You are currently viewing اصول محتوا نویسی در وردپرس – Server.ir

اصول محتوا نویسی در وردپرس – Server.ir


محتوا یکی از مهم ترین مواردی است که به رشد سایت شما کمک می کند و کاربران را به سمت برند شما جذب می کند. هرچه محتوایی که در سایت قرار می دهید قوی تر باشد، کاربران بیشتری جذب خواهید کرد. با جذب کاربر، بازدید سایت شما افزایش می یابد و در نتیجه می توانید به رتبه های خوبی دست پیدا کنید. این دقیقا همان چیزی است که همه صاحبان وب سایت به دنبال آن هستند. اما برای اینکه بتوانید مطالب را با موفقیت در سایت آپلود کنید، باید به اصول نوشتن محتوا در وردپرس توجه کنید. در زیر سعی خواهیم کرد نکات مهم و قابل توجهی را در مورد اصول محتوا نویسی در وردپرس با شما در میان بگذاریم.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

اولین مشکلی که در اصول نوشتن محتوا در وردپرس در نظر گرفته می شود، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. با انتخاب کلمه کلیدی مناسب می توانید کاربران را جذب کرده و ترافیک سایت خود را افزایش دهید. اما ممکن است از خود بپرسید که چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید. متخصص سئو می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که هر کدام به شما نشان می دهد که چگونه کلمات کلیدی باید انتخاب شوند. شما نمی توانید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که توسط کارفرما برای تولید محتوا انتخاب می شوند. این برخلاف اصول نوشتن محتوای وردپرس است. بهتر است بدانید که این کلمات را می توان به عنوان خوراک اولیه در نظر گرفت، اما تحقیق و بررسی کلمات کلیدی شما را به موفقیت می رساند و این بسیار مهم است.

محتوای تازه و منحصر به فرد

مورد بعدی که در اصول محتوا نویسی وردپرس در نظر گرفته می شود، تولید محتوای تازه و منحصر به فرد است. بارها این جمله را شنیده اید که از سایت ها و منابع دیگر کپی نکنید. شما می توانید محتوا را از یک سایت بگیرید و آن را تغییر دهید و تصور کنید که محتوای جدید و منحصر به فردی ایجاد کرده اید. باید بدانید که امروزه به این محتوا منحصربفرد نمی گویند. اگر این کار را انجام دهید، در واقع محتوا ایجاد کرده اید، نه محتوا! برای ایجاد محتوای جدید و منحصر به فرد باید چند منبع فارسی و انگلیسی را مطالعه کرده و سپس محتوای مورد نظر را ایجاد کنید.

چرا کپی نمیکنی؟

همانطور که می دانید یکی از اصول نوشتن محتوا در وردپرس کپی نکردن است. کارشناسان سئو می گویند که اگر از سایت های دیگر کپی کنید، ربات های گوگل این مشکل را تشخیص می دهند و در نتیجه رتبه کاهش می یابد. اما شما باید فراتر از این مشکل نگاه کنید و افت رتبه نباید دغدغه اصلی شما باشد. موضوع مهمی که امروزه باعث شده تا مردم عدم کپی را به عنوان یکی از اصول نوشتن محتوای وردپرس بدانند، آسیب رساندن به برند است. وقتی کاربری وارد سایت شما می شود و متوجه می شود که شما دقیقاً همان محتوایی را که در سایت رقیب است کپی کرده اید، به برند شما شک می کند و اعتماد خود را از دست می دهد.

به سوال اصلی جواب دادی؟

یکی دیگر از اصول نوشتن محتوا در وردپرس پاسخ به سوال کاربر است. تمام محتوا با هدف ارائه اطلاعات جدید به کاربران ایجاد می شود. برخی از کاربران اشاره می کنند که عنوان بسیار جذاب است و کاربران برای دریافت پاسخ وارد لینک می شوند، اما این مقاله یا مطلب هیچ پاسخی برای آنها تهیه نکرده است. مثلا؛ در روند تولید محتوا دیدیم که این سوال مطرح می شود: آیا خرما قند خون را بالا می برد؟، اما وقتی وارد محتوا شدیم اطلاعاتی در این زمینه وجود نداشت و فقط به فواید خرما اشاره شد. اگر با این فرآیند محتوا تولید می کنید، باید بدانید که به زودی اعتماد کاربران خود را از دست خواهید داد.

عناوین جالب

همیشه به عنوان یکی از اصول نوشتن محتوا در وردپرس ذکر شده است که عناوین جذاب انتخاب کنید. شاید برخی از بازاریابان دیجیتال یا متخصصان سئو راه حل های مختلفی در این زمینه به شما ارائه دهند. اما باید بدانید که یکی از مواردی که به شما در انتخاب بهترین عنوان کمک می کند موضوعی است که برای آن محتوا ایجاد کرده اید.

به عنوان مثال، در یکی از مطالب، نویسنده در مورد بیماری پاندا توضیح می دهد که باعث حرکات غیرطبیعی شبیه جن گیری در کودکان می شود. بعد نویسنده عنوان: جن گیری یا تیک عصبی، بیماری پاندا چیست؟ به زودی این مقاله ترند شد و رتبه خوبی را انتخاب کرد. این موضوع نشان از خلاقیت نویسنده در انتخاب عنوان دارد. بنابراین نوشتن عنوان جذاب یکی از اصول نوشتن محتوای وردپرس است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

نکات مهم برای نوشتن تیترهای جذاب

برای ایجاد یک عنوان جذاب می توانید به نکات زیر توجه کنید:

  • بعد از خواندن کامل متن عنوان را انتخاب کنید.
  • عنوان باید کوتاه و دقیق باشد.
  • عنوان باید کنجکاوی خواننده را برانگیزد (مثلاً در دوران کرونا برخی سایت ها شروع به تولید محتوا با عنوان: کدام ماسک ها در برابر بیماری های تنفسی محافظت می کند)
  • از اعداد در عنوان خود استفاده کنید.
  • هنگام نوشتن تیتر از صفت های عالی استفاده کنید.
  • در مرحله آخر و پس از تکمیل مطلب عنوان را بنویسید.

لینک سازی داخلی

یکی دیگر از مواردی که در اصول نوشتن محتوای وردپرس در نظر گرفته می شود، لینک سازی داخلی است. اگر لینک سازی داخلی را به خوبی انجام دهید، می توانید کاربر را بین صفحات سایت خود انتقال دهید و در نتیجه رتبه سایت شما افزایش می یابد. هر قسمت از محتوا را می توان به صفحات و دسته های مختلف پیوند داد. البته باید بدانید که این موضوع همیشه در اصول نوشتن محتوا در وردپرس ذکر شده است، لینک ها باید به هم مرتبط باشند و نباید لینک های نامرتبط در سایت خود ایجاد کنید. در غیر این صورت کاربران به سرعت از سایت خارج می شوند و این امر مشکلات زیادی از جمله افت رتبه سایت را به همراه خواهد داشت.

اتصال خارجی

موضوع بعدی که بعد از لینک سازی داخلی یکی از اصول محتوا نویسی در وردپرس محسوب می شود، لینک سازی خارجی است. ربات های گوگل هرگز به سایت هایی که ایزوله هستند و هیچ ارتباطی با سایت ها و صفحات دیگر در وب ندارند توجه نمی کنند. هنگام ایجاد لینک های خارجی باید به چند نکته توجه کنید. بهتر است بدانید که طبق قوانین سئو، لینکی که لینک خارجی محسوب می شود باید با محتوای شما مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت ربات های گوگل رتبه سایت را پایین می آورند و این امر منجر به کاهش تعداد کاربرانی که وارد سایت می شوند را به دنبال خواهد داشت.

از تصاویر مناسب استفاده کنید

یکی از مواردی که در اصول نوشتن محتوا در وردپرس گنجانده شده است استفاده از تصاویر مناسب در سایت است. اگر بتوانید از عکس های واقعی استفاده کنید، قطعا کاربران توجه بیشتری به سایت شما خواهند داشت. اما همانطور که می دانید عکاسی می تواند یک فرآیند هزینه بر باشد و در نتیجه می توانید از تصاویر در موتور جستجو استفاده کنید. اما این بدان معنا نیست که شما می توانید هر تصویری را در وب انتخاب کنید و از آن در محتوای خود استفاده کنید.

به عنوان آن دقت کنید!

یکی از اصول نوشتن محتوا در وردپرس که هنگام درج عکس یا تصویر باید به آن توجه کنید عنوانی است که تصویر را روی آن قرار می دهید. مثلا در یک مطلب نویسنده از انواع صندلی صحبت می کند. برای انتخاب عکس فقط تصاویر را دانلود کرده و در بین مطالب قرار داده بود. تصویر زیر این عنوان با نوع صندلی اشاره شده مطابقت نداشت. این باعث شد که محتوای او به محتوای بیهوده تبدیل شود. چون کاربران گیج شده بودند.

استفاده از ویدئو

از جمله مواردی که از اصول محتوا نویسی وردپرس محسوب می شود، استفاده از ویدئو در حین متن است. هیچ چیز مانند ترکیب صدا، نور، تصویر و حرکت نمی تواند کاربران را تحت تاثیر قرار دهد و باعث شود مدتی در سایت بمانند. شما باید ویدیویی را انتخاب کنید که دقیقاً با محتوای شما مطابقت داشته باشد. اگر ویدیوی شما منحصر به فرد باشد و توسط شما ساخته شده باشد، بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد و در نتیجه به اهداف خود نزدیک می شوید. شما باید در انتخاب ویدیوی خود بسیار هوشمند باشید و هرگز نباید ویدیوهایی را آپلود کنید که به دست شما برسد.

محتوا را به روز کنید

نکته ای که باید در نهایت به عنوان یکی از اصول محتوا نویسی در وردپرس به آن اشاره کنیم، به روز رسانی محتوا است. نباید فکر کنید که کار شما پس از تولید محتوا تمام می شود. اما باید بدانید که راه زیادی در پیش دارید و باید هر از چند گاهی مطالب را به روز کنید. به روز رسانی محتوا به این معنی نیست که شما فقط باید به طول متن اضافه کنید. بلکه باید تصاویر را تغییر دهید یا ویدیوهای مرتبط را به آن اضافه کنید. این باعث می شود با موفقیت روبرو شوید و بازدید سایت شما افزایش یابد.

آخرین کلمه

تا کنون سعی شده است اطلاعات کاملی در مورد اصول محتوا نویسی در وردپرس در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید، هنگام تولید محتوا باید به اصول خاصی توجه کنید. اگر به این اصول توجه نکنید، کارتان با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. یکی از اصول محتوا نویسی در وردپرس ایجاد محتوای منحصر به فرد است. همچنین باید توجه زیادی به انتخاب کلمه کلیدی مناسب داشته باشید. لینک های داخلی و خارجی طبق اصول و تصاویر مربوط به محتوا در متن قرار داده شود.