الگوریتم مرغ مگس خوار در SEO + مرغ مگس خوار چگونه کار می کند؟


الگوریتم مرغ مگس خوار یک الگوریتم جستجوی گوگل است که برای اولین بار در آگوست 2013 معرفی شد و جایگزین الگوریتم کافئین شد. جالب است بدانید که اگرچه این الگوریتم مواردی را از الگوریتم های قدیمی به ارث برده است، اما دارای یک سری قسمت های جدید بود که دنیای سئو را متحول کرد و حدود 90 درصد از جستجوی گوگل را تحت تاثیر قرار داد.

آن اثرات چه بود؟ اگر شما هم کنجکاو هستید که این افکت ها را یاد بگیرید، در این مقاله از میزفا با ما همراه باشید. ما با توضیح کلی در مورد الگوریتم ها شروع می کنیم و سپس به نحوه عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل می پردازیم.

عناوین پست

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل را می توان مجموعه ای از برنامه ها دانست که صفحات وب را بر اساس یک سری پارامترهای خاص و البته بسیار متنوع رتبه بندی می کنند. از این نظر کار الگوریتم های گوگل نشان دادن نتایج بی ربط و بی کیفیت به مخاطب نیست. این الگوریتم ها را اساسا می توان به دو دسته تقسیم کرد: الگوریتم های اصلی (که بخشی از هسته گوگل هستند) و الگوریتم هایی که در کنار برای شناسایی سایت های اسپم یا بهبود نتایج جستجو و بهینه سازی جستجوی کاربران استفاده می شوند.

برخی از مهم ترین الگوریتم های گوگل

الگوریتم پاندا: وظیفه این الگوریتم شناسایی و کاهش رتبه سایت هایی است که محتوای آنها کپی شده، کم ارزش و بی کیفیت هستند و اصول تولید محتوا را رعایت نمی کنند.

الگوریتم پنگوئن: وظیفه این الگوریتم شناسایی و کاهش رتبه سایت هایی است که از تکنیک های سئو سیاه مانند خرید بک لینک، ساخت لینک های اسپم، کلمات کلیدی نامناسب یا پر کردن کلمات کلیدی استفاده می کنند.

الگوریتم شاخص موبایل: وظیفه این الگوریتم اولویت بندی نسخه موبایلی سایت ها در رتبه بندی و نشان دادن نتایج بهتر برای کاربران موبایل (که امروزه اکثریت کاربران را تشکیل می دهند) است.

الگوریتم رتبه بندی مغزهمانطور که در مقاله “الگوریتم RankBrain چیست” به تفصیل توضیح دادیم، وظیفه این الگوریتم تجزیه و تحلیل پرس و جوهای جدید جستجو شده توسط کاربران و نشان دادن نتایج مرتبط تر با نیازهای هوش مصنوعی آنها است.

الگوریتم برت: وظیفه این الگوریتم بهبود درک زبان طبیعی و تفسیر پرس و جوهای پیچیده و مبهم کاربر است.

اکنون که درک جامع تری و تصویری کلی از مفهوم الگوریتم و الگوریتم های مختلف داریم، شاید بتوانیم به زمان آن برویم که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

ویژگی الگوریتم مرغ مگس خوار این است که توانایی درک مفاهیم نوشته شده توسط کاربران را به صورت بسیار پیشرفته دارد و مرتبط ترین نتایج را به آنها نشان می دهد. الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در آگوست 2013 معرفی شد و از الگوریتم های قدیمی مانند پاندا و پنگوئن استفاده می کند. نکته کلیدی در مورد این الگوریتم این است که بیشتر از ربات های گوگل به انسان ها اعتماد دارد.

تفاوت الگوریتم مرغ مگس خوار با سایر الگوریتم های گوگل

تفاوت اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار با سایر الگوریتم ها این است که مرغ مگس خوار یک الگوریتم کاملا جدید و یکی از الگوریتم های اصلی است. اما الگوریتم های دیگری مانند پاندا و پنگوئن افزونه های ضد هرزنامه هستند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم مرغ مگس خوار بر بهینه سازی درخواست های کاربران تاکید دارد او سعی می کند معنای واقعی آنها را درک کند. این الگوریتم به ربات گوگل اجازه می دهد تا نتایج جستجو را بر اساس مفاهیم و روابط بین آنها نمایش دهد، نه فقط کلمات کلیدی.

الگوریتم مرغ مگس خوار چه نوع پرس و جوهایی را بهتر درک می کند؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل درخواست های کاربر را که بیشتر شبیه به مکالمه طبیعی انسان است، بهتر درک می کند. در واقع این الگوریتم می تواند سوالات پیچیده، طولانی و مبهم کاربر را تحلیل کند و به جای تمرکز بر کلمات کلیدی، به معنای کلی پرس و جو توجه کند.

با یک مثال توضیح می دهیم. اگر از گوگل بپرسید “از کجا می توانم یک تلفن همراه خوب زیر 20 میلیون بخرم؟”، الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند از عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی شما، نوع گوشی مورد نظر، بودجه مورد نظر و نظرات سایر کاربران در مورد آن استفاده کند. گوشی های مختلف و نتایج مرتبط تری را به شما نشان می دهد.

آیا الگوریتم مرغ مگس خوار به زبان فارسی هم کار می کند؟

بله مزه فارسی داره؟ در واقع، الگوریتم مرغ مگس خوار برای پرس و جو در همه زبان ها کار می کند و ربات گوگل از آن برای ارائه نتایج جستجوی بهتر و دقیق تر به کاربران خود در سراسر جهان استفاده می کند. از استانبول و تهران تا واشنگتن، توکیو و بوئنوس آیرس.

پیشنهاد میزفا برای مطالعه بیشتر: آموزش مقاله نویسی برای سایت

چگونه سایت خود را برای الگوریتم مرغ مگس خوار بهینه کنیم؟

برای بهینه سازی سایت خود به گونه ای که با الگوریتم مرغ مگس خوار سازگار باشد، باید به چند نکته توجه کنید:

  • سعی کنید محتوای سایت را با توجه به نیازها و سوالات کاربران تنظیم کنید و به جای استفاده از کلمات کلیدی تک، از کلمات کلیدی طولانی مرتبط با موضوع استفاده کنید. در قسمت بعدی مقاله بیشتر در این مورد توضیح خواهیم داد.
  • سعی کنید محتوای سایت خود را به طور منظم به روز کنید و از ارائه اطلاعات قدیمی و نادرست خودداری کنید. در این زمینه توصیه می کنیم مقاله الگوریتم Google Freshness را مطالعه کنید.
  • سعی کنید سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید و از عناصری که بارگذاری سایت را کند می کنند (مانند جاوا اسکریپت) استفاده نکنید.
  • سعی کنید مطالب سایت خود را به زبان طبیعی بنویسید و از به کار بردن جملات پیچیده خودداری کنید.
  • سعی کنید از ابزارهایی مانند Google Analytics و Google Search Console و ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی (مانند Mizfa Tools) برای بررسی عملکرد سایت خود و رفع مشکلات آن استفاده کنید.

از چه کلمات کلیدی برای الگوریتم مرغ مگس خوار استفاده کنیم؟

برای استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای این الگوریتم، بهتر است به چند نکته توجه شود:

  • سعی کنید کلمات کلیدی را بر اساس درخواست و نیاز کاربر انتخاب کنید و از کلمات کلیدی تک و کوتاه خودداری کنید.
  • سعی کنید با کلمات کلیدی روبرو شوید کلمات کلیدی دم دراز از کلمات مرتبط با موضوع سایت خود استفاده کنید. بنابراین در اینجا لازم است انواع کلمات کلیدی در سئو را بشناسید تا بتوانید از آنها استفاده کنید.
  • سعی کنید کلمات کلیدی را بر اساس معنی انتخاب کنید و از کلمات کلیدی بی معنی یا نامرتبط که فقط حجم جستجوی بیشتری دارند، اجتناب کنید.

شاید در اینجا از شما پرسیده شود که آیا ابزاری وجود دارد که بتواند بر اساس این الگوریتم کلیدهای مناسب را به شما پیشنهاد دهد؟ پاسخ ما قطعاً بله است. ما 21 نمونه از این ابزارها را ارائه کرده‌ایم و مزایا و معایب هرکدام را در مقاله بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده‌ایم. اما به طور خلاصه در بین همه این موارد، پیشنهاد ما قطعا ابزار تحقیق کلیدواژه ایرانی، ابزار Mizfa است که در دسته بندی های مختلف مانند کلمات مرتبط، کلمات گروهی، جستجوی کلمات، کلمات خام، کلمات رقیب، کلمات طولانی و ترکیب کلمات پیشنهاد می باشد. شما بهترین کلمات کلیدی

نتیجه

همانطور که گفتیم الگوریتم های گوگل مجموعه ای از برنامه ها هستند که سایت ها را بر اساس پارامترها رتبه بندی می کنند. یکی از این الگوریتم ها الگوریتم مرغ مگس خوار است که در سال 2013 معرفی شد.این الگوریتم توانایی درک مفاهیم نوشته شده توسط کاربران را به صورت بسیار پیشرفته دارد و مرتبط ترین نتایج را به آنها نشان می دهد.

اگر بخواهیم مقاله خود را بر اساس این الگوریتم خلاصه کنیم، خواهیم گفت محتوای سایت خود را به زبان طبیعی بنویسید و مانند قبل از کلمات کلیدی مانند طعمه برای جذب کاربر استفاده نکنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. با میزفا همراه باشید.