You are currently viewing استفاده از ChatGPT چیست؟  14 کاری که می توانید با چت GPT انجام دهید

استفاده از ChatGPT چیست؟ 14 کاری که می توانید با چت GPT انجام دهید


استفاده از ChatGPT چیست؟

آیا می دانید ChatGPT چیست؟ Chat JPT یک ابزار پردازشی قدرتمند و همه کاره است که می تواند کارهای بسیار جالبی را انجام دهد. از چت با دستیار مجازی گرفته تا تولید متن در صورت درخواست، ChatGPT را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کرد. در این مقاله تعدادی داریم برنامه های ChatGPT و به شما نشان خواهد داد که چگونه می تواند برای شما و کسب و کار شما مفید باشد. چه مبتدی یا یک کاربر با تجربه باشید، مطمئن هستیم که تحت تاثیر قابلیت های این چت ربات هوش مصنوعی قرار خواهید گرفت. پس بیایید وارد آن شویم و کارهای جالبی را که می‌توانید با ChatGPT انجام دهید، کشف کنیم.

با ChatGPT چه کاری می توان انجام داد؟

ما از ChatGPT خواستیم تا خود را به کاربران سایت کالی بویز معرفی کند و سپس از آن پرسیدیم که چه کاری می تواند انجام دهد. و این چت بات به طور خلاصه به چند نمونه اشاره کرد که شامل پاسخ به سوالات مختلف، ایجاد متن، ترجمه، خلاصه نویسی و گفتگو می باشد. در زیر این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد و کارهای مفید و جالب دیگری را که می توان با آن انجام داد بررسی خواهیم کرد.

برنامه های ChatGPT

نوشتن کدهای برنامه از ChatGPT

اگر یک برنامه نویس هستید یا کدنویسی می آموزید و نمی توانید کد بنویسید یا در نقطه ای گیر کرده اید، ChatGPT می تواند به شما در نوشتن کد کمک کند. حتی می توانید به آن بگویید که می خواهید کد را با کدام زبان برنامه نویسی بنویسید و این کار را برای شما انجام می دهد. سپس می توانید از آن در برنامه های خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید با دیدن کد نوشته شده توسط ChatGPT کدنویسی را نیز یاد بگیرید.

در اینجا از ChatGPT خواستم که یک بازی tic-tac-toe مبتنی بر ترمینال در پایتون بنویسد. سپس کد را به عنوان یک فایل پایتون در رایانه خود ذخیره کردم و آن را در ترمینال اجرا کردم. به طرز شگفت انگیزی کار می کند.

اشکال زدایی کدها از ChatGPT

اگر کد نوشته اید و آنطور که انتظار داشتید اجرا نمی شود. بنابراین باید باگ ها یا خطاهای موجود در آن را پیدا کنید و از آنجایی که نمی توانید 1000 خط کد را مرور کنید، می توانید از ChatGPT بخواهید که خطاهای کد شما را پیدا کند و آنها را برطرف کند. با استفاده از ChatGPT می توانید زمان زیادی را برای نوشتن و ویرایش کد خود صرفه جویی کنید. کمک به اشکال زدایی کد شما و حتی شناسایی برخی آسیب پذیری ها از دیگر مواردی است که این چت بات به خوبی انجام می دهد. اساساً، اگر از ChatGPT بخواهید که کد را برای شما اشکال زدایی کند، نه تنها کد را اشکال زدایی می کند، بلکه توضیح می دهد که چه خطایی دارد.

تشریح مشکلات

یکی از کاربردهای ChatGPT مشکلات آموزشی است. به عنوان مثال، می توانید از آن بخواهید هدر IPv6 را توضیح دهد و با توضیحات مناسب این کار را انجام می دهد. دفعه بعد که در مورد چیزی سوال داشتید، فقط می توانید از ChatGPT بخواهید تا آن را برای شما توضیح دهد.

توضیح مسائل پیچیده به روشی ساده و قابل فهم

اگر می خواهید در مورد موضوعات پیچیده تری بیاموزید، می توانید از ChatGPT بخواهید که مفاهیم را به زبان ساده برای شما توضیح دهد. فقط توضیحی مانند I’m 5 را به درخواست خود اضافه کنید و چت بات آن را طوری برای شما توضیح می دهد که انگار 5 ساله هستید. به عنوان مثال، در تصویر زیر از او خواستم که کرم چاله ها را اینگونه برای من توضیح دهد.

از ChatGPT به عنوان ترمینال لینوکس استفاده کنید

احتمالاً یکی از جالب ترین کارهایی که می توانید با ChatGPT انجام دهید استفاده از آن به عنوان یک ترمینال لینوکس است. شما حتی می توانید از دستورات لینوکس استفاده کنید، فایل ها و دایرکتوری ها را ایجاد کنید و موارد دیگر. حتی می توانید کد را در ترمینال بنویسید و کامپایل کنید و در صورت تمایل آن را اجرا کنید.

از ChatGPT پیشنهادات و راهنمایی دریافت کنید

ChatGPT همچنین ممکن است در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید، به شما پیشنهاد یا توصیه کند. از توصیه های زندگی گرفته تا نکات کاهش وزن، می توانید انواع مشاوره را به صورت رایگان دریافت کنید. حتی می تواند رژیمی را به شما پیشنهاد دهد که بر اساس ترجیحات شما به افزایش یا کاهش وزن کمک کند. توجه داشته باشید که این یک مدل زبان هوش مصنوعی است و پیروی از پیشنهادات آن می تواند هم مفید و هم مضر باشد. بنابراین نباید جایگزین پزشک یا مشاور شما شود. شما باید از این آگاه باشید.

از ChatGPT برای نوشتن شعر و اشعار استفاده کنید

شاید این یکی برای شما هم جالب باشد. من عاشق نوشتن و تولید آهنگ های خودم هستم، اما ChatGPT تقریباً این کار را آسان می کند. می توانید از ChatGPT بخواهید برای هر چیزی آهنگ بنویسد. وقتی نوشته شد، می‌توانید از آن استفاده کنید و روی آن بداهه‌نویسی کنید تا آهنگ بهتری شود. ما فقط از ChatGPT خواستیم که یک آهنگ برای سایت Cali Boys بنویسد و او در واقع یک آهنگ کامل نوشت. بعلاوه، حتی می توانید از او بخواهید که آکوردهای همراه را برای موسیقی بیاورد.

از ChatGPT برای ترجمه استفاده کنید

این یکی به همان اندازه که ساده و هوشمندانه است، اما مفید نیست. می توانید از ChatGPT برای ترجمه متن از یک زبان به زبان دیگر استفاده کنید و با بسیاری از زبان ها به راحتی کار می کند. با این حال، احتمالاً فقط از Google Translate یا Apple Translate برای انجام این کار استفاده خواهید کرد، بنابراین مفیدترین ویژگی نیست.

استخراج داده ها از متن

ChatGPT همچنین می تواند به شما در استخراج داده ها از متن کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متنی را به چت بات ارائه دهید و به آن بگویید که چه نوع داده ای و در چه قالبی بازیابی کند. اسکرین شات زیر را بررسی کنید.

ارزیابی مقالات

ChatGPT می تواند برای دانش آموزان، دانش آموزان و معلمان واقعا مفید باشد. ابزار هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد که به راحتی مقالات خود را درجه بندی کنید یا مقاله خود را درجه بندی کنید و حتی در مورد نمره خود بازخورد ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر از ChatGPT بخواهید به یک مقاله امتیاز دهد، و اگر مثلاً رتبه “B+” را به آن اختصاص دهد، به شما می گوید که چرا مقاله رتبه B+ را به همراه پیشنهاداتی برای بهبود دارد.

حل مسائل ریاضی

در ابتدا ChatGPT بهترین در این زمینه نبود. با این حال، با به روز رسانی های جدید، OpenAI آن را در رسیدگی به سوالات ریاضی نیز بسیار خوب کرده است. بنابراین اگر در یک مسئله ریاضی گیر کرده اید و به دنبال پاسخ هستید، ChatGPT می تواند کمک کند. علاوه بر این، حتی پاسخ ها و راه حل های سوالات را به شما نشان می دهد، بنابراین می توانید نحوه حل آنها را خودتان بیابید.

خلاصه کتابهای خواندنی

اگر می‌خواهید کتاب خاصی را بخوانید و زمان لازم برای خواندن کامل آن را ندارید، می‌توانید از ChatGPT برای ایجاد خلاصه‌ای از کتابی که می‌خواهید بخوانید استفاده کنید. کافیست برای یک کتاب خاص Generate summary را تایپ کنید و خلاصه آن را دریافت خواهید کرد. این ترفند می تواند به شما کمک کند خلاصه بسیاری از کتاب ها را بخوانید و جزییات کتاب هایی را که به دلیل زمان یا محدودیت های دیگر نمی توانید بخوانید را به تعویق بیندازید.

نوشتن یک داستان

بله یکی از کاربردهای chatgpt نوشتن داستان برای شماست. نویسندگان همیشه در نقطه ای گیر می کنند و نمی توانند متن را بیشتر بسط دهند. این چت بات می تواند به شما در نوشتن داستان و رهایی از این مشکل کمک کند. می توانید از ChatGPT برای نوشتن هر نوع داستانی در مورد هر موضوعی استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از او بپرسید. شما همچنین می توانید سه یا چهار داستان تولید شده را برای ایجاد یک داستان طولانی با پیچش ترکیب کنید.

شوخی و شوخی کردن

اگر وقت آزاد دارید و می خواهید جوک های جدید بخوانید یا یاد بگیرید، می توانید از ChatGPT برای ایجاد جوک های منحصر به فردی که هرگز نشنیده اید استفاده کنید. ممکن است همه جوک‌های ایجاد شده توسط ChatGPT خنده‌دار نباشند، اما با جوک‌های خنده‌داری مواجه می‌شوید یا می‌توانید برای بهتر کردن آنها بداهه‌گویی کنید.

من بازی می کنم

اگر حوصله ندارید و دوستی ندارید که با آنها چت یا صحبت کنید، می توانید از ChatGPT برای بازی کردن یا حتی صحبت کردن استفاده کنید. بر اساس نظرات شما می تواند دوست شما باشد. می توانید هر بازی ارائه شده توسط ChatGPT را بازی کنید و وقت خود را بگذرانید.

اینها برخی از کاربردهای ChatGPT هستند که می توانید انجام دهید. همانطور که می بینید، می توانید از آن برای انجام کارهای سرگرم کننده مانند نوشتن موسیقی استفاده کنید، اما همچنین می توانید از آن برای کارهای جدی تر مانند نوشتن و اشکال زدایی کد، استخراج داده ها از متن و موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این صدها کار دیگر را می توان با ChatGPT انجام داد. در چه مواردی از این چت ربات هوش مصنوعی کمک گرفته اید؟ موارد مفیدی که از ChatGPT برای آنها استفاده کرده اید را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز 5 از 5 – 11 رای

برای رای دادن ثبت نام کنید