You are currently viewing اسنپدراگون 8 نسل 4 قیمت گوشی های پرچمدار را افزایش می دهد

اسنپدراگون 8 نسل 4 قیمت گوشی های پرچمدار را افزایش می دهد


کوالکام در حال آماده شدن برای معرفی است اسنپدراگون 8 نسل 4 F. انتظار می رود این تراشه در ماه اکتبر (اوایل پاییز) رونمایی شود. این چیپست دارای پردازنده ای خواهد بود که از هسته های کوالکام و اوریون طراحی شده است. شنیده ها حاکی از آن است که حرکت این غول تراشه به سمت استقلال می تواند قیمت گوشی های هوشمند پرچمدار را افزایش دهد.

اسنپدراگون 8 نسل 4 با قیمت بالاتری نسبت به نسل قبلی عرضه می شود

شایعه شده است که اسنپدراگون 8 نسل 4 بر اساس فرآیند پیشرفته 3 نانومتری TSMC (یعنی N3E) ساخته می شود. مشابه تراشه های سری M اپل. این اولین باری است که کوالکام از فناوری ساخت 3 نانومتری برای چیپست های خود استفاده می کند. اگرچه انتظار می رود استفاده از این فناوری باعث بهبود بهره وری و کارایی شود، اما منجر به افزایش هزینه های تولید نیز می شود.

پست ایستگاه چت دیجیتال در Weibo

Whistleblower معروف Digital Chat Station با انتشار پستی در شبکه اجتماعی Weibo مدعی شد که قیمت ویفر Snapdragon 8 Gen 4 افزایش یافته است که به طور مستقیم قیمت تراشه را افزایش می دهد. این افزایش قیمت تعجب آور نخواهد بود. پیش از این کوالکام اعلام کرده بود که به دلیل استفاده از هسته های Oryon قیمت بالاتری را برای اسنپدراگون 8 نسل 4 در نظر گرفته است. این افزایش قیمت می تواند تاثیر دومینویی بر بازار گوشی های هوشمند داشته باشد. با چیپست گران‌تر، سازندگان گوشی‌های هوشمند مجبور هستند برای رقابتی نگه داشتن قیمت، مراقب مشخصات دستگاه‌های خود باشند.

مثلا، Redmi K70 Pro که سال گذشته توسط اسنپدراگون 8 نسل 3 وجود داشت این گوشی هوشمند یکی از مقرون به صرفه ترین پرچمداران بازار به حساب می آمد. اما با نسل چهارم گران‌تر اسنپدراگون 8، دستیابی به قیمتی مشابه برای جانشین آن می‌تواند برای شرکت‌هایی مانند شیائومی چالش‌برانگیز باشد.

البته حتی اسنپدراگون 8 نسل 3 نیز برای سازندگان گوشی های هوشمند ارزان نبود و طبق گزارش ها حدود 200 دلار برای هر دستگاه قیمت دارد. پسندیدن منبع این گزارش خاطرنشان کرد که افزایش بیشتر قیمت برای اسنپدراگون 8 نسل 4، سازندگان گوشی های هوشمند را در موقعیت دشواری قرار می دهد و آنها را مجبور می کند بین کاهش حاشیه سود و افزایش قیمت نهایی خود یکی را انتخاب کنند.

نسل چهارم اسنپدراگون 8 نسبت به نسل قبلی پیشرفت بزرگی داشته است، اما نمی تواند با A18 pro همراه شود.

نطر شما چی هست؟ قیمت گوشی های هوشمند اسنپدراگون 8 نسل 4 چقدر می تواند افزایش یابد؟