You are currently viewing الگوریتم پنگوئن گوگل چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟


بارگذاری…

الگوریتم پنگوئن یک به‌روزرسانی الگوریتم از سمت گوگل بود که برای اولین بار در آوریل 2012 منتشر شد. این الگوریتم روشی برای مقابله با وب سایت هایی است که قصد دارند با خرید بک لینک و یا استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه در ساختن لینک رتبه سایت خود را در نتایج جستجوگر بالا ببرند. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم شما را با الگوریتم پنگوئن گوگل و هدف آن آشنا کنیم. امیدوارم تا انتهای این آموزش مارو همراهی کنید.

معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن نام رمزی برای به روز رسانی الگوریتم گوگل با هدف کاهش هرزنامه وب است. این اولین بار در آوریل 2012 معرفی شد و هدف اصلی آن مقابله با سایت هایی است که قصد دارند با استفاده از روش های غیراخلاقانه و دستکاری لینک ها رتبه سایت خود را افزایش دهند.

الگوریتم پنگوئن تکنیک های کلاه سیاه را از جمله خرید بک لینک، تبادل لینک، ایجاد لینک‌های خودکارو موارد دیگر هدف قرار داده است. هدف اصلی این الگوریتم پاداش دادن به وب‌سایت‌های با کیفیت بالا می باشد.

در حال حاضر، الگوریتم پنگوئن بلادرنگ است، به این معنی که فهرست سایت‌هایی که توسط پنگوئن تحت تأثیر قرار می‌گیرند دیگر به‌صورت دوره‌ای به‌روزرسانی نمی‌شوند. علاوه بر این، این سیستم بیشتر برای کاهش ارزش لینک‌های هرزنامه به جای کاهش رتبه وب‌سایت‌هایی که از اسپم لینک در نتایج جستجو استفاده می‌کنند، کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: الگوریتم YMYL گوگل چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

الگوریتم پنگوئن در سئو

همانطور که اشاره شد هدف از این به روز رسانی مبارزه با سایت هایی است که قصد دارند با استفاده از روش های غیراخلاقی رتبه سایت خود را در نتایج جستجوگر افزایش دهند. حال اینکه آیا این الگوریتم بر سئوی سایت تاثیر دارد، کاملاً به استراتژی سئوی شما بستگی دارد. وب سایت هایی که درگیر استفاده از تکنیک های کلاه سیاه هستند، با کاهش رتبه‌بندی موتورهای جستجو یا حتی حذف کامل آنها از نتایج جستجو جریمه می‌شوند.

هدف الگوریتم پنگوئن

هدف الگوریتم پنگوئن پاداش دادن به وب‌سایت‌هایی است که محتوای باکیفیت و تجربه کاربری خوبی ارائه می‌دهند و در عین حال از تکنیک های کلاه سیاه برای افزایش رتبه سایت استفاده نمی کنند. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نتایج موتورهای جستجو برای کاربران مرتبط‌تر و مفیدتر هستند و وب‌سایت‌ها بر اساس کیفیت محتوا و تجربه کاربری‌شان رقابت عادلانه‌ای دارند.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از چند قالب در وردپرس به صورت همزمان 

از کجا بفهمیم که سایت ما توسط الگوریتم پنگوئن جریمه شده است؟

در صورتی که در روزهای اخیر دچار کاهش چشمگیر ترافیک و رتبه سایت خود در نتایج باشید، این احتمال وجود دارد سایت شما از الگوریتم های پنگوئن پیروی نکرده و باعث شده که رتبه شما کاهش پیدا کند.

الگوریتم پنگوئن در حال حاضر بخشی از الگوریتم اصلی گوگل محسوب می شود و در زمان واقعی اجرا می شود. این بدان معناست که اگر لینک های غیر طبیعی داشته باشید، وب سایت شما می تواند هر روز فیلتر پنگوئن گوگل را راه اندازی کند. برای تشخیص جریمه های احتمالی پنگوئن، با اجرای Link Detox حداقل هفته ای یک بار، به نمایه بک لینک خود توجه کنید. اگر متوجه شدید که سایت شما ممکن است در معرض خطر باشد، باید فورا نمایه بک لینک خود را پاکسازی نمائید.

بیشتر بخوانید: الگوریتم فرد Fred چیست؟ | مبارزه با تبلیغات و سئو سیاه

سوالات متداول

آیا الگوریتم پنگوئن یک نوع جریمه است؟

بله. این نوعی جریمه است که گوگل در سال 2012 ارائه داده است و هدف ان مقابله با سایت هایی است که قصد دارند با استفاده از روش های ناعادلانه رتبه و جایگاه سایت خود را در نتایج جستجوگر گوگل افزایش دهند.

آیا رفع جریمه الگوریتم پنگوئن غیر ممکن است؟

خیر. شما می توانید با پیروی از این الگوریتم و عدم استفاده از تکنیک های کلاه سیاه، سایت خود را به حالت قبل از جریمه در بیاورید.

جمع بندی

الگوریتم پنگوئن یک به‌روزرسانی الگوریتم اصلی بود که در آوریل 2012 توسط گوگل منتشر شد و هدف ان جریمه کردن وب سایت هایی است که قصد دارند با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه همچون خرید بک لینک، تبادل لینک، استفاده از کلمات کلیدی زیاد و… رتبه خود را در نتایج ارتقاء دهند. ما در این مطلب شما را با وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن آشنا کردیم. امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: linkedin