorithm گوگل چیست؟

 

سوالات متداول

امتیاز کیفی در گوگل ادز چیست؟

امتیاز کیفیت گوگل ادز شما ارزیابی گوگل از کیفیت تبلیغات و کلمات کلیدی شما است. امتیاز کیفیت رتبه‌بندی است که به ارتباط کلی کلمات کلیدی، تبلیغات، صفحه فرود و تجربه صفحه فرود می‌پردازد

چگونه می توان این امتیاز را افزایش داد؟

روش های مختلفی برای افزایش امتیاز کیفیت گوگل ادز وجود دارد که برخی از آنها عبارت هستند از: تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی محتوا، ساخت صفحات فرود جذاب تر و…

بیشتر بخوانید: صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) چیست؟

جمع بندی: معرفی Quality Score

بهبود امتیاز کیفیت بخش بزرگی از بهینه سازی تبلیغات گوگل است. هدف اصلی موتور جستجوی گوگل این است که تا حد امکان برای پرسش های کاربران مرتبط باشد و بنابراین، شما باید برای ترکیب کلیدواژه آگهی-صفحه فرود خود امتیاز مرتبط بالایی داشته باشید. ما در این مطلب شما را با تعریف امتیاز کیفی در گوگل ادز چیست و نحوه افزایش امتیاز کیفی در گوگل ادز آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: measureschool